

Суспільство
Українська авіакомпанія запускає рейси зі Львова до Одеси
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська авіакомпанія SkyUp вирішила запустити регулярні рейси Одеса – Львів з червня 2019 року.
Відповідно до опублікованого на сайті одеського аеропорту розкладу, рейси заявлені на літаках Boeing 737-800 тричі на тиждень з 2 червня, повідомляє avianews.com.
Однак, як уточнили в SkyUp, наразі авіакомпанія ще не визначила точну дату початку польотів і не відкрила продаж квитків на новий напрямок.
Читайте також: Україну й Португалію з’єднають прямими авіарейсами
У разі успішного запуску Одеса-Львів стане третім внутрішнім напрямком SkyUp. Наразі авіаперевізник продає квитки на рейси Київ-Одеса і Харків-Одеса, які планується виконувати з 2 червня. Перельоти доступні за ціною від 500 грн в один бік з урахуванням зборів.
Раніше SkyUp подала заявки в Державну авіаційну служба України на виконання регулярних міжнародних рейсів з низки маршрутів в Чорногорію, Чехію, Албанію і Ізраїль. Крім того, компанія просить збільшити кількість своїх щотижневих рейсів в Іспанію, Грузію, Болгарію і на Кіпр.
Що варто знати про компанію?
На початку жовтня стало відомо, що SkyUp отримала право літати до 28 країн Європи. До цього авіакомпанія виконувала лише чартерні рейси.
Перший комерційний рейс перевізник здійснив 21 травня з київського аеропорту Київ імені Сікорського до Хургади. SkyUp виконуватиме також внутрішні регулярні рейси за напрямками: Київ – Одеса, Харків – Одеса, Львів – Одеса.
Флот цієї авіакомпанії складається з чотирьох літаків. З 2019 року компанія планує мати вже шість бортів, а згодом – 12.
Читайте також: Ryanair розпочав свою роботу в Україні. Як іще зекономити на перельотах?
Авіакомпанію SkyUp зареєстрували у червні 2016 року в Києві. Вона є приватною, державні кошти у її створенні не використовуються.
Головний акціонер – ТОВ “ACS-Україна” Тетяни та Юрія Альби, яким також належить туристичний оператор Join UP!. Її керівником став відомий авіаційний експерт Євген Хайнацький.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські артилеристи знищили російську РСЗВ «Град» та польовий склад боєприпасів до реактивної системи.
Про це повідомив офіцер ЗСУ Анатолій Штефан у твіттері.
За його словами, після знищення ворожої реактивної системи залпового вогню «Град» аеророзвідка помітила поруч склад з боєприпасами. Після цього артилеристи завдали нових ударів, знищивши снаряди до РСЗВ.
«Мінус арта ворога! Наші бійці на Херсонщині знищили рашиську реактивну систему залпового вогню БМ-21 “Град”. Та на цьому ми не зупинилися, аеророзвідка помітила активність у зарослях, встановили що там окупанти організували склад БК», – написав Штефан.
⚡️Мінус арта ворога!
— Анатолій Штефан (Штірліц) (@Shtirlitz53) August 12, 2022
Наші бійці на Херсонщині знищили рашиську реактивну систему залпового вогню БМ-21 "Град".
Та на цьому ми не зупинилися, аеророзвідка помітила активність у зарослях, встановили що там окупанти організували склад БК.
Telegram – https://t.co/GLExONwd4u pic.twitter.com/tTQqkgIgLF
На відео, яким поділився Штефан, зафіксовано, як після філігранного влучання ЗСУ ворожі боєприпаси почали детонувати.
Про РСЗВ «Град»
БМ-21 «Град» – реактивна система залпового вогню калібру 122 мм. Розроблена в СРСР, випускалася на базі шасі вантажівки Урал-375 із встановленою пусковою установкою 2Б5. БМ-21 «Град» є розвитком установки залпового вогню «Катюша», а також базою для інших систем, зокрема 9К55 «Град-1». Максимальна дальність атаки 42 км.
Призначена для загальної вогневої підтримки дивізій і бригад, ураження живої сили, бронетехніки та неброньованої техніки. Додатково РСЗВ застосовується для ураження польових укріплень, постановки мінних полів, димових завіс і радіоперешкод, створення осередків загоряння, освітлення поля бою, ведення агітації.
Раніше ми повідомляли, що військові 14-ї бригади ЗСУ захопили модернізовану БМП-1АМ «Бусурманин» російських окупантів.
Також нагадаємо, ЗСУ знищили рідкісну машину вогнеметників росармії БМО-Т.
Фото: скриншот з відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військові знищили склад ворожих боєприпасів у районі села Веселе, що в Бериславському районі Херсонської області.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Оперативного командування «Південь».
За словами полковника Владислава Назарова, по складу росіян відпрацювали бійці ракетно-артилерійських підрозділів ЗСУ.
Крім знищення ворожих боєприпасів, нашим воїнам також вдалося ліквідувати щонайменше 11 окупантів.
«Нашими ракетно-артилерійськими підрозділами продовжується виконання вогневих завдань. Протягом ночі ворога позбавлено ще 11 рашистів та складу боєприпасів в районі села Веселого на Херсонщині», – зазначив Назаров.

Нагадаємо, бійці 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» підбили танк окупантів із переносного комплексу «Джавелін».
Також ми повідомляли, що ЗСУ знищили штаб окупантів у Мелітополі і базу в Херсоні.
Фото: facebook.com/okPivden.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Інструктори з Нідерландів та Норвегії долучаться до навчання українських військовослужбовців у Великій Британії.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у твіттері.
За його словами, участь інструкторів з різних європейських країн допоможе провести навчання за найвищими стандартами.
«Норвегія приєднується до програми підготовки наших військових. Нам потрібно, щоб наші солдати проходили навчання за найвищими стандартами. Допомагаючи нам, партнери інвестують у європейську безпеку», – наголосив міністр.
Norway joins 🇬🇧🇳🇿🇨🇦🇫🇮🇸🇪🇩🇰 in program to train our military. We need our soldiers to get trained in the highest standards. By helping us our partners are investing in European security. Thanks 🇳🇴 & personally my colleague Bjørn Arild Gram for making the right decision @Forsvarsdep
— Oleksii Reznikov (@oleksiireznikov) August 11, 2022
Інструктори з Нідерландів долучаться до програми вже цього місяця, запевнив Резніков.
«Нідерланди приєдналися до британської програми з підготовки військовослужбовців ЗСУ. Нідерландський персонал розпочне свою місію у серпні. Чим більше у нас буде добре підготовлених бійців, тим ближча буде наша перемога», – написав він.
The Netherlands has joined the UK-led program of training servicemembers of #UAarmy.
— Oleksii Reznikov (@oleksiireznikov) August 12, 2022
Dutch personnel will start their mission this August.
The more well-trained fighters we have, the closer our victory.
Thanks to @KajsaOllongren for friendship and support.
🇺🇦🤝🇳🇱
Про навчання
Особовий склад полку Королівських повітряних сил ЗС Сполученого Королівства проведе тренування для майже 10 тисяч українських військових. Здебільшого це бійці, які мають незначний військовий досвід або взагалі без нього.
Підготовка дасть новобранцям навички для ефективного ведення бойових дій на передовій. Їх навчатимуть як поводитись зі зброєю, як надавати першу допомогу на полі бою, а також розповідатимуть про тактику патрулювання та збройні конфлікти.
Ця програма є частиною постійного зобов’язання Британії з підтримки України та наразі складає понад 2,75 млрд дол. військової допомоги. До програми буде залучено близько 1050 британських військовослужбовців, підготовка проходитиме на об’єктах міноборони Британії. Кожен курс триватиме кілька тижнів.
Раніше ми повідомляли, що до навчання українських захисників долучилися інструктори з Данії. Крім того, до ініціативи Британії приєдналися військові з Канади, Швеції та Фінляндії.
Фото: shutterstock.com.