Суспільство
Козацький вишкіл та навчання на дронах: у Житомирі проходить фестиваль «Люди-Титани» (ФОТО)
У Житомирі вперше організували фестиваль військового братерства «Люди-Титани». Він проходить 28 та 29 вересня.
Про це повідомили в Укрінформі.
«Ініціаторами фестивалю стала Українська військова організація, що проводить його в межах виграного гранту. Цей захід присвячений до Дня захисників і захисниць України», — розповіла секретарка міської ради Галина Шиманська.
Як зазначає місцеве медіа «Рупор Житомира», на фестивалі організували багато активностей і тематичних локацій, серед яких:
- виставка творчих робіт ветеранів під назвою «Військові — своїми руками», де були представлені картини, вишивка, вироби з дерева та металу;
- виставка «Чотирилапі побратими», присвячена тваринам-фронтовим друзям;
- фотовиставка «Титани усміхаються»;
- турнір з дартсу між дітьми, підлітками та ветеранами;
- майстер-клас із фізичних вправ «Спробуй свою силу»;
- майстер-клас з розбору та збору зброї для дітей, підлітків і дорослих;
- навчання з пілотування БпЛА;
- козацький вишкіл «Стрибожі правнуки», під час якого учасники демонстрували навички володіння козацькою зброєю та виконували бойовий танок «Аркан».
Читайте також: Литва передала Україні новий пакет військової допомоги: що до нього увійшло
Захід також має благодійну мету, адже там збирають кошти на евакуаційний автомобіль для військовослужбовців.
Нагадаємо, що в Києві пройшов благодійний забіг, збирали на інклюзивне спорядження ветеранам.
Фото: Ірина Чириця, Укрінформ
Суспільство
Основні моменти
- Підтримка нового закону:
Опитування, проведене 15 жовтня 2024 року, показало, що 80% респондентів підтримують новий закон, який забороняє діяльність релігійних груп, пов’язаних із Росією. Лише 16% висловилися проти, а 4% не змогли визначитися. - Звинувачення щодо УПЦ Московського патріархату:
Українська православна церква (УПЦ) Московського патріархату, яка досі має близько 6% прихильників серед опитаних, неодноразово ставала об’єктом критики за можливу співпрацю з російськими спецслужбами. Незважаючи на заяви УПЦ про розрив зв’язків із РПЦ в травні 2022 року, багато українців вважають її загрозою для національної безпеки. - Процес заборони:
Закон, ухвалений у серпні 2023 року, створює спеціальну комісію для формування списку релігійних організацій, діяльність яких буде заборонена. Зокрема, це стосується УПЦ, яку можуть позбавити статусу юридичної особи. У разі заборони кожній релігійній громаді надається дев’ять місяців для ухвалення рішення. - Перехід парафій до ПЦУ:
З початку війни значна частина парафій УПЦ Московського патріархату перейшла до Православної церкви України (ПЦУ). Це рішення часто викликає напруження в місцевих громадах, зокрема в сільських районах. - Підтримка в різних регіонах України:
Незважаючи на мовні та культурні відмінності, підтримка нового закону є високою в усіх регіонах країни, включаючи східні області, де російська мова є популярнішою. Навіть там понад 70% респондентів висловили підтримку заборони. - Звинувачення у співпраці з Росією:
Впродовж війни десятки священників УПЦ були заарештовані за підозрою в співпраці з російськими спецслужбами та державній зраді. Водночас, УПЦ стверджує, що її духовенство стало жертвою політичних переслідувань. - Міжнародна підтримка та занепокоєння:
Цей закон викликав занепокоєння не тільки в Україні, але й в інших країнах. У 2023 році депутати Естонії та Чехії висловили своє занепокоєння впливом Москви через Російську православну церкву у своїх країнах.
Коментарі