

Економіка і бізнес
Україна приєднається до Єдиної зони платежів у євро
Національний банк активно працює над приєднанням України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA).
Про це повідомили на фейсбук-сторінці НБУ.
Зокрема, розпочато співпрацю з Європейською платіжною радою (ЕРС), яка координує діяльність SEPA.
«Ми вдячні Європейській платіжній раді за готовність підтримати Національний банк України на шляху до поглибленої інтеграції українського і європейського платіжних ринків та приєднання України до SEPA», – сказав заступник голови Національного банку Олексій Шабан.
Він додав, що Україна продовжить діалог та експертні обговорення, щоб спільно визначити критерії процесу приєднання, розробити дорожну карту та покроковий план швидкої інтеграції.
У НБУ підкреслили, що приєднання до SEPA стане знаковою подією для євроінтеграції України та надасть нові можливості українській економіці.
Це, зокрема, сприятиме спрощенню виходу на ринок ЄС для українського бізнесу; зменшенню технічних бар’єрів для виходу українського фінтеху на ринок фінансових послуг ЄС та зниженню вартості грошових переказів з/до країн ЄС.
Про SEPA
SEPA (Єдина європейська мережа розрахунків) – єдина зона, в якій повністю ліквідовано відмінності між внутрішніми та міжнародними платежами в євро. Мета проєкту – поліпшити ефективність міждержавних євро платежів і об’єднати національні ринки різних країн у єдиний домашній ринок.
Єдина зона платежів в євро дозволить користувачам здійснювати безвалютні транзакції в євро будь-якому іншому користувачеві, що перебуває в будь-якому місці цієї зони, використовуючи єдиний банківський рахунок і єдиний набір платіжних інструментів.
Проєкт включає створення спільних фінансових інструментів, стандартів, процедур та інфраструктури для забезпечення економіки в масштабі всіх країн-учасників. Результатом введення єдиної зони платежів в євро має стати зменшення загальних витрат по переміщенню капіталів в європейській економіці (2-3 % від загального значення ВВП).
Нагадаємо, Європейський Союз спрямував Україні 1 млрд євро виняткової макрофінансової допомоги. Перший транш у 500 млн євро вже зараховано на рахунок Нацбанку.
Раніше Європейський Союз виділив додаткові 205 мільйонів євро на гуманітарну допомогу для України.
Фото: pixabay.com.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay