

Економіка
Україна приєднується до Спільної системи зборів Євроконтролю
24 листопада Євроконтроль схвалив приєднання України до Спільної системи маршрутних зборів, що дозволить впровадити європейську систему формування плати за аеронавігаційні послуги.
Про це пише Економічна правда.
“Завершення важливого етапу євроінтеграційних процесів у галузі аеронавігації дає Україні вагому перевагу: дозволить впровадити європейську систему формування та справляння плати за аеронавігаційні послуги”, – прокоментував рішення Євроконтролю керівник Украероруху Андрій Ярмак.
У міністерстві вказують, що це є черговим підтвердження відповідності бази витрати та ставок плати Украероруху принципам Євроконтролю.
Для України вже встановлено розмір маршрутних зборів за аеронавігаційне обслуговування на 2021 рік.
Читайте також: Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії
Основними перевагами для Украероруху відомство називає щорічний перерахунок ставок плати за аеронавігаційне обслуговування та встановлення актуальних ставок 1 січня щорічно з метою повного покриття витрат на забезпечення послуг.
Також затвердження двох окремих ставок маршрутних зборів для повітряного простору над Україною та в міжнародному просторі над відкритим морем дає нові можливості залучати транзитний трафік над Чорним морем.
“Мусимо привести українську нормативну базу у відповідність до прийнятого рішення. У результаті успішної техінтеграції Україна стане повноцінним учасником уніфікованого для всіх країн – членів Євроконтролю процесу розрахунків”, – зауважив Ярмак.
Обробка виставлених Євроконтролем рахунків за аеронавігацію від імені України забезпечить майже 100% їх оплату авіакомпаніями.
Довідка
Раніше Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу “Міжнародних авіаліній України” до “Украероруху” щодо умов договору про аеронавігаційне обслуговування.

Читайте також: Велосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною
Нагадаємо, Украерорух проводить масштабну модернізацію системи зв’язку.
Як ми повідомляли раніше, Украерорух модернізує систему керування повітряним рухом.
Головне фото: senfil.net.

Економіка

У сезоні-2020 найбільш продуктивною культурою була соя, пише seeds.org.ua.
Зазначається, що сою продавали за ціною 17 тис. грн/т. Про це розповів директор ФГ «Вікторія» Олександр Голомах.
За словами аграрія, у господарстві вирощують приблизно 200 га пшениці, 100 га ячменю, 150 га ріпаку, далі розподіляємо десь 300 га кукурудзи, 200 га соняшника, решта — соя.
Читайте також: Кульбаба замість картоплі: як українці заробляють на звичній рослині
«Сої у господарстві небагато, але це найбільш продуктивна культура нині, особливо в сезоні-2020. Продавали по 17 тис. грн за тонну. Прибутковим був і соняшник: віддавали десь по 15 тис. грн за тонну», — розповів Олександр Голомах.
Він певен, усі фермери західної України добре заробили на цих культурах.
«Ми, наприклад, купили за соняшник, образно кажучи, півтора трактора», — поділився аграрій.
Він також додав, що соняшника у господарстві зібрали по 3,8 т/га, кукурудзу ще в грудні збирали з вологістю 26% по 14 т/га, у сухому заліку виходить 10 т/га.
«У 2020 році пшениця була не густа, десь по 6 т/га. Ячмінь неважний теж: дав лише по 5 т/га. Це дуже мало для нас, бо раніше збирали всі 7-8 т/га. Сою зібрали з урожайністю 2,8 т/га, але це дуже усереднений показник. У нас тут дуже горбиста місцевість і від того варіюється рівень врожайності», — підсумував Олександр Голомах.
Читайте також: Селекціонери вдосконалюють знаменитий сорт огірка “Ніжинський місцевий”
Нагадаємо, в Україні запускають проєкт із вирощування овочів на «вертикальних полях».
Як ми повідомляли раніше, на Запоріжжі вирощують рідкісні рожеві банани.
Головне фото: seeds.org.ua.
Економіка

Ізраїльська компанія Vertical Field заснувала проєкт з вирощування овочів та фруктів поблизу місць споживання продуктів — ресторанів та супермаркетів.
Про це пише Укрінформ.
Як зазначається у повідомленні, вертикальні міські ферми здатні підтримувати виробництво широкого асортименту фруктів та овочів — від листяної зелені та трав до полуниці і грибів тощо. Компанія зазначає, що такі «поля» використовують на 90% менше води, ніж традиційне господарство.
Видання зауважує, що персонал не потребуватиме спеціальної підготовки для роботи з вертикальною фермою, оскільки автоматизований процес вирощування контролює, зрошує та удобрює врожаї в міру їх зростання завдяки датчикам, які постійно подають дані про клімат, стан ґрунту та рівень освітлення.
Читайте також: Селекціонери вдосконалюють знаменитий сорт огірка “Ніжинський місцевий”
Кожна вертикальна ферма має власну комунікаційну технологію Wi-Fi, яка дозволяє операторам підключатися до системи через мобільний додаток.
Як зазначають у компанії, її продукція не вважається органічною, хоча і не містить пестицидів. Культури ростуть у середовищі без шкідників.
Минулого місяця, після успішного пілотного проєкту, найбільша в Ізраїлі мережа супермаркетів Rami Levy підписала угоду з компанією про зведення вертикальних ферм у десятках магазинів протягом наступних п’яти років. А на початку цього місяця Moderntrendo SRO — один з найбільших сільськогосподарських дистриб’юторів в Україні — підписався на пілотний проєкт, який розпочнеться з мережі супермаркетів Varus і, можливо, розшириться до інших мереж.
Незабаром Vertical Field планує встановити контейнерну ферму в ресторані Farmers & Chefs у місті Паукіпсі, штат Нью-Йорк. Заклад почав вирощувати власні врожаї свіжої зелені в середині квітня 2020 року.
Читайте також: Кульбаба замість картоплі: як українці заробляють на звичній рослині
Окрім продуктових точок та ресторанів, компанія планує в майбутньому встановлювати вертикальні ферми на основі контейнерів у готелях, університетах та лікарнях.
Нагадаємо, на Запоріжжі вирощують рідкісні рожеві банани.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині фермери вирощують елітних кіз і проводить майстер-класи по доїнню.
Головне фото: ukrinform.com.
Економіка

Укрзалізниця у 2020 році придбала за власні кошти 28 пасажирських вагонів та 1406 – оновила різними видами ремонту.
Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.
Зокрема капітально-відновлювальний ремонт пройшли 13 вагонів, капітальний ремонт першого ступеня – 439, а в депо залізничники відремонтували 954 одиниці. Під час капітально-відновлювального ремонту вагони повністю оновлюються, встановлюються:
- новий кузов,
- даховий кондиціонер,
- вікна,
- системи контролю електрообладнання пасажирського вагона,
- облаштовуються біотуалети.
Також Укрзалізниця у 2020 році капітально відновила 4 дизель-поїзди та понад 50 секцій електропоїздів, провела понад 4 тис. поточних ремонтів приміських поїздів.
Читайте також: Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном
Про плани
У 2021 році держава вперше інвестує в розвиток пасажирських залізничних перевезень, зокрема у придбання пасажирських вагонів. Також Укрзалізниця проведе КВР 50 пасажирських вагонів.
Також у 2021 році планує забезпечити власні потужності з ремонту вагонів, локомотивів та обладнання значним обсягом замовлень.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Нагадаємо, Донецька залізниця відремонтувала 133,16 км колії.
Як ми повідомляли раніше, Укрзалізниця планує відновити курсування Інтерсіті Київ-Перемишль.
Головне фото: uz.gov.ua.