Суспільство
Українські спецпризначенці вперше нестимуть бойове чергування у складі Сил НАТО
Спецпідрозділ ЗСУ пройшов сертифікацію і вперше заступить на бойове чергування у складі Сил швидкого реагування НАТО. Про це повідомляє armyinform.com.ua.
Як зазначається, сертифікація українського спецпідрозділу для участі в операціях Сил швидкого реагування НАТО – це доказ того, що взаємосумісність між Україною та НАТО зростає.
«Взаємосумісність між Україною та НАТО зростає, як і рівень довіри. Яскравий доказ – сертифікація українського спецпідрозділу для участі в операціях Сил швидкого реагування НАТО. І це лише початок. Україна є надійним партнером Альянсу у боротьбі за мир та безпеку», – зазначили в Офісі віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Зазначимо, що спецпідрозділ ЗСУ пройшов сертифікацію на участь в операціях Сил швидкого реагування НАТО (NRF) у 2019 році.
У 2020 році підрозділ ССО заступить на бойове чергування у складі Сил реагування НАТО. Вперше в історії було залучено військову частину з країни, яка не є членом НАТО.
Що змінилось?
У червні 2019-го року вперше в історії підрозділ з країни не НАТО, а саме 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, пройшов сертифікацію як підрозділ SOF і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО.
Тим часом до акредитації та сертифікації за стандартами SOF НАТО готується ще один підрозділ Сил спецоперацій.
Читайте також: Сили спецоперацій відмовляються від радянського озброєння та амуніції
Також нещодавно українських офіцерів ССО залучали до оцінювання підрозділу хорватських спецпризначенців за вимогами NRF (NATO Response Force, скорочено NRF).
Що варто знати про NRF?
Сили швидкого реагування НАТО (NRF) були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 року в Празі на заміну Союзному командуванню Європи мобільними силами.
СШР перебувають у постійній бойовій готовності. Складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж п’яти днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів.
Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні проводити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.
Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада. Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі