Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У застосунку Резерв+ зʼявився QR-код

Опубліковано

З 18 сервня у застосунку «Резерв+» став доступним електронний військово-обліковий документ, який має таку ж юридичну силу, як і паперовий. Відсканувавши QR-код, уповноважені органи можуть перевіряти його чинність.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

Також тепер у «Резерв+» доступна функція «Виправити дані онлайн» для двох випадків:

 • «Я військовослужбовець, але досі на обліку» — для тих військовослужбовців, чий актуальний статус не відображався у реєстрі «Оберіг».
 • «Дані не знайдено» — для всіх військовозобов’язаних, хто отримав таке сповіщення в застосунку «Резерв+».

Громадяни можуть заповнити заявку, яка надійде до реєстру «Оберіг» для виправлення даних. Інформацію буде актуалізовано дистанційно.

Читати також: МОН оновили програму предмета «Захист України»: що змінилося

Про застосунок

З 18 травня – до 16 липня включно – всі військовозобов’язані віком від 18 до 60 років мають оновити свої особисті дані, такі як мобільний номер, фактична адреса проживання та електронна пошта (якщо є).

Під час оновлення не буде видачі направлень на військово-лікарську комісію (ВЛК), але таке направлення може бути видане в майбутньому за необхідності.

Дані можна оновити будь-яким зручним для вас способом. Це може бути онлайн через додаток «Резерв+», доступний для завантаження у магазинах додатків App Store та Google Play Market починаючи з 18 травня. Додаток «Резерв+» надає можливість оперативного оновлення даних та доступ до інформації у реєстрі «Оберіг».

Оновлення також можливе офлайн у Територіальних центрах комплектування (ТЦК) або Центрах надання адміністративних послуг по всій країні. При оновленні через ТЦК буде видано витяг з реєстру, а також відмітка у військовому квитку.

Нагадаємо, що влітку Україна отримає 1,5 млрд євро від заморожених активів рф.

Фото: «Резерв+»

Технології

140 000+ перереєстрацій авто в Дії: сервіс став ще зручнішим

Опубліковано

Сервіс перереєстрації автомобілів у Дії продовжує вдосконалюватися. Наразі понад 140 000 разів українці користувалися можливістю перереєстрації авто онлайн через Дію.

Про це повідомляє Дія.

Одним із найбільших досягнень є нововведення, яке дозволяє користувачам дізнаватися причини відмови в продажу авто прямо в додатку. Раніше для цього потрібно було відвідувати сервісний центр МВС. Тепер вам не доведеться витрачати час на черги або телефонні дзвінки — всі деталі доступні в декілька кліків.

Читати також: В Дії можна зробити дублікат свідоцтва: як саме

Що змінилося?

 • Автоматичне інформування: Тепер Дія повідомляє причину відмови в продажу авто, що спрощує процес вирішення будь-яких питань.
 • Швидкий доступ до інформації: Всі деталі доступні безпосередньо в додатку, що зменшує потребу в особистих візитах до сервісних центрів.

Сервіс перереєстрації авто в Дії вже став одним із найулюбленіших серед українців.

Послуга реалізується Мінцифрою разом з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».

Нагадаємо, що Google запускає курси медіаграмотності з протидії маніпуляціям в інтернеті.

Фото: Дія.

Читати далі

Технології

В Дії можна зробити дублікат свідоцтва: як саме

Опубліковано

Шукаєте свідоцтво про народження дитини та не знаходите? Завжди можна замовте дублікат на порталі Дія. Цей сервіс став одним із найулюбленіших серед українців. За пів року українці встановили рекорд, замовивши понад 42 000 витягів та дублікатів з ДРАЦС, що втричі більше, ніж за аналогічний період у 2023 році.

Про це повідомляє Дія.

Аналітика послуги

Найчастіше ви замовляєте:

 • дублікати свідоцтва про народження;
 • дублікати свідоцтва про шлюб;
 • витяг про шлюб.

Також можна замовити свідоцтва та витяги про:

 • зміну імені;
 • розірвання шлюбу;
 • смерть.

Читати також: Понад 3 500 заявок на е-Бронювання за добу: досвід українського бізнесу

Як зробити свідоцтва

1. Натисніть Подати заяву, авторизуйтесь або зареєструйтесь у кабінеті громадянина.

2. Заповніть онлайн-форму для повторного отримання свідоцтва.

3. Виберіть, як хочете отримати документ:

 • у найближчому ДРАЦС;
 • у відділенні чи кур’єром Укрпошти.

4. Оплатіть послугу.

5. Переглядайте статус заяви в кабінеті громадянина в розділі Послуги — Замовлені послуги та очікуйте сповіщення на пошту.

6. Отримайте документ вибраним способом.

Послуги реалізовані Мінцифрою в співпраці з Міністерством юстиції України за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту EU4DigitalUA, що впроваджує естонська Академія електронного управління.

Нагадаємо, що Google запускає курси медіаграмотності з протидії маніпуляціям в інтернеті.

Фото: Дія.

Читати далі

Технології

Google запускає курси медіаграмотності з протидії маніпуляціям в інтернеті

Опубліковано

Google та Jigsaw запустили ініціативу з медіаграмотності в Україні для боротьби з поширенням дезінформації онлайн та підвищення стійкості до поширених методів онлайн-маніпуляцій. Ініціатива використовує підхід під назвою «пребанкінг» (prebunking — дослівно «попереднє розвінчування»).

Про це йдеться в блозі «Google Україна».

Про Jigsaw

Jigsaw — це команда в Google, яка досліджує загрози відкритим суспільствам і створює технології, що надихають на масштабні рішення. Завдяки співпраці з провідними науковцями та інституціями, команда вивчає виклики, пов’язані з технологіями — від цензури та токсичності до дезінформації та насильницького екстремізму — щоб створювати масштабні довгострокові рішення та допомагати людям бути в більшій безпеці онлайн.

Читати також: «Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Що таке Пребанкінг?

Пребанкінг — це комунікаційна стратегія, спрямована на підвищення стійкості до дезінформації. Її мета — допомогти аудиторії розпізнавати та протистояти маніпулятивному контенту, підвищуючи стійкість до дезінформації у майбутньому, йдеться в блозі «Google Україна».

В рамках цієї ініціативи, партнерська компанія Moonshot провела інтерв’ю, щоб дослідити погляди місцевих експертів на дезінформацію та онлайн-безпеку. Moonshot визначив поточні та нові маніпулятивні наративи, що циркулюють в Україні, та виявив такі три основні техніки маніпуляції:

 1. Астротурфінг (Astroturfing) — ця маніпуляційна тактика передбачає створення видимості суспільних рухів через скоординовану, неавтентичну поведінку, часто з використанням ботів або фейкових акаунтів у соціальних мережах. В українському контексті це зазвичай використовується для цілеспрямованого переслідування або штучного пригнічення чи посилення конкретних наративів.
 2. Емоційна маніпуляція — провокування сильних емоцій, таких як сум, безнадія, обурення та виснаження, щоб запобігти критичному мисленню щодо теми. В українському контексті емоційні маніпуляції використовуються для посилення психологічного виснаження, спричиненого воєнним конфліктом. Маніпуляції часто стимулюють інтенсивний страх і гнів, щоб загострити соціальні розбіжності, а також для посилення наявної фрустрації щодо українських воєнних зусиль.
 3. Відміна контексту — вилучення інформації з її оригінального контексту для створення хибного або оманливого наративу. В Україні сфабриковані або маніпулятивні новинні історії поширюють плутанину щодо того, яка інформація або новинні ресурси заслуговують на довіру. Дипфейки відомих політиків і військових діячів, згенеровані штучним інтелектом, також націлені на громадян із закликами до капітуляції або відмови від донатів військовим.

На основі цього дослідження було створено три навчальні відео про ці три поширені в Україні методи маніпуляції. В них відзначається, що найбільш вразливою аудиторією є молодь і старше покоління, а при оцінюванні інформації люди найбільше довіряють близьким людям. Щоб розкрити ці моменти, у відео використовуються реалістичні сімейні діалоги за участю відомих українських особистостей та їхніх родичів у кухонному оточенні.

Нагадаємо, що дітей та підлітків на Чернігівщині навчають бачити небезпеку.

Фото: Google.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство16 години тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології6 днів тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство2 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення