

Економіка і бізнес
Українське підприємство виробляє 13 видів напоїв з гарбузового соку
Підприємство “Спориш”, яке спеціалізується на виготовленні безалкогольних напоїв та смузі, завоювало соком з гарбуза чи не всю Україну.
Комерційний директор підприємства Людмила Денисюк розповіла, що гарбузи для соків вони купують, передає “Агробізнес сьогодні” з посиланням на SEEDS.
«Ми знайшли підприємство у Житомирській області, яке вирощує гарбузи і почали з ними співпрацю з минулого року. Ми почали своє виробництво тільки у вересні. Провели з колегами дегустації майбутньої продукції і дійшли висновку, що саме гарбуз – продукт майбутнього», – зауважила Денисюк.
Читайте також: У селі на Запоріжжі налагоджують виробництво соків прямого віджиму
Де беруть натуральні соки?
Зараз є клієнти, які хочуть заключити з товариством”Спориш” договори на співпраці, щоб забезпечувати його продукцією. Це господарства, які вирощують гарбузи на постійній основі в Житомирі, Кропивницькому, Херсоні, Миколаєві, Одесі, Вінниці.
За словами Денисюк, при виробництві соків не використовуються ні барвники, ні ароматизатори, ні консерванти, ні стабілізатори, ні згущувачі.
«Для нашої продукції використовуємо тільки сам гарбуз, цукор і найрізноманітніший концентрований сік. Соки ми купуємо на підприємстві у Хмельницькій області. Зараз у нас лінійка напоїв тільки з гарбузового соку – 13 видів. До того ж ще в розробці ще 2 види соків зовсім без цукру: “гарбуз-чорниця” та “гарбуз-журавлина”», – зазначила директорка підприємства.
Як кажуть на підприємстві, найкраще продаються соки “гарбуз-ожина” та “гарбуз-слива”, а сік “гарбуз-вишня” має неймовірний смак.
Як з’явилась ідея?
Денисюк розповіла, що ідея робити соки з гарбуза з’явилася випадково.
«Залишилась від батьків присадибна ділянка. Якось дуже гарно вродили гарбузи, хотіли віддати сусідам, але вирішили зачекати і подумати, що з них можна ще зробити. Якось приїхала подруга і сказала: ми ось таке робимо. Сік. Так і почали вдома експериментувати з соками. Спочатку зробили “гарбуз-апельсин”. Рецепт відшукали в інтернеті. Але інтернет, то є інтернет – поки сам не зробив, не набив рецептуру, ніколи не дізнаєшся що то таке. Відтоді все і почалось», – поділилася підприємиця.
Також вона зауважила, що є дуже багато задумок щодо виробництва соків із інших овочів.
«Ми приймаємо активну участь у виставках, ярмарках, до нас почали звертатися люди – запитують, чи можемо ми виробляти з гарбузів повидла чи джеми. Ми вже закупили і будемо встановлювати для цих цілей новий котел», – розповіла директорка “Спориша”.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay