

Економіка і бізнес
Українські виші можуть поборотися за грант у понад мільйон гривень
Британська Рада відкриває прийом заявок від університетів на гранти в сфері креативної економіки. Про це повідомляє портал “Гурт”.
Як повідомляється, 1 квітня 2019 року Британська Рада відкриває другий раунд прийому заявок в рамках програми CreativeSpark, що виділятиме гранти до 40 тис фунтів (1 402 976 грн) на розвиток підприємницьких навичок у студентів та підприємців-початківців в Україні. Кінцевий термін подання заявки – 12 травня 2019 року.
Хто може взяти участь?
На конкурс приймаються заявки від українських університетів у партнерстві з вищими навчальними закладами Великої Британії. Дедлайн подачі заявок в рамках відкритого конкурсу на отримання гранту – 12 травня 2019 року.
Мета програми Creative Spark – розвиток креативної економіки через навчання та підтримку студентів, випускників університетів та молодих підприємців. Програма фокусується на трьох елементах – формування партнерств між університетами та інституціями сектору креативних індустрій, різноманітних навчальних активностях та подіях з розвитку підприємницьких навичок, онлайн-курсах англійської для підприємців.
Читайте також: Канада розпочала другий етап грантової програми для українських садівників
Британська Рада заохочує навчальні установи, НУО та міські державні адміністрації до подання проектів на конкурс об’єднаними зусиллями. Завдяки такому формату збільшується можливість розвивати підприємницьку еко-систему на рівні міст в Україні та адаптувати успішний британський досвід розвитку підприємницьких навичок в системі вищої освіти.
Аплікантів, заявки яких будуть відібрані, повідомлять про результати 3 червня 2019 року. З питаннями щодо заявки та програми Creative Spark звертайтесь: [email protected]. Зверніть увагу, що мова спілкування – англійська.
Що це за програма?
Програма Creative Spark розпочалась у 2018 році і за перший рік роботи підтримала 38 міжнародних партнерських проектів між вищими учбовими закладами та інституціями у секторі креативної економіки з Великої Британії та України, а також Вірменії, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Киргизстану та Узбекистану. В Україні за перший рік програми було підтримано вісім проектів, список організацій-учасниць знаходиться тут. У 2019 році програма профінасує ще 12 партнерств у 7 країнах.
Додаткова інформація про гранти, аплікаційна форма та рекомендації щодо подання заявки містяться за посиланням Партнерський фонд CreativeSpark.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay