

Суспільство
У Житомирі з’явився «Зелений театр» (ФОТО)
На території гідропарку в Житомирі облаштували майданчик в межах проєкту «Зелений театр».
Як пише Укрінформ, тут можна проводити лекції, влаштовувати концерти, дивитися фільми на свіжому повітрі.
Чим особливий проєкт?
Зазначається, що проєкт «Зелений театр» розробили студенти університету та подали його на урбаністичний фестиваль «Майстерня міста Житомир 2020». Вони знайшли занедбану ділянку, розчистили та підготували її для встановлення вуличних меблів, які придбали в межах фестивалю.
«Головна ідея проєкту в тому, аби створити культурний простір для молоді, де можна проводити вільний час, наприклад, граючи на гітарі, спілкуючись, виступаючи з театральними постановками, читаючи вірші, адже такої облаштованої території в місті немає», – розповіла доцент кафедри екології Державного університету «Житомирська політехніка» Ірина Давидова.
Читайте також: Одесити висадили магнолії в Ботанічному саду (ФОТО)
Крім того, такий простір може використовувати будь-хто. Там є умови для проведення лекцій просто неба, гри в шахи, проведення виставок, демонстрації фільмів.
Читайте також: У Кривому Розі подружжя перетворило пустир на квітучий парк (ВІДЕО)

Як виглядає «Зелений театр»
Майданчик облаштували в етностилі з дерев’яних вуличних меблів. Його територія поділена на кілька зон. Зокрема, там є сцена та лавки для глядачів, простір для відпочинку облаштований гойдалкою, альтанкою та столиками і стільцями виготовленими з стовбурів дерев, розчищений вільний простір для активних занять, наприклад, йогою.

Читайте також: «Самі собі фест»: як 370 харків’ян організували собі фестиваль без держави та інвесторів
На території майданчика встановлені урни для сміття. Надалі планують розширити можливості цього простору.
Вартість проєкту становить понад 39,5 тис. грн і його було профінансували в рамках фестивалю «Майстерня міста Житомир 2020».
«Майстерня міста» – це урбаністично-культурний фестиваль, що вп’яте проходив у Житомирі. Його організатори Агенція розвитку міста та німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ».
Фото: ukrinform.ua
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ