Суспільство
Україна налагодила виробництво артилерійських снарядів
Україна налагодила виробництво артилерійських снарядів калібру 122 мм та 152 мм.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
За словами міністра, виробництво снарядів налагоджене силами підприємств, що входять до складу державного концерну «Укроборонпром». Перші снаряди українського виробництва вже пройшли випробування та працюють на полі бою.
«На сьогоднішній день налагоджене виробництво снарядів калібру 122-мм і 152-мм та 120-мм мін силами Укроборонпрому і відповідно підприємствами, які входять до його складу. Я маю надію, що протягом декількох місяців вони реалістично збільшать свої об’єми. Зобов’язання вже є. Ми вже випробували їхні вироби, і вони працюють і будуть працювати на полі бою», – зазначив Резніков.
Водночас міністр наголосив, що Україна наразі не планує виробляти боєприпаси калібру 155 мм для сучасних артсистем.
«Ми маємо одну українську артустановку 155-го калібру – це «Богдана», вона пройшла перші випробування. У нас є прямий діалог із виробниками та, якщо й далі буде відбуватися виробництво цієї артсистеми, то під неї буде налагоджено і виробництво боєприпасів», – додав міністр.
Читайте також: «Ми не селяни, не землероби. Ми – нація воїнів», – парамедикиня «Госпітальєрів» Катерина Галушка
Крім цього, Резніков заявив, що головний виклик для оборонного комплексу України – це налагодження ремонту й обслуговування техніки й виробництво дронів усіх видів.
«Ми готуємося розвивати три рівні ремонту та обслуговування техніки. Це і броньована техніка, і міномети, і стрілецьке озброєння та інше. Перший рівень ремонту – у підрозділах на полю бою. Другий – ремонт середньої складності, що відбуватиметься на українських підприємствах, які до цього готові. І вже надто складний ремонт буде виконуватися за межами України, на підприємствах партнерів у Польщі, Словаччини, Чехії», – сказав міністр.
Нагадаємо, крім вже анонсованих систем ППО Hawk та NASAMS, до України надійде французький зенітно-ракетний комплекс Crotale.
Також ми писали, що в Україні створили розвідувальний безпілотник, здатний коригувати вогонь західних видів озброєння, зокрема реактивних систем HIMARS.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство
Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.
Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.
«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.
Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами
Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва
Коментарі
Суспільство
Комікс «Серце бачить більше, ніж очі» презентували в Києві в межах одноденного буткемпу «Спілкування без БАР’ЄРІВ». До створення видання долучилися фахівці «Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста».
Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації.
Презентація видання
Комікс створили для того, аби долати упередження та виховувати в дітях усвідомлення, що всі люди є рівними у правах і можливостях.
Під час презентації виступила Олександра Паскаль — дівчина, яка стала прототипом головної героїні коміксу. Олександра втратила ногу внаслідок удару російської ракети по Одещині у травні 2022 року. Після цієї події дівчина не покинула займатися художньою гімнастикою.
«Історія Олександри — це приклад мужності, сили духу та віри у власні можливості. Тому саме він ліг в основу коміксу, адже розказана історія у такій доступній для дітей формі — це дієвий інструмент, який допомагає через художнє слово сформувати у молоді неупереджене ставлення та цінність людини за фактом свого народження, незалежно від її фізичного стану та життєвої історії», — зазначив директор науково-дослідного інституту Сергій Павловський.
Читайте також: В одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО)
Створення коміксу для дітей
Комікс представили в межах програми UPSHIFT, яку в Україні реалізує ГО «СКЦ Задзеркалля» за підтримки ЮНІСЕФ Україна та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.
Видання представили під час буткемпу «Спілкування без БАР’ЄРІВ» — спеціальної платформи для популяризації цінностей інклюзії та толерантності серед молоді. Ця ініціатива є частиною ширшої програми підтримки молоді та інклюзивної освіти, яку реалізують за підтримки міжнародних організацій.
Нагадаємо, що фахівці зі Львівщини виготовили 3346 протезів за 2024 рік.
Також ми писали, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото: Любов Голуб’ятнікова, КМДА
Коментарі
Суспільство
Регіональний потяг №824/823, який курсує між Дніпром та Харком, їздитиме на 40 хвилин швидше в обох напрямках.
Про це повідомили в УЗ.
Новий розклад
Потяг №824 Дніпро – Харків курсує щоденно, крім середи. З Дніпра поїзд відправляється о 16:09, а з 21 січня прибуватиме до Харкова о 20:03 (замість 20:46).
Поїзд №823 між Харковом та Дніпром курсує щоденно, крім четверга. З 22 січня він вирушатиме з Харкова о 09:33 (замість 09:42) і прибуватиме до Дніпра о 13:22 (замість 14:11).
На маршруті їздить електропоїзд ЕПЛ2Т, який капітально відновили. Він має вагони другого класу, місця для пасажирів із інвалідністю, а також два вагони з кріпленнями для перевезення велосипедів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запустить ретропотяг на найстаршій та найдовшій вузькоколійці в Європі.
Також ми писали, що у 2024 році «Укрзалізниця» евакуювала понад 30 тисяч пасажирів.
Фото обкладинки: сайт RailGalleryUa
Коментарі