Суспільство
У Житомирі відкрили Пластовий молодіжний центр
У Житомирі запрацював Пластовий молодіжний центр, який займатиметься вишкільною діяльністю на основі скаутської методики. Про це повідомляє Укрінформ.
Мета центру – це пластово-вишкільна діяльність на основі нашої виховної методики, яка працює понад 100 років, і стратегії національно-патріотичного виховання, підписаної Президентом України. Зараз набирають гуртки і планують сформувати курені. Вони братимуть активну участь у житті міста. Пластовий молодіжний центр має об’єднати всі молодіжні рухи.
“Молодь повинна залишатися в Житомирі і знаходити собі тут роботу, тому від емоційного бажання чимось займатися хочемо зорієнтувати людину в практичне русло, щоб вона стала прикладом для інших”, – розповів директор Пластового молодіжного центру Максим Швець.
Навіщо центр потрібен?
У міськраді кажуть, створення такого центру важливе для національно-патріотичного виховання в умовах воєнних дій, що тривають на Донбасі. Пластовий молодіжний центр зможе охопити своєю діяльністю до півтисячі дітей.
Читайте також: Як волонтери організовують мандрівки для людей із інвалідністю
До кінця цього року центр працюватиме за благодійні внески та спонсорську допомогу, а наступного року на зарплату трьох його працівників планують спрямувати 420 тис грн з міського бюджету.
Нині установа співпрацює із школами, але, як зауважують пластуни, передовсім інтерес до її діяльності мають проявити батьки, які хочуть виховати своїх дітей свідомими громадянами. Тож до центру запрошують волонтерів, які готові приділити час вихованню молодого покоління.
Навесні петиція про необхідність створення Пластового молодіжного центру за 4 дні набрала необхідну кількість голосів, а саму комунальну установу створили на сесії міської ради 12 квітня цього року.
Що варто знати про “Пласт”?
“Пласт” — національна скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.
Дата заснування “Пласту” — осінь 1911 р. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 р., який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.
Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР.
Нині “Пласт” — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (між ними Пласт у США, Пласт в Аргентині, Пласт у Канаді) та об’єднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів становить 7265 осіб. Діє організація у 22 регіонах України (територія Криму та Донецької і Луганської областей є окупованою).
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі