Економіка і бізнес
Україна поширює експорт яловичини на східний ринок
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і компетентний орган Королівства Саудівська Аравія погодили форму міжнародного ветеринарного сертифікату на експорт м’яса яловичини та продуктів з нього. Про це повідомляє прес-служба Держспоживслужби.
“Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів та компетентний орган Королівства Саудівська Аравія погодили форму міжнародного ветеринарного сертифіката на експорт м’яса (яловичини) та продуктів з нього з України до Королівства Саудівська Аравія”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Україна стала єдиним експортером кукурудзи до Єгипту
Раніше повідомлялося, що український сертифікат Halal у 2018 році було повністю визнано у Малайзії. Це дало нові додаткові можливості для українських експортерів для виходу на ринки понад 50 держав світу.
Систему визнання іноземних сертифікатів Halal Департаментом ісламського розвитку Малайзії визнано однією з найсуворіших та найавторитетніших більшістю країн мусульманського світу.
Нагадаємо, що українська молочна продукція експортуватиметься до Оману.
Економіка і бізнес
Україна вперше напряму придбала скраплений природний газ (СПГ) зі США — важливий крок у напрямі повної енергетичної незалежності від росії. Вантаж прибув 27 грудня до термінала у Греції, а доставкою займалася компанія ДТЕК, найбільший приватний енергетичний гравець України.
Про це повідомляє Financial Times.
Газ замість залежності
СПГ транспортували через Середземне море, а обсяги вантажу становили близько 100 кубічних метрів природного газу. ДТЕК залишить собі десяту частину, а решту продасть грецьким компаніям.
«Такі постачання забезпечують регіон надійним і безпечним джерелом енергії, одночасно послаблюючи російський вплив на нашу енергетичну систему», — прокоментував виконавчий директор ДТЕК Максим Тимченко.
Україна уклала угоду з американською компанією Venture Global ще в червні. Згідно з домовленостями, закупівлі СПГ триватимуть до кінця 2026 року, а окремий 20-річний контракт передбачає постійне постачання газу.
Читати також: У Києві стартували аукціони на місця для поштоматів: як взяти участь
Європейський контекст
На фоні енергетичної кризи Європа зміцнює зв’язки з США, які наразі забезпечують 40% європейського імпорту СПГ. Україна до цього часу не купувала американський газ напряму, тож цей вантаж — знаковий момент для країни.
Транзит російського газу через Україну за п’ятирічною угодою завершується 1 січня 2025 року, а співпраця з Venture Global може стати основою для майбутнього, де Україна повністю позбудеться російського викопного палива.
Нагадаємо, що український стартап залучив $3 млн інвестицій.
Фото: ДТЕК.
Коментарі
Економіка і бізнес
Що це означає для міста і бізнесу
Як взяти участь
- Обрати локацію на платформі Prozorro.Продажі за вказаним посиланням.
- Зареєструватися на одному з електронних майданчиків системи.
- Внести гарантійний платіж і запропонувати свою ціну.
- Оформити договір після перемоги в аукціоні.
Коментарі