Економіка і бізнес
Україна вперше долучилася до ініціативи Eureka Globalstars
Україна вперше долучається до ініціативи EUREKA Globalstars у межах міжнародної інноваційної програми EUREKA, що дасть змогу командам українського бізнесу, наукових установ та вишів взяти участь у спільному конкурсі проєктів між країнами-членами EUREKA та Сінгапуром.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України.
Офіційне оголошення про його старт та умови участі було оприлюднено 8 червня 2020 року на офіційному сайті “EUREKA”. Наразі до конкурсу долучилися Сінгапур та 14 країн-членів програми: Австрія, Бельгія, Канада, Естонія, Німеччина, Угорщина, Нідерланди, Польща, Південна Африка, Іспанія, Швейцарія, Туреччина, Велика Британія, Південна Корея.
Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно створити консорціум, у який входитимуть щонайменше 2 країни (Україна та Сінгапур). Решта учасників зі згаданих вище країн можуть приєднатися до роботи консорціуму за бажанням.
Як подати заявку
Подача та оцінка проєкту відбувається в 2 етапи.
На першому етапі, після створення консорціуму, серед його учасників визначається країна-координатор проєкту. Далі формується спільна заявка від усіх країн-учасниць консорціуму. Вона подається координатором онлайн на платформі EUREKA. Дедлайн подачі – 15 жовтня 2020 року.
Якщо заявка проходить перевірку на відповідність критеріям, то починається наступний етап.
На другому етапі кожен учасник консорціуму окремо подає онлайн-заявку на платформу національної інституції, щоб отримати фінансування на впровадження своєї частини проєкту. Від України заявки прийматиме Український фонд стартапів. Відбір проєктів для фінансування у формі грантів буде на конкурсній основі, роботи оцінюватиме та обиратиме рада незалежних інвестиційних експертів.
Як обиратимуть проєкти
Після оцінювання на національному рівні формується список від країни з рейтингом проєктів-учасників. Він передається до Асоціації програми EUREKA для формування загального рейтингу проєктів конкурсу. За цим рейтингом на багатосторонній узгоджувальній нараді між усіма національними інституціями ініціативи EUREKA Globalstars та представниками програми EUREKA буде прийнято остаточне рішення щодо переможців конкурсу та надання їм фінансової підтримки.
Читайте також: Топ-7 безкоштовних онлайн-курсів для вивчення англійської мови
Проєкти, які матимуть позитивне рішення від усіх учасників узгоджувальної наради, будуть номіновані на одержання лейбла EUREKA.
Старт прийому заявок на національному рівні в Україні буде оголошено окремо на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Українського фонду стартапів. За докладнішою інформацією ви можете звернутись до Олени Харіної, координатора національних проєктів програми “EUREKA” від України, на пошту olena.kharina@gmail.com або за телефоном +38 (044) 287 82 16.
Зауважуємо, що Український фонд стартапів надає підтримку тільки українському бізнесу, а саме проєктам на ранніх стадіях розвитку (pre-seed and seed). Водночас заклади вищої освіти та наукові установи можуть взяти участь у конкурсі як співвиконавці.
Читайте також: Причина №23, чому варто підтримати #ШоТам: ми популяризуємо українську науку
Якщо конкурсна комісія фонду схвалить проєкт і надасть підтвердження його фінансування, то співвиконавці (ЗВО та наукові установи) зможуть звернутись до МОН із запитом щодо отримання фінансової підтримки для реалізації проєкту.
Затвердження проєктів за результатами конкурсу заплановано на кінець січня 2021 року, початок фінансування фіналістів – на квітень 2021 року.
Для покращення комунікації між потенційними учасниками ініціативи “EUREKA Globalstars Singapore Call” програмою “EUREKA” заплановано проведення двох віртуальних пітчінг-сесій між сінгапурськими компаніями та компаніями країн-учасниць конкурсу:
- 15 липня 2020 року – презентації сінгапурських компаній;
- 16 липня 2020 року – презентації інших країн, зокрема України.
Більше інформації щодо участі в віртуальних пітчінг-сесіях дивіться за посиланням.
Довідка
EUREKA – міжнародна інноваційна науково-технічна програма, заснована 1985 року. Її головна мета – сприяти інноваційному підприємництву між малими та великими підприємствами, науково-дослідними інститутами та університетами. Україна приєдналася до програми 2008 року.
EUREKA сприяє розробленню конкурентної продукції, впровадженню новітніх технологічних процесів у виробництво, наданню послуг високої якості, розширенню міжнародного науково-технічного співробітництва, залученню промислових та дослідних установ до виконання спільних інноваційних розробок.
Український фонд стартапів (Фонд розвитку інновацій) – державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України. Його місією є підтримка інноваційних проєктів, а також надання допомоги найталановитішим українським підприємцям для створення успішних глобальних компаній. Фонд надає фінансування у формі грантів компаніям на початкових стадіях їхнього розвитку (pre-seed та seed), зокрема фінансує перспективні та інноваційні ідеї технологічних стартапів, які демонструють високий потенціал глобального комерційного успіху. Процес відбору проєктів для надання грантів відбувається на конкурсній основі.
Нагадаємо, оголосили гранти для подолання наслідків пандемії Covid-19 в Україні.
Окрім того, переселенці можуть отримати грант на навчання.
Як ми повідомляли раніше, ОТГ можуть отримати до 320 000 гривень на проєкти з охорони довкілля.
Головне фото: eurekanetwork.org.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі