Суспільство
Україна отримала €15 млн від донорів на відновлення Чорнобильської зони
Україна отримала від країн-донорів 15 млн євро на відновлення Чорнобильської зони. Загалом передбачається надходження від міжнародних партнерів 225 млн євро.
Про це заявив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко, пише Укрінформ.
«Ми розробили спільно з Міндовкілля план відновлення, який зараз затверджуємо на державному рівні. Він погоджений з донорами і вже наповнюється коштами. А заходи з відновлення зони відчуження за допомогою міжнародної спільноти починають реалізовуватися», – заявив Крамаренко.
Також він уточнив, що план відновлення зони складається з 9 пунктів, він розрахований на 225 млн євро, хоча збитки від окупації становлять близько 100 млн євро.
Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай
Планують не лише відновити нормальне функціонування, а й покращити роботу ЧАЕС і створити на території зони відчуження науковий хаб.
Повідомляється, що у межах виконання плану вже вдалася відновити радіаційний контроль на контрольно-пропускних пунктах, ліцензійну діяльність підприємств щодо поводження з радіоактивними відходами, частково відновити комп’ютерну техніку та отримати протипожежну техніку, яка частково замінить вкрадену.
«За допомогою міжнародних донорів ми вже здійснюємо заходи щодо відновлення зони відчуження, і, за нашими планами, ця територія не лише відновиться, а й покращиться за 1-2 роки», – підсумував Крамаренко.
Нагадаємо, у Чорнобильській зоні відчуження почався період цвітіння рідкісної червонокнижної рослини – білоцвіту весняного. Квітки мають фіалковий аромат.
Крім того, в Україні запустили платформу віртуальної подорожі Чорнобилем.
Фото: pixabay.com
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі