Суспільство
Україна покращила позиції в Індексі громадянств світу
З оцінкою 38,2% Україна зайняла 75-е місце в Індексі громадянств світу QNI, представленого компанією Henley & Partners, інформує НВ Бізнес.
За останній рік країна піднялася на п’ять рядків. З 2016 року Україна додала 30 позицій, що стало одним з найпомітніших стрибків за всю історію Індексу. Основна причина – отримання безвізового доступу до країн Шенгенської зони в 2017 році.
Що таке Індекс QNI?
Індекс QNI (Quality of Nationality Index) аналізує масив статистичних даних для надання об’єктивної картини про можливості та обмеження кожного громадянства. Індекс розглядає як внутрішні чинники (масштаб економіки, розвиток людського потенціалу, громадський порядок і стабільність), так і зовнішні (безвізовий доступ для тимчасових поїздок і можливість безвізового проживання і роботи в інших країнах), що впливають на якісні показники того чи іншого громадянства.
Комбінація даних ООН, Світового банку, Міжнародної асоціації повітряного транспорту дала можливість виміряти якість громадянств, що дозволяє ранжувати їх за шкалою від 0% до 100%, вказують укладачі індексу.
Читайте також: Які українські міста лідирують у рейтингу прозорості
Як рахують?
Всі громадянства розділені на п’ять категорій: найвища категорія (показник від 75% і вище), вища категорії (від 50% до 74,9%); висока категорія (від 35% до 49,9%), середня категорія (від 20% до 34,9%) і низька категорія (нижче 20%). Таким чином, громадянство України віднесено до високої категорії.
Перше місце кілька років поспіль займає громадянство Франції. Країна набрала 83,5%. З невеликим відставанням за нею йдуть Німеччина і Нідерланди. Франція випередила їх за рахунок більш високого показника в можливостях для громадян жити і працювати в інших країнах.
Хто лідирує?
До числа лідерів також увійшли Данія, Норвегія, Швеція та Ісландія.
Велика Британія за рік піднялася на три позиції і зараз знаходиться на 8-му місці (80,3%). Але результати домовленостей по Brexit можуть істотно погіршити позицію країни в рейтингу.
США займає 25-е місце, поступаючись країнам Євросоюзу в можливості жити і працювати в інших країнах без необхідності отримання візи.
Найнижчі показники – в Афганістану (15,4%) і Сомалі (13,8%).
“Європейські країни, які надають іноземцям можливість отримати громадянство через інвестиції, знаходяться на верхніх рядках рейтингу. Австрія займає 12-е місце з показником 79,7%. Мальта за рік піднялася з 23-го на 16-е місце (77,6%), Кіпр – з 25-го на 21-е (75,3%). Чорногорія, яка нещодавно почала прийом заявок на участь у новій інвестиційній програмі, займає 64-е місце (40,9%)”, — зазначено в дослідженні.
Зазначимо, Henley&Partners – це міжнародна компанія, один із лідерів у сфері планування місця проживання для приватних клієнтів і їх сімей.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі