Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Українки стали чемпіонками Європи з чирлідингу

Опубліковано

19-річна львів’янка Анастасія Малошенко у парі з 21-річною Єлизаветою Тимофєєвою з Кам’янського здобули «золото» XI чемпіонату Європи з чирлідингу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Зазначається, що чирлідерки виступали у змаганнях дорослих фрістайл дуетів – Senior Pom Doubles. У цій категорії перше місце отримала Україна, друге – Словенія, третє – Греція, четверте – Австрія та п’яте – Польща.

Читайте також: «Ти жінка, ти маєш мовчати й терпіти». Насправді – ні. Як мобільні бригади рятують постраждалих від домашнього насильства

Довідка

Анастасія Малошенко зі Львова представляє клуб Lviv Angels та тренується під керівництвом президента клубу та Львівської обласної федерації чирлідингу Наталі Блажко. Єлизавета Тимофєєва з Кам’янського – вихованка клубу Prometey та Альони Козинець.

Нагадаємо, українка Манола Скобельська перемогла у фіналі чемпіонату Європи з вільної боротьби серед молоді до 20 року.

Також ми повідомляли, що спортсмени з Дніпропетровщини вибороли п’ять медалей на Кубку світу з кікбоксингу в Будапешті.

Фото: city-adm.lviv.ua

Коментарі

Спорт

«Я працюю з нашим майбутнім»: як у селищній раді на Миколаївщині вчать молодь любити спорт

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

З дитинства Руслан Бондаренко з Врадіївської громади обожнював спорт:

«Я мріяв бути схожим на свого дядька, який займався мотоспортом і важкою атлетикою. Змалку завжди бачив удома штанги та гирі, а ще обожнював фільми про Джекі Чана чи Шварценеггера. Потім і сам захопився футболом та боксом».

Раніше у рідному селищі чоловіка не було багато гуртків, тому Руслан займався сам, без тренера. Тому тепер надолужує втрачене — відвідує тренування спортивних команд, їздить з дітьми на змагання та прищеплює рідній громаді любов до спорту.

Руслан Бондаренко

завідувач сектору молоді та спорту Врадіївської селищної ради

Замість юриспруденції обрав роботу з молоддю

Моя освіта зовсім не пов’язана з теперішньою роботою, адже я навчався на юриста. Після університету працював кадровиком в районній адміністрації, а згодом мене запросили очолити при ній першу Молодіжну раду. Тоді ця робота так мене захопила, що я вирішив продовжувати нею займатися.

Я хотів здійснювати мрії дітей, тому часто возив їх на концерти улюблених зірок, а коли вони мені щиро за це дякували, я по-справжньому відчув себе щасливим завдяки своїй роботі.

Щоразу відчуваю це, коли йду вулицею, а зі мною вітаються хлопці та дівчата, а також їхні батьки, які завжди тиснуть руку й дякують за те, що я роблю. 

Після концерту Тіни Кароль та щирих подяк від дітей Руслан відчув справжнє щастя від роботи. Фото надав Руслан Бондаренко

Виховуємо призерів Європи та чемпіонів України

У 2019 році я очолив Молодіжну раду вже в рідному селищі, а з 2021 року — окремий сектор. На цій посаді вирішив прищеплювати молоді любов до спорту.

У нас навіть є зала для кіокушинкай-карате, і вся наша громада вже пишається призеркою Європи та чемпіонами України з цього виду спорту. Ми за те, аби виховувати людей, які ведуть здоровий спосіб життя, і впевнені, що вони розвиватимуть нашу державу. 

Руслан Бондаренко відвідує всі спортивні ігри в громаді. Фото: ШоТам

У нашому ліцеї є футбольна команда «Сокіл», яка минулого року посіла друге місце на обласних змаганнях. Кожен з цих дітей мене надихає, вони — гордість нашої громади. Хоч і працюю в селищній раді, я є для них товаришем — разом з ними їжджу на змагання, фотографую ігри, тому діти відчувають мою підтримку.

Часто ми з юнаками та дівчатами організовуємо толоки, аби показати приклад іншим. Я щиро радію, що ці діти самі проявляють ініціативу та хочуть робити наше селище кращим. Працювати з молоддю важливо, бо це робота з нашим майбутнім. Найскладніше, мабуть, те, що нам на цю сферу не виділяють багато фінансів, і я не можу на це вплинути. 

​​

Врадіївська громада вже має чемпіонів України та призерів Європи зі спортивних змагань. Фото: ШоТам

Читайте також: Колись соромилися своїх ідей, а тепер пропонують їх місцевій владі: на Закарпатті створили молодіжну раду та хаб

Усі стажери в громаді отримали роботу

Ми співпрацюємо з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» понад рік. Завдяки йому наша громада отримала вже цілий автопарк: екскаватори, трактори, вантажівки, — адже раніше ми мали застарілу техніку.

І так само понад рік Проєкт підтримує наші ініціативи для молоді. Наприклад, цьогоріч у квітні ми зробили перший спільний захід — взяли на стажування в селищну раду четверо людей. 

Одна зі стажерок Наталія Бєланова долучилася до координаційної ради з розвитку молоді. Радію, що тепер працюватимемо з нею, бо це енергійна людина, яка завжди має багато ідей.

Руслан Бондаренко з головою селищної ради Миколою Москаленком та стажерами. Фото: фейсбук Врадіївської селищної ради

Ще одна стажерка Світлана Андрєєва працювала в моєму секторі, а тепер стала частиною Молодіжної ради та допомагає мені з заходами, які ми проводимо в громаді. Світлана їздила на тренінги з комунікації з молоддю від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» і тепер намагається використовувати поради фахівців у своїй роботі.

Також у нас був стажер Іван Мельник, який на ненадовго влаштувався інспектором із земельних питань в Адамівському старостинському окрузі. Але він дуже вболіває за своє село: побудував там спортивний майданчик, привозить команди на змагання та допомагає з облаштуванням укриття. 

Тому я дуже вдячний за ці стажування, бо ця ініціатива допомогла нам поповнити органи самоврядування ініціативними людьми.

Читайте також: «Коли голова довіряє молоді, то й жителі більше довіряють владі». Студентка пройшла стажування в міськраді, аби посилити громаду

Мрію створити простір, що об’єднає всю громаду

Вважаю, що державні службовці мають дослухатися до жителів громади та допомагати втілювати їхні потреби. Ми з дітьми мріємо відкрити великий молодіжний простір, де можна буде проводити психологічні тренінги та створити нові спортивні секції.

Руслан Бондаренко разом з дітьми робить зарядку. Фото надав Руслан Бондаренко

Діти просять про гуртки шахів та армреслінгу. А ще я б хотів, аби там могли збиратися ветерани та літні люди, тобто цей простір має об’єднати громаду. 

Ми вже подавали грантові заявки — поки невдало. Проте хто стукає, тому відчиняють, тому ми працюватимемо в цьому напрямку. Я дуже хочу, щоб мене запам’ятали, як людину, яка змогла створити таке місце для нашої молоді.

Руслан з молоддю спілкується з ветераном Другої світової війни. Фото надав Руслан Бондаренко

А ще маю дуже багато професійних планів після нашої перемоги. Я створив власний проєкт «Генофонд» і записую інтерв’ю з цікавими людьми нашої громади. І нам дійсно є кого показати — чемпіонів України, призерів Європи зі спортивних змагань, культурних діячів. Тому ще одна моя мрія — розповісти Україні про неймовірну молодь нашої громади. 

Коментарі

Читати далі

Спорт

Збірна України з таеквон-до виборола 174 медалі на кубку Європи (ФОТО)

Опубліковано

На змаганнях у Болгарії українці здобули 174 медалі та посіли перше місце серед 65 команд і друге місце серед 14 країн-учасниць.

Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту.

Фото: фейсбук-сторінка Міністерства молоді та спорту

Україну в столиці Болгарії представили 274 спортсмени серед дітей, юнаків, юніорів, дорослих та ветеранів. Вони вибороли такі медалі:

  • 44 «золотих»;
  • 47 «срібних»;
  • 83 «бронзових».

Читайте також: У київському метро українські рятувальники провели масштабні навчання (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка Міністерства молоді та спорту

У міністерстві також зазначили, що українські майстри серед дорослих здобули 20 медалей, з-поміж яких три «золотих».

Нагадаємо, що українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу.

Фото обкладинки: Федерація таеквон-до ІТФ України

Коментарі

Читати далі

Спорт

Українка Катерина Садурська встановила ще один світовий рекорд — 84 метри під водою (ФОТО)

Опубліковано

Українська фрідайверка Катерина Садурська всього за один тиждень встановила два світових і один національний рекорд. Вона занурилася у воду на 84 метри без ласт та подолала глибину, яка дорівнює чверті висоти Ейфелевої вежі.

Про це повідомили в команді спортсменки.

2 грудня завершилися змагання з фрідайвінгу за версією AIDA.

Рекорди фрідайверки  

26 листопада вона успішно виконала занурення та встановила абсолютний світовий рекорд у дисципліні CNF (занурення без ласт та додаткового обладнання) — 82 метри.

    Проте на цьому досягнення українки не закінчилися. Уже 28 листопада вона пірнула в дисципліні з моноластою. На тренуваннях фрідайверка долала 106 метрів, але на змаганнях вирішила ризикнути й заявила 107 метрів. Це стало новим національним рекордом.

    Читати також: Ярослава Магучіх стала найкращою легкоатлеткою світу 2024 року

    Вже згодом фрідайверка занурилася у воду на 84 метри у дисципліні CNF. Садурська таким чином спростувала думку, що жінки неспроможні пірнати так глибоко без додаткового обладнання.

    Нагадаємо, що українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу.

    Фото: команда спортсменки.

    Коментарі

    Читати далі

    Шопочитати

    Суспільство3 дні тому

    «Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

    Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

    Освіта1 тиждень тому

    Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

    Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

    Економіка і бізнес1 тиждень тому

    «Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

    Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

    Культура2 тижні тому

    Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

    Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...