Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Україна повернула з окупації двох дівчат

Опубліковано

З тимчасово окупованих територій вдалося повернути двох дівчат.

Про це повідомили у пресслужбі Мінреінтеграції.

Повідомляється, що майже два роки дві дівчинки не могли побачити свою матір через війну.

«На момент широкомасштабного вторгнення вони жили з бабусею та дідусем у невеликому селі на Луганщині. Мама працювала в місті. Село швидко окупували, тож вивезти дочок одразу не вдалося. Протягом 2022 року вони змушені були вчитися у школі за російською програмою, іншого вибору не було», — йдеться у повідомленні.

Згодом окупаційна влада почала тиснути на бабусю й дідуся: загарбники наполягали на оформленні опіки над внучками за російськими законами.

Читайте такожУ сільській бібліотеці старі запилені книжки? Це не так! Як на Одещині бібліотекарка у другому поколінні створює власні проєкти

«Але дівчата понад усе прагнули зустрітися з мамою. І ось нарешті вони разом – з мамою і в безпеці. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Мінреінтеграції, Громадської спілки Українська мережа за права дитини та проєкту з пошуку і повернення дітей Шлях додому», — повідомили в міністерстві.

Нагадаємо, 11 лютого з тимчасово захопленої росіянами території Херсонської області повернули бабусю і її 16-річну онуку.

Також 2 лютого Україна повернула чотирьох дітей, викрадених росіянами.

Фото: Дмитро Любінець/фейсбук.

Суспільство

Проспект Правди у Києві перейменували на честь Європейського Союзу

Опубліковано

У Подільському районі проспект Правди перейменовано на честь Європейського Союзу. Таке рішення було прийняте на пленарному засіданні III сесії Київської міської ради IX скликання 62 депутатами.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, звичні топонімічні назви часів радянського союзу завжди мають вороже ідеологічне значення, яке десятиліттями впливає на нашу свідомість.

Зазначимо, що Проспект Правди було названо на честь центрального органу комуністичної партії радянського союзу газети «Правда». У час війни Київська міська рада прийняла рішення деколонізувати проспект. На основі електронного рейтингового голосування було обрано нову назву – проспект Європейського Союзу.

Читайте також: Активісти розпочали реставрацію історичної вивіски “Перукарня” на Подолі

«Назва запропонована на честь економічного і політичного союзу, який об’єднує 27 держав-членів, що розташовані в Європі. Європейський Союз – давній і надійний геополітичний, економічний, а віднедавна і військовий партнер України. Набуття повноправного членства України в Європейському Союзі – стратегічний курс держави, закріплений у Конституції України. Тож вшанування ЄС у столичній топоніміці є логічним кроком на шляху до зміцнення взаємин», – наголосив Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, зооцентр на Київщині шукає віртуального опікуна для левиці.

Фото: Київська міська рада

Читати далі

Суспільство

У Дії пояснили, як користуватися чатом єВорог

Опубліковано

У Дії закликають повідомляти в чатбот єВорог про техніку чи особовий склад окупантів. Йдеться про людей, які мешкають на тимчасово окупованих територіях.

Про це інформує Дія.

“Українці, будьте уважні — переходьте в єВорог тільки з головного екрана в застосунку Дія або за посиланням. Будьте обачними. Надсилайте інформацію тільки тоді, коли впевнені у власній безпеці. Видаляйте кадри окупантів та листування з чатботом, а також не обговорюйте по телефону переміщення техніки росіян”, – повідомили у Дії.

Читайте також: МВС запускає електронний кабінет постраждалого й гарячу лінію з питань соцзахисту для військових

У чат-бот можна надіслати інформацію про:

  • Ракетні комплекси С-300 та Іскандер
  • Системи зв’язку
  • Засоби радіоелектронної боротьби
  • Бензовози
  • Скупчення техніки
  • Переміщення колон техніки
  • Транспортування техніки залізницею
  • Склади з боєприпасами
  • Позиції артилерії
  • Безпілотники

Нагадаємо, офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp.

Читати далі

Суспільство

Жителі Харківщини зможуть отримати більшу субсидію: що про це відомо

Опубліковано

Харків’яни та мешканці Харківської області отримуватимуть збільшену субсидію та пільгу в неопалювальний сезон. Щоб забезпечити соціальну підтримку вразливим категоріям населення Харківщини, Уряд прийняв рішення збільшити на нинішній неопалювальний сезон (з травня по вересень включно) для жителів Харкова та області розмір  пільг  та субсидій  на електроенергію.  

Про це повідомляє Міністерство інформаційної політики.

Середній розмір субсидії на послугу з постачання та розподілу електричної енергії, який отримують харків’яни, збільшиться зі 106 грн до 530 грн на місяць, пільги з 74 грн до 370 гривень.  

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

“Додатково звертатися за перерахунком субсидій їм не потрібно, перерахунок розміру субсидій і пільг для жителів Харкова та Харківської області, які підпадають під дію даного рішення Уряду, буде проведено Пенсійним фондом автоматично”, – пояснили у міністерстві.

Довідково:

За інформацією ПФУ, у населених пунктах Харківщини проживає близько 35,7 тис. одержувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. 

Нагадаємо, українські митці можуть отримати грант від фонду ЮНЕСКО.

Фото: ТСН

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості21 годину тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство4 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

РЕКЛАМА: