

Технології
Українська компанія потрапила до переліку кращих стартапів світу
Українська компанія із захисту прав авіапасажирів AirAdvisor увійшла до рейтингу кращих стартапів з усього світу. Про це повідомили в прес-службі компанії, передає delo.ua.
Зазначається, що в цьому переліку – учасники з 39 країн і 25 штатів США.
AirAdvisor також стає учасником боротьби за винагороду, яке складе більше $100 тис. США. Переможець буде оголошений в Бостоні, 24 жовтня 2019 року, на церемонії вручення премій MassChallengeAwards 2019.
Хто такі AirAdvisor?
AirAdvisor – це проект, що надає послуги компенсації за затримку/скасування рейсів по всьому світу. Це перша міжнародна компанія з офісом в Україні, яка захищає права авіапасажирів і стягує до 700 доларів США авіа компенсації кожному пасажиру, чий рейс був скасований, затриманий або кому відмовили в посадці (покриває рейси за останні 3 роки).
Читайте також: Український стартап, що працює зі штучним інтелектом, залучив 60 млн доларів
Компанія також повертає вартість невикористаного квитка. Право на компенсацію не залежить від громадянства пасажира та встановлено законодавством України, Європейського Союзу, США, Туреччини, Індії та ряду інших країн.
Зручний інтерфейс сайту допоможе вам безкоштовно і за пару хвилин подати свою заявку на розгляд, миттєво повідомивши розмір компенсації. Звернувшись в AirAdvisor, клієнт нічим не ризикує і нічого не платить. Компанія отримує свій відсоток тільки від стягнутої компенсації. AirAdvisor також надає цінну інформацію про можливі знижки, нові рейси та попередження для своїх клієнтів, щоб забезпечити безпечне і комфортне подорож.
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik