Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
59652975 317258282283822 8082832849947852800 o 1 e1559737472794 59652975 317258282283822 8082832849947852800 o 1 e1559737472794

Економіка

Українські науковці виростили екологічні овочі “з повітря”

Опубліковано

Науковці проекту Eden-ISS за допомогою аеропонної установки виростили перший врожай у вічній мерзлоті – умовах, які вони вважають максимально наближеними до відкритого космосу.

“Якщо людство колись колонізує інші планети, необхідно буде вирішувати проблему продовольства”, – йдеться на сторінці “Інституту здоров’я рослин” у Фейсбуці.

Що виростили?

Вчені “Інституту здоров’я рослин” до інших планет (поки що!) не беруться, та від своїх німецьких колег все ж не відстають. В агробіологічній лабораторії Інституту вони також зібрали свій перший «аеропонний врожай»: 2 кг помідорів, 4 кг перцю та 3 кг базиліку.

Читайте також: Університет у Житомирі вирощує рослини, що можуть замінити газ

А в рамках експерименту навіть виростили 4 рослини соняшника, який зацвів і зараз знаходиться на стадії формування насіння. І зупинятися на цьому не збираються.

“Завдяки аеропоніці можна суттєво розширити спектр вирощуваних культур, досягти суттєвої економії ресурсів та площ і мінімізувати затрати людської праці. Й при цьому отримувати екологічно чисту продукцію, – вважає керівник агробіологічної лабораторії Інституту Володимир Конограй. – Думаю, в умовах вичерпності природних ресурсів і нездатності деяких елементів екосистеми до самовідновлення цей спосіб може стати основним шляхом подолання світової продовольчої кризи”.

Навіщо це потрібно?

Науковці намагаються максимально розширити спектр вирощуваних культур. Ці дослідження дадуть можливість у майбутньому використовувати аеропоніку в селекції – для пришвидшення процесу виведення нових поколінь гібридів рослин. Бо ж умови вирощування в аеропонній установці дозволяють отримувати від 4 до 14 врожаїв на рік – залежно від культури.

Крім того, тут постійно ведуться роботи із синтезу та апробації власних видів добрив для аеропоніки, які дадуть можливість отримувати щедрий та різноманітний врожай круглий рік поспіль, і розробляються

Що варто знати про Інститут?

«Інститут здоров’я рослин» – унікальний проект, який дозволить аграріям будувати свій бізнес на основі інноваційних наукових технологій. Функціонально він поєднає фундаментальні та галузеві дослідження, агробіологічний сервіс та навчально-наукову роботу.

Читайте також: Українець виготовляє з агровідходів екологічний одноразовий посуд

Інститут працюватиме у форматі «Green Chemistry» («зелена хімія»). Це – прогресивний підхід, який передбачає дбайливе ставлення до природи і максимальне зменшення використання шкідливих компонентів. Над запуском проекту працювали найкращі українські та зарубіжні вчені.

Дослідження проводитимуться на основі потужної лабораторної бази, оснащеної кращим світовим обладнанням. Розробки тестуватимуть в унікальному демоцентрі, який являє комплекс підземних теплиць, фітотронних кімнат та кліматичних камер і дозволяє вирощувати культури в реальних умовах упродовж всього року. Протестовані препарати запускатимуться у виробництво на «Фабриці агрохімікатів».

Робота Інституту побудована за відкритим принципом і дозволяє «без кордонів» співпрацювати зі світовими НДІ та аналітичними лабораторіями. Найближчим часом він стане осередком «Спілки агронауковців України», яка об’єднає усіх вчених галузі задля спільних проектів та досліджень.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: