Суспільство
Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про експорт зерна
Україна підписала договір із Туреччиною та ООН про розблокування експорту українського зерна.
Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.
«Угода, підписана сьогодні, допоможе уникнути катастрофи нестачі продовольства для мільйонів людей у всьому світі. Це маяк надії, можливостей і полегшення», – зазначив генсек ООН.
The agreement signed today by Ukraine, the Russian Federation & Türkiye under UN auspices opens a path for commercial food exports from Ukraine in the Black Sea.
— António Guterres (@antonioguterres) July 22, 2022
It will help avoid a food shortage catastrophe for millions worldwide.
It is a beacon of hope, possibility & relief.
За його словами, світ потребував цієї угоди для розв’язання глобальної світової продовольчої кризи, і Туреччина тут відіграла вирішальне значення.
Документ підписали міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар та генсек ООН Антоніу Гутерреш. Такий самий документ мають підписати представники Туреччини, ООН та Росії.
Заступник іністра інфраструктури Мустафа Найєм наголосив, що підписання угоди – це не «жест доброї волі» росіян, а вимушена поступка, на яку окупанти змушені піти після того, як ЗСУ вибили їх з острова Зміїний.
«Це можливість для аграріїв вивезти цьогорічний врожай і мати кошти для підготовки до наступної посівної. Окрім цього, це майже мільярд доларів валютної виручки щомісяця, які підуть на підтримку економіки та ЗСУ. І ні, це не акт доброї волі росіян. Це вимушена поступка окупантів, які не змогли утримати Зміїний і змушені відступити перед загрозою світового голоду», – написав Найєм.
Про угоду
Угода України укладена саме з Туреччиною і ООН, а не з Росією. Росія зі свого боку підписала аналогічний договір. Угода передбачає, що контроль за портами «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний» повністю залишається за українською стороною. Жодних інших кораблів, крім призначених для експорту зерна і повʼязаних із ним харчових продуктів, у цих портах не буде.
Документ не передбачає послаблення санкцій по відношенню до Росії. А також жодного транспортного супроводу російськими кораблями українських суден.
«Усі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться спільними групами в турецьких водах у разі виникнення такої потреби», – заявив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк.
Чому це важливо
Україна – один із гарантів продовольчої безпеки в світі й ключових гравців на міжнародному зерновому ринку. Торік Україна зібрала рекордний урожай – 106 млн тонн олійних та зернових культур. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави.
Однак через російське вторгнення та блокування портів український експорт практично заблоковано. Частково зерно вдається експортувати суходолом до Польщі, а після звільнення Зміїного з’явилася можливість для використання гирла Дунаю. Однак цього замало. За оцінками фахівців, злочинні дії російських окупантів з блокування наших портів можуть спричинити глобальну продовольчу кризу, яка залишить на межі голоду 18 мільйонів осіб.
Нагадаємо, на початку липня українські аграрії намолотили перший мільйон тонн зерна. Наразі збирати ранні зернові та зернобобові культури почали вже практично в усіх регіонах.
Також ми повідомляли, що впродовж посівної кампанії українським аграріям вдалося засіяти 13,4 мільйонів гектарів – 95% прогнозованих площ.
Фото: pixabay.com.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі