30-річний український бізнесмен Олександр Бенца раніше купував на страхових аукціонах США розбиті Tesla та завозив їх в Україну для ремонту і продажу. Тепер його механіки використовують акумуляторні батареї з цих автомобілів для живлення електроприладів у місцевих будинках під час блекаутів.
Бенца виявив, що електрики здатні розділити батареї, зняті з Tesla, на кілька автономних систем. Кожна система, виготовлена таким чином, має потужність 5 кВт·год. Цього достатньо для забезпечення роботи світла та електрообладнання в київській квартирі протягом 10 годин.
За словами Олександра Бенци, стара Tesla, включаючи вартість доставки, коштує майже $10 000. Її можна перетворити на 12 батарей, а також продавати деталі. Свій бренд він назвав «Українські автономні системи» (Ukrainian Autonomous Systems).
Частину батарей Бенца продає без націнки армії, але більшість його клієнтів — цивільні. За останні два місяці попит зріс від майже нульового до дуже високого, і Бенца очікує, що він зростатиме з наближенням зими.
«Те, що ми бачимо зараз, це лише маленький, маленький, маленький шматочок. Те, що ми побачимо взимку, буде дуже великою проблемою», — зазначив Бенца.
Нагадаємо, що у «Резерв+» з’явилася спецпозначка про оновлення даних: у Міноборони пояснили, для чого вона потрібна.
З 20 листопада у додатку «Резерв+» з’явилася нова функція — оформлення відстрочки від мобілізації для батьків, які виховують щонайменше трьох дітей до 18 років у спільному шлюбі.
«Тепер відстрочки доступні й для багатодітних батьків, що мають трьох дітей до 18 років у спільному шлюбі. Продовжуємо працювати над взаємодією із Єдиним реєстром боржників, щоб стали доступними відстрочки для багатодітних батьків усіх типів», — повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Обмеження функції
Водночас функція поки що не поширюється на тих, хто має трьох або більше дітей у різних шлюбах.
Додаток «Резерв+» продовжує вдосконалюватися. За словами Черногоренко, через платформу вже оформлено чи поновлено понад 150 000 відстрочок.
Український шутер «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» від студії GSC Game World ще до офіційного виходу став лідером продажів у Steam серед платних ігор. У загальному рейтингу проєкт поступився лише легендарному Counter-Strike 2.
Популярність гри вже забезпечила новий тираж фізичних копій, хоча вони надійдуть у продаж лише в квітні. Очікування продовжує зростати — реліз заплановано на 20 листопада, а презентація в Україні відбудеться цього ж дня о 18:00.
«S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» називають однією з головних подій року у світі відеоігор. Попри численні труднощі — зокрема, неодноразові переноси дати виходу та виклики, зумовлені війною, — команда GSC Game World успішно завершила розробку.
Гра вийде на платформах Xbox Series X/S і Windows, ставши ексклюзивом для нових консолей Microsoft. Ба більше, S.T.A.L.K.E.R. 2 буде доступна в перший день через підписку Game Pass, що значно розширить її аудиторію.
Успіх S.T.A.L.K.E.R. 2 — це не лише досягнення для GSC Game World, а й підтвердження високого рівня української ігрової індустрії. Вихід цієї гри може стати новим стандартом для вітчизняних проєктів на світовій арені.
Нагадаємо, що українці розробили новий позитивний застосунок для планування: як він працює.
«Шлюб у Дії за лічені години став топсервісом в Україні та світі за версією TIME. Відтепер весь цикл реєстрації шлюбу можна пройти онлайн — без черг, паперів і незалежно від відстані», — написали в пресслужбі застосунку
Представники Дії також вказали, що у застосунку свої почуття креативно засвідчили півтора мільйона українців.
Сервіс у Дії розробляють Мінцифри спільно з Міністерством юстиції України, Державним підприємством «Національні інформаційні системи», Цифровим офісом ДРАЦС, Державною міграційною службою, АТ «Укрпошта» за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Технічним партнером стала компанія Сisco.
Нагадаємо, що видання TIME визнав Дію одним із найкращих винаходів світу.
Коментарі