Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Українські порти досягли рекордного обсягу перевалки вантажів

Опубліковано

Перевалка вантажів у морських портах України вперше за останні 10 років сягнула позначки у 150 млн тонн. Такий обсяг був до кризи у 2008 році, повідомляє пресслужба Адміністрації морських портів України.

Загалом за 11 місяців поточного року порти вже перевалили майже на 9 млн тонн більше, ніж за весь 2018 рік.

«За 11 місяців 2019 року морські порти України перевантажили понад 144,3 млн тонн. Це майже на 9 млн тонн більше ніж за весь 2018 рік. А вже за 11 днів грудня нам вдалося вийти на рекордну позначку у 150 млн тонн. Обсяг перевезень по Дніпру також зростає. За підсумками листопада маємо збільшення на 1,7 млн тонн. Все це — результат злагодженої роботи вантажовідправників, судновласників, стивідорів, агентів та АМПУ»,— прокоментував результати роботи керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс.

 

Читайте також: Чотири великі компанії хочуть інвестувати у розвиток Херсонського порту

Яка динаміка?

Найбільш динамічно – на понад 30% — зростає перевалка зернових вантажів та руди. Обсяг перевалки зернових за січень-листопад 2019 року склав 48,8 млн тонн, а руди — 33,6 млн тонн. Перевищує показники минулого року й обсяг контейнерних перевезень. За 11 місяців вже перевантажено майже 911 тис TEU, тоді як за весь 2018 рік було перевантажено 846 тис TEU.

Майже три чверті перевалки у морських портах складають експортні вантажі. Так, за 11 місяців цього року на експорт перевантажено понад 108,6 млн тонн, тоді як за весь минулий рік було перевантажено 99 млн тонн. Досяг минулорічної позначки і показник перевалки імпортних вантажів. За 11 місяців українські порти перевалили понад 23,7 млн тонн імпорту. Транзитні перевезення за 11 місяців 2019-го зрівнялись з показниками 12 місяців минулого року: перевезено 10,2 млн тонн, майже стільки ж, як і за весь 2018 рік.

Порти-лідери

Чотири порти-лідери за обсягами перевалки в Україні на місяць раніше перевищили власні показники всього 2018 року. Південний за січень-листопад перевалив понад 48,5 млн тонн. Це на 26% більше ніж за 11 місяців минулого року та на 5,8 тонн більше річної перевалки 2018-го. Миколаїв демонструє зростання на 16,5% або 30,2 млн тонн у порівнянні з 11 місяцями минулого року і перевищив показник всього 2018-го. Порт Чорноморськ також вже перевищив показник перевалки минулого року. За 11 місяців в порту перевантажено 23,6 млн тонн (+22% до аналогічного періоду 2018-го). Одеський морський порт перевищив минулорічну перевалку на понад 1,3 млн тонн. За 11 місяців в порту перевантажено понад 23 млн тонн вантажів (+18% до 11 місяців 2018 р.).

З початку року морські порти України обробили 10 747 суден, це на 1,5% більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше суден опрацьовано в Миколаївському порту – 1628 (+4,2%), Чорноморському – 1534 (+19,2%), Одеському – 1318 (+11,1%), та Південному – 944 (+5,9%).

Від початку року зросла і кількість перевезення пасажирів. За 11 місяців перевезено 537 785 пасажирів (+64% до аналогічного періоду минулого року), це майже на 23 тисячі пасажирів більше ніж за весь 2018 рік.

Протягом 11 місяців покращуються умови судноплавства по Дніпру. Завдяки поглибленню дна, завантаженість суден на Дніпрі збільшилася в 1,8 рази — з 520 до 960 тонн за 1 рейс. Це дозволило забезпечити збільшення обсягів перевезення вантажів майже на 20% до 10,8 млн тонн, а кількість суднопроходів зменшилася до 1 056, що на 29% менше ніж за аналогічний період минулого року. Майже на 71% (+4,4 млн тонн) зросло перевезення зернових та на 27,3% (+1,5 млн тонн) — металопродукції.

Економіка

«АвтоКрАЗ» відвантажив партію автомобільної техніки до країн Європи

Опубліковано

Приватне акціонерне товариство «АвтоКрАЗ» відвантажило чергову партію автомобільної техніки.

Про це повідомили у пресслужбі підприємства у фейсбуці.

Зазначається, що цього разу шасі КрАЗ-6322 прямують до країни Європейського Союзу, де на них встановлять надбудови спеціального призначення.

 

«Ми і надалі докладатимемо максимум зусиль для налагодження довгострокових партнерських відносин та посилення присутності продукції КрАЗ на європейському ринку великовантажної автомобільної техніки», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожЯк в Україні триває робота над вітчизняною електричною вантажівкою (ФОТО)

Відзначимо, що «АвтоКрАЗ» – один із найбільших в Європі виробників великовантажних автомобілів. Початком виробництва таких автомобілів вважається 1958 рік.

Читайте такожСучасний лірник: чому інструменти львівського майстра купують навіть у Південній Кореї

Нагадаємо, український АвтоКрАЗ отримав контракт на постачання вантажівок армії США.

Як ми повідомляли раніше, АвтоКрАЗ виготовив новий потужний безкапотний самоскид.

Усі фото: facebook.com/autokraz.

Читати далі

Економіка

Залили монолітну плиту нового терміналу аеропорту в Дніпрі (ФОТО)

Опубліковано

Залита перша монолітна плита нового терміналу аеропорту в Дніпрі.

Про початок бетонних робіт на будівництві терміналу розповів у фейсбуці забудовник Вадим Єрмолаєв.

На об’єкті працює бетононасос зі стрілою довгою 48 метрів. Буде залито 200 кубічних метрів бетону.

 

Також він повідомив, що бетонний завод, який працює на проекті, забезпечує необхідні параметри якості бетону завдяки сучасній лабораторії.

Також – завдяки європейському обладнанню, найбільшому парку спеціальної техніки на території південно-східної частини України і професійній команді підприємства.

Читайте такожМонах-блогер Падре Серж: як священник на Тернопільщині підкорив YouTube

Читайте такожПечиво замість знижок та інтер’єр із відходів. Як працює вінницька екокав’ярня PicNic

Нагадаємо, найбільший плавкран Європи почав працювати на будівництві мосту в Запоріжжі.

Як ми повідомляли раніше, на Запоріжжі будують потужну сонячну станцію на площі 21 га.

Усі фото: facebook.com/ErmolaevVadym.

Читати далі

Економіка

В Україні відкриють Офіс сприяння інвестиціям та технологіям ЮНІДО

Опубліковано

У межах членства в Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) в Україні створять Офіс сприяння інвестиціям та технологіям.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

Зазначається, що відкриття Офісу надасть можливість напряму використовувати технічні, експертні і фінансові можливості ЮНІДО для реалізації спільних проєктів в Україні.

 

Також відомство працює над створенням Центру сертифікації продукції зі спеціальних сталей, сплавів та металургійного матеріалознавства на базі ДП «УкрНДІспецсталь».

Очікується, що це сприятиме збільшенню експорту конкурентоспроможної металопродукції зі спеціальних сталей і сплавів, сертифікованої за міжнародними стандартами.

Про ЮНІДО

Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку, ЮНІДО – спеціальна установа ООН, створена у 1966 р., мета якої полягає у сприянні промисловому розвитку та прискореній індустріалізації країн, що розвиваються шляхом мобілізації національних і міжнародних ресурсів.

До складу ЮНІДО станом на 2019 рік входило 170 держав. Місцезнаходження керівництва — Відень. Постійні представництва ЮНІДО є у понад 60 країнах.

Читайте такожДе провести вихідні? Ви точно не чули про ці 7 місць поблизу Львова

Оперативна діяльність ЮНІДО полягає:

  • в наданні технічної допомоги країнам, що розвиваються у здійсненні конкретних проектів;
  • в розробці регіональних довгострокових стратегій розвитку.

Нагадаємо, зріс індекс інвестиційної привабливості України.

Раніше ми повідомляли раніше, Україна отримала $350 млн від Світового банку.

Головне фото: publish.com.ua.

Читати далі