Суспільство
Українські школи перетворять на мейкерські та дослідницькі лабораторії
У школах України стартує «Інженерний тиждень». Це можливість для вчителів перетворити власні школи на один тиждень на мейкерські та дослідницькі лабораторії, щоб зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу.
Ініціатори програми, разом з викладачами-експертами точних та природничих наук, розробили методичні матеріали, що включають: комплекти інженерних завдань, презентації, сценарії проведення тематичних уроків, квестів та змагань.
Як долучитися?
Реєстрація триватиме до 1 січня на сайті. Взяти участь у проєкті, безкоштовно, зможуть всі зареєстровані школи.
«Інженерний тиждень» пройде з 13-го по 17-те січня і буде приурочений до дня народження Сергія Корольова (12 січня) та Всесвітнього дня дітей-винахідників (17 січня).
Читайте також: Українка потрапила до світового рейтингу молодих учених-інноваторів
Як зацікавити наукою?
Дослідження показують, що досягши четвертого класу третина хлопців та дівчат втрачають інтерес до науки. До восьмого класу інтерес до науки втрачає майже половина. Вони виключають відповідні предмети з кола своїх інтересів та не пов’язують з ними кар’єрних планів. Таким чином, мільйони учнів просто не вірять що можуть займатися наукою. Тому під час «Інженерного тижня» учні не лише побачать як науки можуть взаємодіяти одна з одною, а й спробують себе в ролі мейкерів та інженерів.
Подібні програми успішно реалізуються в США, Великій Британії та Ірландії. В США, з 2007 року, проведення щорічного Engineers Week, приурочено до дня народження Джорджа Вашингтона (22 лютого). В ініціативі беруть участь учні тисяч американських шкіл, а також наукові та культурні установи.
Детальніше про проєкт можна дізнатися на офіційній сторінці у фейсбук.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі