Суспільство
Українська марка з закарпатським листоношею номінована на кращу в Європі
Укрпошта ввела в обіг марку “Листоноша Федір Фекета”, що номінована у конкурсі PostEurop на найкращу марку Європи—2020 за темою «Давні поштові маршрути».
Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.
За інформацією, легендарний листоноша із села Тур’ї Ремети на Закарпатті, якому встановлено пам’ятник у м. Перечин, долав щодня до 60 кілометрів, доставляючи листи.
Читайте також: Як Амазон врятував бізнесмена з України під час карантину (ВІДЕО)
“Укрпошта відкриває широкому загалу маловідомих постатей України. Одна із них — листоноша Федір Фекета, який є справжньою легендою та місцевим героєм, бо долати 60 км кожного дня — це дійсно відвага. Професія листоноші, особливо в сільській місцевості — це і відповідальність, і нелегка праця. Бо у віддалених селах, де, крім Укрпошти, не працюють інші установи, для більшості людей листоноша – це і соціальний працівник, і психолог”, – йдеться у повідомленні.
Спецпогашення відбулось у Главпоштампі у Києві 25 чеврня 2020 року.
Про марку
Поштову марку “Листоноша Федір Фекета” виготовлено тиражем 100 000 примірників, номінальна вартість поштової марки – Z (відповідає еквіваленту 1 дол. США). Зображення на марці виконала художниця Ірина Медведовська. До поштової марки випущено конверт «Перший день», блок та виготовлено спеціальний поштовий штемпель.
Як проголосувати?
Віддати свій голос на підтримку поштової марки «Листоноша Федір Фекета» у конкурсі PostEurop на найкращу марку Європи-2020 можна за посиланням.
Довідка
Федір Фекета (1789 – 1838) працював листоношею на місцевій ливарні та щодня протягом 30 років пішки доставляв кореспонденцію в будь-яку пору року за будь-якої погоди. Кілька разів на тиждень він долав 25 км з Тур’їх Ремет до Ужгорода, отримував там пошту і повертався до рідного села. Його шлях пролягав гірськими стежками, де доводилося перебиратися через гірські річки. Фекету шанували односельці й за відмінну роботу називали «послом».
Нагадаємо, Укрпошта випустила нову поштову марку про боротьбу з Covid-19.
Як ми повідомляли раніше, Укрпошта та USAID запустили ініціативу для допомоги малому бізнесу.
Також Укрпошта запустила новий міжнародний сервіс доставки товарів.
Усі фото: ukrposhta.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі