Ви читаєте:
Українка потрапила до світового рейтингу молодих учених-інноваторів
4хв на читання
Назад
Українка потрапила до світового рейтингу молодих учених-інноваторів
4хв на читання

Українка потрапила до світового рейтингу молодих учених-інноваторів

15 Серпня 2019, 12:00
Галина Мельник
Поділилися
0

Українка Ольга Дудченко увійшла в рейтинг інноваторів 35 до 35 за версією MIT. Про це повідомляє Аin.ua.

Що це за рейтинг?

Як зазначається, MIT Technology Review опублікував актуальний рейтинг інноваторів «35 до 35». Цей рейтинг випускається щорічно з 1999 року.

Це список вчених молодших 35 років, які зробили значний внесок в науку. Це можуть бути представники різноманітних сфер, починаючи від біології та закінчуючи комп’ютерними науками.

Що зробила українка?

До рейтингу вперше потрапила 34-річна українка Ольга Дудченко, випускниця Медичного коледжу Бейлора і Університету Райса. Ольга створила спосіб швидкого упорядкування генома.

Сучасні машини для секвенування (визначення амінокислотної або нуклеотидної послідовності біополімерів) генів працюють дуже швидко, зчитуючи ДНК арахіса, баклажана або броненосця за два дні. Але те, що вони видають, – це мільярди неорганізованих фрагментів коду ДНК. Ольга Дудченко допомогла поєднати ці шматочки в правильному порядку, щоб виявити фактичний геном – швидше і дешевше.

Читайте також: Українка вперше потрапила до ТОП-5 жінок-підприємців ООН

Дудченко використовує Hi-C – метод, спочатку розроблений для вивчення того, як складаються хромосоми, щоб показати, які фрагменти ДНК знаходяться фізично близько один до одного. У поєднанні з методами і алгоритмами Дудченко, він допомагає спростити складання геномів.

У чому унікальність дослідження?

Наприкінці 2018 року Дудченко та її колеги поділилися першими результатами свого «ДНК-зоопарку», в якому вже є наскрізні послідовності хромосом для більш ніж 50 видів, включаючи гепарда, червону панду і бразильського дикобраза. З огляду на те, що в сучасному світі ці види тварин все сильніше схильні до вимирання, одного разу їхні ДНК можуть стати єдиним, що від них залишилося.

Перед вченими тепер стоїть завдання охарактеризувати геном кожного виду на Землі. Зоопарк ДНК (де Дудченко називають «головним зоологом») публікує нові дані щотижня.

По темі
Читайте також

8 «дофамінових» брендів з України, які допомагають «тримати зозуленьку»

З приходом весни у соцмережах несеться тренд на дофамінові речі — ті, які приносять радість. #ШОТАМ зібрав...
10 Березня 2026
02:03
Перетворив художній музей на один із українських культурних символів Одеси

Перетворив художній музей на один із українських культурних символів Одеси

22 години тому
01:44
Україна на шляху до Європейського Союзу: де ми зараз

Україна на шляху до Європейського Союзу: де ми зараз

22 години тому
Архітектор Іван Левинський заснував одну з перших будівельних компаній в Україні
05:26

Архітектор Іван Левинський заснував одну з перших будівельних компаній в Україні

Талановитий український архітектор і підприємець, якого спочатку полонили росіяни, а потім репресували поляки. Іван Левинський — людина, завдяки якій Львів отримав своє…
11 Березня 2026