Суспільство
Україна отримає від Литви боєприпаси для безпілотника Bayraktar
Литва передасть Україні більше боєприпасів для ударного безпілотника Bayraktar TB2, аніж планувала: компанія-виробник вирішила подарувати ЗСУ додаткові снаряди.
Про це йдеться у повідомленні Міністра оборони Литви Арвідаса Анусаускаса в Twitter.
За його словами, боєприпаси для безпілотника, на який збирали кошти литовці, будуть доставлені до України вчасно. Крім того, їхня кількість буде більшою, аніж очікувалося, оскільки виробник вирішив безкоштовно додати до замовлення додаткові снаряди.
«Ми домовилися про озброєння для Bayraktar Vanagas. Боєприпаси будуть доставлені вчасно. Також дякуємо компанії за додатково надані боєприпаси», – розповів Міністра оборони Литви.
We agreed on the armament of the 🇱🇹🇺🇦 Bayraktar "Vanagas". ✅ Ammunition will be delivered on time! We also thank the company for the additionally donated in ammunition. pic.twitter.com/jfQ476Nx8W
— Arvydas Anušauskas (@a_anusauskas) June 14, 2022
Як пише Мілітарний, існують три версії снаряда для ударного Bayraktar TB2 – MAM-C, MAM-L та MAM-T. На оприлюдненій фотографії Арвідас Анусаускас продемонстрував боєприпас MAM-L.
Високоточна малогабаритна бомба MAM-L має вагу 22 кілограми. Бойова частина вагою у 10 кг може бути: тандемною кумулятивною, осколково-фугасною, термобаричною. Фактично, MAM-L – це варіант протитанкової ракети UMTAS, з якої зняли двигун та збільшили крила. Орієнтовна вартість MAM-L становить у межах від 60 до 100 тисяч доларів.
Нагадаємо, Туреччина безкоштовно передасть Литві безпілотник Bayraktar для України, на який збирали гроші всією країною.
Про збір коштів на Bayraktar
Литовський телеведучий Андрюс Тапінас оголосив збір кошти на Bayraktar наприкінці травня. За першу добу йому вдалося зібрати понад 1,7 млн євро. Це приблизно 1800 євро на хвилину.
«Зараз у моїй голові звучить лише одне слово – Bayraktar. Кинджал українських вояків. Вбивця російської армії. У цій війні “байрактари” вже знищили російські командні пункти, танки й ракетні системи. Вважається, що цей безпілотник доклався до загибелі крейсера “Москва”. І тепер – мабуть, вперше в історії – громадяни однієї держави можуть купувати та дарувати таке озброєння іншій країні», – написав журналіст.
Нагадаємо, українська компанія Culver Aviation передала ЗСУ дрони власного виробництва на майже 30 млн грн.
Також ми повідомляли, що польські лісівники передали 10 позашляховиків для потреб ЗСУ.
Фото: facebook.com/andrius.tapinas
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі