

Суспільство
Ryanair розпочав свою роботу в Україні. Як іще зекономити на перельотах?
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Перший рейс бюджетного ірландського лоукостера Ryanair до України відбувся 3 вересня. Літак авіаперевізника урочисто запустили в аеропорту Бориспіль. Ним полетіли перші українці до Берліна, повідомили в прес-службі Міністерства інфраструктури України.
Чи справді дешевше?
Через величезний попит серед пасажирів, рейс відбувається на два місяці раніше, ніж це було заплановано. Це один із дванадцяти маршрутів, які здійснюватиме авіакомпанія в осінньо-зимовий період з/до Києва.
Щоправда, сильно зекономити на перельоті у перші дні не вийде. Квиток на 3 вересня з Києва до Берліна обійшовся в 142 євро, а на 7 вересня коштуватиме 200 євро. Але квитки на пізніші дати можна придбати дешевше. Якщо бронювати виліт за півроку і раніше, то можна знайти квиточки за 10 євро.
Куди ще можна долетіти?
Окрім Берліна, лоукост також літатиме з Києва до Лондона, Вільнюса, Барселони, Стокгольма і Братислави, а також польських Варшави, Кракова, Гданська, Вроцлава, Познані та Бидгоща. А зі Львова – виконуватиме рейси до Веце (Дюссельдорфа), Меммінгена (Мюнхена), Лондона, Кракова та Варшави.
На досягнутому авіакомпанія зупинятися не збирається і не виключає виходу на внутрішній український ринок.
Графік польотів авіакомпанії Ryanair до/з Києва в осінньо-зимовий період передбачає 12 нових маршрутів:
- Барселона (4 рази на тиждень)
- Берлін (аеропорт «Шонефельд», 4 рази на тиждень)
- Братислава (3 рази на тиждень)
- Бидгощ (2 рази на тиждень)
- Гданськ (2 рази на тиждень)
- Краків (3 рази на тиждень)
- Лондон ( аеропорт «Станстед», 5 разів на тиждень)
- Познань (2 рази на тиждень),
- Стокгольм (аеропорт «Скавста»», 3 рази на тиждень),
- Вільнюс (3 рази на тиждень),
- Варшава (аеропорт «Модлін», 4 рази на тиждень),
- Вроцлав (3 рази на тиждень)
Загалом авіакомпанія планує забезпечити 38 тижневих польотів з/ до Києва та перевезти 635 000 пасажирів за рік.
Що таке Ryanair?
За інформацією міністерства, Україна стала 37-ою країною, в яку здійснює польоти авіакомпанія Ryanair. Це найбільша у Європі бюджетна авіакомпанія. Торік влітку їхніми послугами скористався мільярдний пасажир.
Приходу ірландської авіакомпанії-лоукостера в Україні очікували ще торік, проте цього так і не сталося через провал переговорів між Ryanair та київським аеропортом “Бориспіль”. Зрештою переговори таки поновилися і завершилися згодою між сторонами – за посередництва мінінфаструктури України.
Як ще можна зекономити?
Найперший лоукуост зайшов в Україну ще 2008 року. Це угорська авіакомпанія Wizz Air. Іще одна можливість для українців недорого дістатися Європи – рейси італійської авіакомпанії Ernest Airlines. Лоукостер літає з Києва та Львова. Доступні рейси до Мілана, Бергамо, Неаполя, Болоньї, Рима та Венеції.
Утім, власні бюджетні авіалінії в Україні також розвиваються. У травні цього року почав літати український перевізник SkyUp. Він здійснив свій перший чартерний рейс з аеропорту Київ до єгипетського Шарм-ель-Шейха.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні запускають проєкт #CVIDOMI для підлітків 14–17 років, які обирають свій майбутній фах.
Про це ШоТам повідомили організатори проєкту.
Запуск проєкту відбудеться 6 червня за сприяння Малої академії наук України та Фонду ООН у галузі народонаселення за підтримки Швеції та громадської організації «ЕдКемп Україна».
Лекції будуть доступні для всіх зацікавлених, а для точкової роботи із запитами в мінігрупах організатори відкрили реєстрацію.
Чому це важливо?
Проєкт #CVIDOMI створений для підтримки підлітків, які в умовах війни опинилися на роздоріжжі та не знають, який напрям і форму особистого розвитку вибрати, щоб рухатися вперед.
Команда менторів і психологинь допоможе визначити їхні сильні сторони, знайти себе та сформулювати власні очікування від майбутнього. Після участі у проєкті підлітки матимуть достатньо знань для свідомого вибору кар’єрного шляху.
Проєкт охоплює три напрями:
#CVIDOMIнадихати — це загальнодоступні мотиваційні лекції від представників професій, які в суспільстві досі сприймають як гендерно орієнтовані. Кейси спікерів зламають ці стереотипи!
#CVIDOMIпідтримати — розмови з психологинями на навколокар’єрні теми, що хвилюють молодь:
- Профорієнтація здорової людини, або Я-/ким/-и стати, аби бути щасливими.
- Профорієнтація, або Що ми вибираємо насправді, коли говоримо про кар’єру.
- Що таке інтереси: для чого вони потрібні та які бувають?
- Навички самопрезентації: як скласти портфоліо, резюме, пройти співбесіду та бути самими собою.
- Хочу! Можу! Треба! Як вирішити рівняння з трьома невідомими?
- Синдром самозванця, або Ще одне слово про сильні сторони. Як визначитися, у чому ми талановиті, та побудувати кар’єру мрії?
- Формула успіху та як вдало вибрати професію.
- Тип темпераменту та професія. Ефективна взаємодія людей із різними типами темпераменту.
- Емоційний інтелект підлітків. Особисті кордони й управління конфліктами.
- Професії майбутнього.
- Що таке лінь і чому я в неї не вірю?
- «Ким би ви не були, будьте собою!»
Читайте також: Від орнаментів і традицій до сучасності. Що ти знаєш про українські вишиванки? (ТЕСТ)
#CVIDOMIобирати — сесії з профорієнтологами та психологинями в мінігрупах для більш сфокусованої роботи впродовж трьох місяців. Тут кожен і кожна з учасників визначить і вдосконалить свої сильні сторони, що допоможуть в майбутньому вибрати й отримати професію мрії. Зареєстровані для роботи в цьому напрямі пройдуть профорієнтаційний тест і отримають від фахівців індивідуальну інтерпретацію результатів.
Як взяти участь?
Підлітки 14–17 років, які хочуть приєднатися до #CVIDOMIобирати, мають до 29 травня зареєструватися за посиланням.
Для того, щоб долучитися до відкритих лекцій проєкту #CVIDOMIнадихати і #CVIDOMIпідтримати, стежте за новинами на сайті та на сторінках МАН у соцмережах фейсбук тут та інстаграм тут.
Усі події проєкту #CVIDOMI відбуватимуться в онлайн-форматі на платформах «Zoom» і «Google Meet».
Фото: zn.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Він прикрив собою поранену жінку, коли на Харків сипались снаряди «Градів». Денис – інструктор Товариства Червоного Хреста України. Він волонтерить вже 7 років.
Разом із загоном швидкого реагування першим вирушає у небезпечні місця. Того дня вони потрапили під обстріл у центрі Харкова.
Денис саме допомогав пораненій жінці. Попри всі інструкції та протоколи він залишався поруч із нею. Хоча поряд продовжували вибухати снаряди.
«Насправді, я вже тримав рану, тому якщо б я відпустив, можливо б… Хоч там і був накладений турнікет, потрібно було рятувати життя», — Денис Петренко, волонтер.
Випадково відзняте відео облетіло соцмережі.
«Тепер мама знає все: де я і чим я займаюся. Я через деякий час, можливо за пів року, з’явлюся перед нею», — Денис Петренко, волонтер.
Після війни Денис мріє працювати у швидкій допомозі. А поки що продовжує рятувати людей у гарячих точках. Та тепер одягає бронежилет і на звичайні виїзди.
«Я просто, як би так сказати, залишився з людиною, коли це було потрібно. Ми ж так і працюємо», — Денис Петренко, волонтер.
Дивіться відео: Як поводитися із вибухонебезпечними предметами: анімація від Шотам
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Друже, привіт. Маємо серйозну розмову. В Україні війна і третина нашої території замінована. Це означає, що небезпека зберігається і вона реальна, а не віртуальна.
Знаємо, що ти любиш знімати вибуховий контент у тік-ток, але дослухайся до наших порад. Так твоя цікавість не перетвориться на смертельний челендж у соцмережі. Це не жарти.
Звертай увагу на все довкола. Дивитись під ноги, на підозрілі предмети в людних місцях. Якщо ти з родиною повернувся додому, де тривали бойові дії, будь ласка, будь обережним. Ворог міг залишити неприємні сюрпризи на подвірії або у погребі.
Підозрілі предмети виглядають ось так. Це може бути міна, касетні боєприпаси, гранати, розтяжка. Запам’ятай, як це виглядає і якщо побачив такі предмети, то одразу набирай 101 та 102. У жодному разі не торкайся таких предметів.
Що не можна робити з вибухонебезпечними предметами:
- підходити, торкатися предмета та пересувати його,
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або намагатися чимось його накривати,
- намагатися самостійно знешкодити предмет,
- здійснювати щодо нього будь-які самостійні дії: звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, вибухові речовини, отруйні та чутливі до механічних впливів і нагрівання.
Якщо побачив такий предмет – поклич дорослих і дотримуйся інструкцій. Бережи себе та своїх рідних!
Дивіться відео: Обережно, заміновано! Дитячий мульт про небезпечні предмети від ШоТам