Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські броньовані катери вперше відстрілялись некерованими ракетами (ВІДЕО)

Опубліковано

Під час ходових швартових випробувань українські броньовані катери «Кентаври» вперше відстрілялись некерованими ракетами. Про це повідомляє Український мілітарний портал.

“Тривають ходові швартові випробування двох десантно-штурмових катерів типу «Кентавр», збудованих в минулому році для потреб ВМС України. Цього тижня командування ВМС разом із суднобудівельниками перевіряли вогневі можливості катерів”, – йдеться у повідомленні.

Як пройшли випробування?

На цьому етапі ходових випробувань десантно-штурмові катери перевіряли стрільбу авіаційних реактивних систем залпового вогню з некерованою ракетою С-8. Для використання в морі установки були модифіковані, щоб дати змогу оператору утримувати ціль при хвилюванні моря. Не зважаючи на шторм в 2-3 бали, ракети вразили берегову ціль на відстані в декілька кілометрів.

Завдяки водометам, броньовані десантно-штурмові катери, озброєні чотирма десятками ракет кожний, здатні розганятися до 30 вузлів, провівши дальній та ближній залпи, швидко наблизитись до берега та висадити штурмову групу кількістю до 36 чоловік. 

Такі характеристики цілком влаштовують Командування ВМС, а головне – є гідною відповіддю застарілим великим десантникам ЧФ РФ, які набагато повільніші та вже давно вичерпали свій ресурс.

Перші два катери типу «Кентавр» встануть до лав військового флоту вже найближчим часом. Третій такий катер поки перебуває на стадії будівництва.

Що варто знати про “Кентавр”?

Броньовані десантно-штурмові катери проекту 58503 — тип броньованих десантно-штурмових катерів, створених в дослідно-проектному центрі кораблебудування в Миколаєві.

Призначений для несення патрульної служби на річках і прибережних морських акваторіях, доставки та висадки десантів

Нові катери “Кентавр” повинні значно підвищити боєздатність українського флоту. Катери вже кілька разів виходили в акваторію Чорного моря біля берегів Одеської області. Моряки вже поділилися першими враженнями про новий катер. За їх словами нові десантні катери маневрені, швидкі та стійкі до морських штормів. У катера броньований корпус, на ходу він повністю автономний і малопомітний у морі через невеликі розміри.

Читайте також: Українські ЗСУ отримали нові парашутні системи

Окрім швидкості та маневреності “Кентавр” добротно оснащений озброєнням, щоб знищити окремі маломірні ворожі цілі. Катери побудовані за стандартами НАТО. У процесі виробництва, в конструкцію судна були внесені деякі зміни, що дозволили збільшити кількість десанту до 32 військовослужбовців.

“Система управління “Кентавра” працює в автоматичному режимі. На борту якісно працює як радіолокаційна станція, так і сучасне навігаційне обладнання. На екранах планшетів чітко відображена вся інформація про поточну надводну обстановку. До того ж, катери є малопомітними для засобів стеження противника”, – зазначив представник суднобудівного підприємства “Завод “Кузня на Рибальському”.

Катери також оснащені спеціальною системою, яка попереджає про бойове опромінення та автоматично встановлює димову і теплову завісу.

Технології

Митниця запустила сайт для декларування експрес-відправлень та сплати мита онлайн

Опубліковано

Державна митна служба України представляє можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами в Особистому кабінеті на веб-порталі “Єдине вікно для міжнародної торгівлі” шляхом подання електронної митної декларації М-16.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Це надасть українцям можливість легко декларувати експрес-відправлення та сплачувати митні платежі прямо зі смартфону.

Функції сервісу

Для спрощення процесу реалізовано низку сервісних функцій:

  • переважна більшість граф декларації заповнюється автоматично;
  • автоматично здійснюється машинний переклад назв товарів та іншої інформації на українську мову;
  • можливість у багатьох випадках підбору коду товару за УКТ ЗЕД;
  • розрахунок податків відбувається в автоматичному режимі;
  • передбачено автозаповнення тих реквізитів, яких бракує в попередній інформації – в тому випадку, якщо громадянин раніше вже користувався цим сервісом.

Читати також: Мінекономіки анонсувало реєстрацію на освітню програму для бізнесу

Після подання декларації М-16, яку необхідно підписати за допомогою КЕП або “Дія.Підпис”, виконується наступне: 

  • У разі, якщо вартість товарів перевищує 150 євро і вони підлягають оподаткуванню, генерується QR-код. Клікнувши на цей QR-код або навівши на нього камеру мобільного телефону, можна за лічені секунди сплатити нараховані митні платежі зі свого банківського застосунку.
  • Відстежити статус оформлення відправлення та надходження сплачених коштів на митницю також можна онлайн через Особистий кабінет.

“Держмитслужба невпинно працює над переведенням взаємодії бізнесу і громадян з митницею в електронний формат відповідно до кращих європейських практик”, – зазначають в Урядовому порталі.

Скоритуватися послугою можна тут.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть.

Також ми повідомляли, що в Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів.

Фото: 5 канал

Читати далі

Технології

Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування

Опубліковано

28 березня на базі кластеру Brave1 розробники презентували Ratel Deminer — дистанційний мінний трал, який знаходить та нейтралізує протипіхотні міни. Комплекс отримав статус BRV1, тобто розробку визначили пріоритетною для Сил безпеки і оборони.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Фередоров у своєму Facebook.

Про розробку

Комплекс оснащений камерою денного бачення, що допомагає краще ним керувати. Ratel Deminer знищує міни типу ПФМ-1, ПМН-4, ПМН-3 та ПМН-2. Розробники вже провели випробування Ratel Deminer в реальних умовах – комплекс застосовували для гуманітарного розмінування від протипіхотних мін біля Святогірська Донецької області.

Читати також: В Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів

Це не перша розробка від цього виробника, яка пройшла шлях у Brave1. Наземні роботи Ratel S та Ratel M отримали кодифікації, їх активно використовують у військах.

“Розвиток оборонних технологій, поява нових розробок стали можливі завдяки кластеру Brave1. Долучайтеся, якщо маєте класну розробку, яка посилить військових. Приєднуйтеся до війни технологій”, – наголошує Михайло Федоров.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть.

Також ми повідомляли, що сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет.

Фото: Михайло Федоров

Читати далі

Технології

Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть

Опубліковано

В пʼятницю 29 березня УЗ анонсувала оновлені електропоїзди серії ЕПЛ2Т. Це друга фаза проєкту Dnipro City Express. Рухомий склад курсуватиме на маршруті “Камʼянське – Дніпро – Синельникове”.

Про це повідомляє УЗ на своїй Facebook-сторінці.

фото: УЗ

Деталі маршруту

Поїзди зупинятимуться на станціях Нижньодніпровськ, Ксеніївка, Ігрень, Синельникове-2 та інших проміжних, забезпечуючи таким чином зручне тактове сполучення між районами і берегами самого Дніпра та для мешканців агломерації.

фото: УЗ

Перші ранкові рейси стартують з Дніпра до станції Синельникове о 05:30, з Камʼянського до Дніпра і Синельникова о 05:42, з Дніпра до Камʼянського о 05:14, і з Синельникова до Дніпра о 05:49.

Читати також: В Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів

Як виглядають оновлені поїзди

Модернізовані електропоїзди оснащені пандусами, місцями для проїзду людей з інвалідністю та інклюзивними вбиральнями, навігацією з шрифтом Брайля, місцями для велосипедів, а ще – портами Type-C та USB для зарядки гаджетів

фото: УЗ

 Про електропоїзд ЕПЛ2т

Це український електропоїзд постійного струму, виробництва Луганського тепловозобудівного заводу. Електропоїзд спроектували на основі екіпажної частини дизель-поїзду ДЕЛ-01 і електричного устаткування електропоїзду ЕР2Т.

Такі електропоїзди розвивають швидкість до 130 км/год. Основна складовість електропоїзда – вісім вагонів: 2 головних, 4 моторних та 2 причіпних.

Нагадаємо, що Дія відповіла на популярні запитання про освітні документи.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: