

Суспільство
Українець посів друге місце на найважчому у світі ультрамарафоні Badwater
Український бігун Ігор Гоцуляк зі Славутича посів друге місце в ультрамарафоні Badwater, що відбувся у Долині Смерті в районі американської пустелі Мохаве.
Про це повідомив у фейсбуці Ukrainian Sport TV.
Українець подолав важку дистанцію в 217 км за 26 годин 35 хвилин і вісім секунд.
Ігор Гоцуляк став першим українцем, який виграв лотерею і потрапив на цей престижний забіг.
Badwater вважається найважчим легкоатлетичним пробігом у світі. До учасників висуваються високі вимоги: досвід участі в двох забігах на 80 км, або одному – на дистанцію 161 км. Разом із бігуном на трасі їздить машина супроводу.

Про марафон
Бедуотер – щорічний шосейний ультрамарафон довжиною 135 миль в Долині Смерті (Каліфорнія, США), який неофіційно визнаний найважчим забігом у світі.
Головна складність – погодні умови, в яких доводиться бігти. У національному парку Долина Смерті в середині липня може бути до 54 градусів Цельсія.
Читайте також: Як чемпіон світу з шашок боровся за право носити вишиванку (ВІДЕО)
Маршрут починається в басейні Бедуотер, а потім прямує на північ по шосе 190 в напрямку Фернес-Крік з фінішем на схилі гори Уїтні – 2548 метрів над рівнем моря. Загальний набір висоти становить близько 4000 метрів, що робить Badwater ще більш грізним.
Пейзажі справді унікальні, як і середовище для бігу. Маршрут охоплює три гірські хребти, загальна довжина яких становить 4450 м вертикального підйому і 1859 м сукупного спуску. Між підйомами є довгі прямі ділянки через пустелю, які, здається, тривають вічність.

Зазвичай у змаганнях беруть участь 70-80 осіб, з них 20-40% сходять з траси через сильне зневоднення і різке погіршення самопочуття. Однак жоден бігун не може пройти дистанцію поодинці: на Badwater 135 потрібна команда.
Читайте також: Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів
Гонка передбачає самозабезпечення, тому за напої, харчування, лід і запасний одяг для спортсмена відповідає команда. Крім цього, бігуни платять стартовий внесок $1495.

Учасники повинні подолати відстань в 135 миль (217 кілометрів) за 48 годин.
Потрапити на забіг надзвичайно складно: для того, щоб кваліфікуватися, необхідно мати в активі фініш на трьох змаганнях понад 100 миль. Потім спеціальна комісія індивідуально розглядає кожну заявку і в кілька етапів відбирає учасників.
Нагадаємо, 17-річний українець розгромив суперників й виграв «золото» юніорського Євро у метанні спису.
Як ми повідомляли раніше, українець уперше в історії переміг на турнірі єдиноборств Bellator у США.
Головне фото: facebook.com/UaSportTV.
Суспільство

У червні в столиці пройшов «ПОРУЧ Фест 2025» — фестиваль для підлітків віком 11–17 років. На події зібралося 437 підлітків, які змогли дослідити свої інтереси, розвинути навички та відчути підтримку спільноти.
Про це редакції повідомив благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ».
За словами організаторів, мета фестивалю — надихнути підлітків вірити в себе через ігрову профорієнтацію, творчі майстерки, мотиваційні лекції та живе спілкування з менторами й лідерами думок. Гасло події: «ПОРУЧ — це коли тобі довіряють, тебе бачать, і ти важливий».
Кожен учасник отримав персональну карту вподобань після проходження тестування. Підлітки знайомилися з чотирма ключовими професійними напрямами та мали можливість спробувати себе в понад 25 майстер-класах. Простір розділили на різнокольорові зони за інтересами.
Читайте також: Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США
На фестивалі учасники могли відвідати:
- дебати, сторітеллінг і симуляційні ігри;
- заняття з фізики, 3D моделювання, створення світлових листівок;
- малювання кавою, петриківський розпис, Speaking Club;
- йога, тактична медицина та лекції для батьків.
Завершили «ПОРУЧ Фест 2025» відкритим концертом, який зібрав понад тисячу глядачів. Серед зіркових гостей — VOLT BAND, Tamashi, Bryangin, Sionchuk, Anna Wings та інші.
Організатори підкреслюють: «ПОРУЧ Фест — це не просто розваги. Це — точка опори для молоді, що допомагає краще зрозуміти себе, знайти друзів і зробити крок до мрії».





Нагадуємо, що в Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки.
Фото надала «Волонтерська спілка ПОРУЧ»
Суспільство

У Києві шукають собаку, який врятував дитину під час влучання у багатоповерхівку. Чотирилапого Річарда бабуся хлопчика назвала янголом-охоронцем.
Про це повідомила Катерина Лісова в фейсбук-групі «Країна допомоги тваринам».
«Мого онука врятувала ця собачка. Він стояв з нею на першому поверсі в під’їзді, що вже зник під руїнами. Потім поряд щось вибухнуло і собачка втекла. Хлопець став кликати її, побіг шукати… Це й врятувало йому життя», — поділилася Катерина Лісова у дописі.
Онука жінки оглушило, як написала його бабуся, дитина довго не могла прийти до тями, коли побачила, що його під’їзду немає. Собака зник після удару, а хлопчик лишився в домашньому одязі та кросівках.
Катерина просить відгукнутися тих, хто знайде чотирилапого. Востаннє Річарда бачили в Солом’янському районі.
Нагадуємо, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Також ми писали, як підтримати хвостиків у притулках.
Фото: фейсбук-сторінка групи «Країна допомоги тваринам»
Суспільство

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2 мільярди. Посадовець назвав масована атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще $2,3 мільярда у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» Росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7