

Суспільство
Українські вчені в Антарктиді зробили унікальне відкриття
Новий вид моху і докази зміни клімату – такі результати роботи привезли українські вчені з Антарктиди. Про це повідомляє “Сегодня”.
Додому повернулися відразу дві експедиції – двадцять третя літня та двадцять четверта сезонна. Остання перебувала на станції два місяці. До її складу вперше увійшли жінки-вчені. Додому в Україну повернулися 33 чоловіки і чотири жінки. Розповідають, що жили дружно, – дошкуляли тільки лід і вітри.
Читайте також: Українець дістався автостопом від Львова до Антарктиди
Вчені звітують, що поблизу станції на острові Геліндез знайшли новий вид моху. Вдень українські вчені збирали зразки рослин. Зізнаються, що завдання було непростим. Мали встигнути раніше пінгвінів, адже ті ласують мохом, не залишаючи від нього й слідів.
Півстоліття тому ці ж території обходили британські експедиції. Тому, знайти нові види рослин на землях Антарктиди – це для українських вчених справжня гордість.
Сьогодні на станції “Академік Вернадський” продовжує роботу 25 експедиція. Додому в Україну вони повернуться через рік.
Що варто знати про станцію?
6 лютого 1996 року Велика Британія передала Україні свою антарктичну станцію “Фарадей”, яку перейменували на “Академіка Вернадського”. Відтоді, пише BBC, Національний антарктичний центр провів 22 експедиції на крайній південь, і вже готує 23-ю.
Станція розташована на острові Галіндез, що входить до архіпелагу Аргентинських островів неподалік витягнутого Антарктичного півострова. Перші будівлі для наукових цілей у цьому районі були зведені на одному з сусідніх островів Вінтер ще у 1930-х роках.
Читайте також: Уперше за 23 роки Україна модернізувала свою станцію в Антарктиді
Однак до 1946 року ті будівлі знищило, як вважається, цунамі. Тоді ніхто не загинув, адже люди ще не перебували на станції постійно. Наступного року базу відновили, але 1954 році нову наукову базу побудували вже на острові Галіндез, і з того часу вона функціонувала без перерв. Тож, вона є однією з найстаріших постійно діючих станцій в Антарктиці.
Географічно станція розташована прямо під “Озоновою дірою”, яку тут інтенсивно вивчають.Через це полярники, які перебувають надворі, повинні постійно використовувати захисні креми та окуляри, адже сонячне випромінювання тут дуже активне – засмага як на найкращих морських курортах.
Зараз українські полярники в Антарктиці проводять дослідження з біології, метеорології, океанографії, вивчають вплив холоду на організм людини, “Озонову діру”, зміни магнітного поля Землі, іоносферу та космос (“космічну погоду”). На “Вернадському” також відкрили кілька нових видів тварин і рослин.

Суспільство

Першу екскурсію над Києвом провела авіакомпанія МАУ, пише Великий Київ.
Політ за маршрутом «Київ-Київ» відбувся на 116-місцевому Embraer 195. Квитки розкупили за кілька днів після його анонсу.
Рейс виконував посилений екіпаж – на борту перебували семеро пілотів. Троє керували літаком, четверо проводили екскурсію та розповідали про специфіку роботи авіації.

Маршрут спланували так, щоб пасажири з обох бортів змогли побачити обидва береги Києва на невеликій висоті – як пам’ятки, наприклад, Києво-Печерську лавру, так і спальні райони.
Спочатку планувалося, що крім Києва вдасться побачити Чорнобильську зону і аеродром Гостомель, на якому базується Ан-225 Мрія. Однак низька хмарність внесла свої корективи.

Після годинного польоту екскурсія в світ авіації продовжилася на борту найбільшого пасажирського літака в Україні Boeing 777-200ER.
Читайте також: Матріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки
Через велику популярність, МАУ вирішила організувати другий схожий політ над Києвом. Квитки на нього також вже продані. Виліт запланований на 13 березня.

Нагадаємо, в Одесі відбулося жіноче ралі до 8 березня.
Усі фото: avianews.com.
Суспільство

Рятувальники Львівщини отримали три нові пожежні автомобілі першої допомоги АПД-2 марки Peugeot Boxer, укомплектовані аварійно-рятувальним обладнанням та пожежно-технічним інструментом.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Автомобілі, вартістю понад 9 мільйони гривень, придбали в рамках проєкту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні», який реалізується за підтримки Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

Авто характеризується потужністю двигуна в 160 кінських сил, ємністю цистерни для води – 500 л, ємністю баку для піноутворювача – 20 л.
Читайте також: Матріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки
У комплектацію авто також входить аварійно-рятувальне обладнання, зокрема, гідравлічний інструмент, бензоріз, бензопила, медична укладка із необхідними лікарськими засобами.
Автомобілі є універсальним спецтранспортом для порятунку людей під час ДТП, гасіння невеликих пожеж та інших небезпечних подіях. Загалом надзвичайники Львівщини отримали 7 автомобілів, передбачених умовами проєкту, які поповнять автопарк пожежно-рятувальних підрозділів Львівщини.
Нагадаємо, рятувальники влаштували тренування на літаку «Мрії».
Усі фото: autocentre.ua.
Суспільство

В Одесі відбувся автомобільний пробіг, присвячений Міжнародному жіночому дню, пише Укрінформ.
Відзначається, що ралі жіночих екіпажів на серійних автомобілях «Одеса Мама» перетворилося на барвистий весняний автомобільний пробіг.

В автоперегонах, присвячених 8 березня, взяв участь 41 екіпаж.

Більшість учасниць представляли Одесу, також до змагань долучилися три екіпажі з Києва та один – з Маріуполя.
Читайте також: Матріархальна ОТГ: як живе громада, де правлять тільки жінки

Читайте також: Які подарунки обирають найчастіше на 8 березня: статистика
Нагадаємо, під Миколаєвом у небо запустили семиметрові тюльпани.
Усі фото: ukrinform.ua.