Суспільство
Учитель із Донеччини облаштував школу в себе вдома (ВІДЕО)
Учитель із Донеччини обладнав у себе вдома мініклас. Через обстріли окупантів діти залишилися без школи й інтернету, однак Олександр Погорєлов не покинув їх напризволяще. Як завдяки відданому педагогу діти здобувають освіту розповідає ШоТам.
Учитель із розбитої школи на Донеччині не покинув своїх учнів та покликав їх учитися… до себе додому.
Олександр Погорєлов до 24 лютого викладав українську мову та літературу. Місцеву школу окупанти розбили ще в квітні, а вчителю довелося покинути село. Увесь цей час діти не мали змоги навчатися навіть дистанційно: в селі не працював інтернет.
Шандриголове перебувало в окупації 4 місяці. Коли Збройні Сили визволили село, Олександр повернувся. Однак школи, в якій він працював багато років, більше не було.
Аби діти не втрачали можливості навчатися, він знайшов вихід.
Я вирішив зробити школу в себе вдома. Щоб діти приходили, щоб могли вони вчитися читати, писати, — Олександр Погорєлов, учитель.
Із розбитої школи перевіз додому вцілілі плакати й підручники, отримав ноутбук від міськради. Обладнавши мінішколу в себе вдома, він запросив дітей на уроки.
Щодня до Олександра на заняття приходять 11 учнів. Тепер, окрім української, вчитель викладає географію, біологію, математику й історію.
Читайте також: Починаємо все з нуля. Як маріупольська фабрика іграшок «Марі і Поль» відновлює роботу в Дніпрі
А домашня затишна обстановка спонукає до родинного спілкування.
Зручно, майже як у школі. Зустрічаємось із друзями, малюємо, пишемо, — Володимир Подоспій, учень.
У цей час фахівці вирішують, відновлювати розбиту школу чи будувати нову. А завдяки Олександрові учні не втрачають більше жодного дня та отримують освіту.
Читайте також: «На фізиці говоримо про Bayraktar». Історія вчителя-тероборонівця з Переяслава, який проводить уроки прямо на блокпосту
Нагадаємо, Vcentri Hub запустив у Києві безкоштовні заняття з розмовної англійської.
Також ми розповідали, як в Ужгороді встановили мініскульптуру на честь «професора з окопу» Федора Шандора.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі