Суспільство
Українець вибрався з полону і дав свідчення в Гаазі проти окупантів (ВІДЕО)
Бізнесмен і викладач Олег Москаленко врятувався з російського полону і дав свідчення проти окупантів у Гаазі. Про незламного українця розповідає ШоТам.
Олег Москаленко – викладач та бізнесмен із Северинівки на Київщині. За тиждень катувань росіянами він втратив пальці та пережив інсульт. Захопивши село, окупанти зупинили його авто та натягли мішок на голову.
«Коли вони повністю оглянули автівку, у мене там був український прапор. «А що ти тут, бєндєровєц, вдягнув на себе і т.д. Вони мене підняли під руки, вдягнули наручники та з мішком (на голові) почали мене вести», — розповідає Олег Москаленко.
Без одягу, босого й побитого Олега кинули в яму та погрожували розстрілом. Пізніше через обмороження та рани від катувань Олег втратить пальці на руках і ногах.
«Після двох діб мене дістали, перевезли та кинули в погріб, у якому внизу була вода. Я був ще з двома хлопцями, і ми просто були на сходах. Ми там просиділи декілька діб», — згадує Олег Москаленко.
Знайшовши в авто Олега українську символіку, окупанти вирішили, що він військовий. Коли ж в Олега почали відмирати пальці, його, знесиленого, вивезли в ліс та покинули. Вибратися чоловіку допоміг інший полонений, який ще міг стояти на ногах.
Дивіться відео: Капелан з Одеси витримав тортури у полоні «за службу в СБУ» і не зламався
«Він в кілометрах двох-трьох від нас знайшов будиночок лісника. Це абсолютно маленьке приміщення, але, в чому був там великий плюс, там була груба, її можна було топити. Ми вперше за цей тиждень там нагрілися», — згадує Олег.
З останніх сил вони дісталися до українського блокпосту. Тепер це другий день народження Олега. Олега привели до тями у Фастівський лікарні, в реанімації, але там у нього стався інсульт. Завдяки друзям чоловіка вдалося вивезти до Німеччини.
Олег одужав і вже дав свідчення в міжнародному суді в Гаазі. І його історія обов’язково буде долучена до справи про злочини росіян в Україні.
Нагадаємо, до України повернули 18 дітей, яких росіяни вивезли з окупованих територій до Криму та РФ.
Також ШоТам розповідав, як незламний отець Тихон із Мар’їнки після полону дивом зцілився і молиться за Перемогу.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі