Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Запоріжжі впроваджують е-квиток у громадському транспорті: скільки встановили валідаторів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Громадський транспорт Запоріжжя обладнали валідаторами. Про це повідомив міський голова Володимир Буряк.

“Валідатори для безконтактної оплати проїзду встановлені вже в усіх великих автобусах, трамваях і тролейбусах – загалом у 222 одиницях транспорту”, – написав міський голова.

Він відзначив, що запоріжці можуть самі обирати, як оплачувати проїзд – готівкою, чи за допомогою смартфона або банківської картки з чипом будь-якого банку. В нинішніх умовах безконтактна оплата проїзду та смарт-квиток – це не лише зручно та сучасно, а ще й більш безпечно, адже таким чином можна мінімізувати зайві контакти.

Читайте також: Дорожнім рухом у Києві керуватиме «штучний інтелект»

Валідатори встановлені в салонах, наступний крок – забезпечення відповідним обладнанням водіїв.

У подальших планах – продовжити розпочатий розвиток транспорту. Зокрема, реалізувати програму е-квиток, а також придбати нові трамваї й електробуси.

Фото: facebook.com/Владимир-Буряк

Технології

«Дія» долучилася до розробки європейського цифрового гаманця

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Дія бере участь у розробленні європейського цифрового гаманця EU Digital Wallet.

Про це повідомили у телеграм-застосунку Дії.

EUDIW — цифровий гаманець, ініціатива Європейської комісії, яка дасть змогу громадянам ЄС ідентифікувати себе та підтверджувати особисту інформацію. Це зробить зручнішим онлайн- та офлайн-послуги у всьому ЄС.

Із цим цифровим документом можна буде відкривати банківські рахунки, підписувати папери та зберігати цифрові документи, як-от водійські посвідчення, свідоцтва професійного статусу власника гаманця, електронні рецепти та інше.

На останньому засіданні Виконавчого комітету консорціуму POTENTIAL обговорювали впровадження EU Digital Wallet та технічні аспекти його використання. А представники України поділилися своїм досвідом використання застосунку Дія.

Мета Дії та України в цьому проєкті — забезпечити можливість українцям використовувати Дію в ЄС, а європейцям — свої EUDIW в Україні.

Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Як розповіли у Мінцифри, EU Digital Wallet – це програма для зберігання і використання даних.

З липня 2023 року Дія працює над його створенням спільно з ЄС. Україна — це єдина держава, що не є членом ЄС та бере участь у його розробці. Під час робочих сесій щодо впровадження EU Digital Wallet представники України поділились досвідом впровадження застосунку Дія.

Про Дію

«Дія» — мобільний застосунок, офіційно запущений у 2020 році. Дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях.

Також через «Дію» можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.

Нагадаємо, Дія випустила симулятор для перевірки кіберзнань.

Також ми розповідали, що у Дії відтепер можна отримати англомовну версію документів.

Фото: thalesgroup.com.

Читати далі

Технології

Українські розробники представили офіційний трейлер культової комп’ютерної гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська студія GSC Game World представила офіційний трейлер гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».

Ролик вийшов на ютуб-каналі студії.

Гра вийде в першому кварталі 2024 року. Точної дати розробники поки не називають, але попереднє замовлення вже доступне. До гри не матимуть доступу жителі Росії та Білорусі.

Сюжет гри

Події гри відбуваються в постапокаліптичній зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де крім аварії 1986 року, 2006 року сталася друга катастрофа, унаслідок якої фізичні, хімічні та біологічні процеси на цій території змінилися, з’явилася безліч аномалій, артефактів і істот-мутантів.

Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

Головний герой — сталкер на прізвисько «Скіф». Відомо, що в грі буде один із найбільших відкритих світів у сетингу постапокаліпсису, а також масштабний нелінійний сюжет. Рішення гравця впливатимуть на долю персонажів, локальні події та на світ загалом.

Через війну компанія відклала вихід гри та перенесла штаб-квартиру до Праги, релокувавши 200 працівників. В Україні залишилось 130 працівників компанії. На тлі вторгнення гра стала для студії ще більш значущою, національним продуктом та свідченням того, що в України є своя культурна спадщина, яку можна з гордістю показати всьому світу

Цікавинки

16 серпня 2022 року в Києві, біля житлового комплексу «Комфорт Таун» був відкритий супермаркет «Сільпо» оформлений у стилі гри «S.T.A.L.K.E.R. 2».

На стінах усередині магазину можна побачити концепти з гри «S.T.A.L.K.E.R. 2», створені художниками з GSC Game World. Стіни внутрішнього периметра стилізовані під занедбані індустріальні будівлі з Темної Долини — з розбитими шибками, попереджувальним знаком про Кровососа, пошкодженими складськими дверима та повітроводом. Частина колон усередині стилізована під сосни, що ростуть поруч із ЗГРЛС «Дуга».

Нагадаємо, творці танкової гри World of Tanks зібрали понад $1 млн на «швидкі» для України.

Також ми розповідали, що в Україні запустили гру, де можна себе відчути диспетчером електромереж.

Окрім того, у Microsoft Flight Simulator став доступний віртуальний політ на українській «Мрії».

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Технології

Львівщина запровадила на приміських та міжміських автобусах безготівкову оплату

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Львівщина стала першою областю, де на приміських та міжміських автобусах запрацювала безготівкова оплата.

Про це на своїй сторінці повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Щоб скористатися послугою, заходячи в автобус та виходячи з нього, потрібно прикласти до валідатора банківську картку чи будь-який пристрій з функцією NFS. Таким чином пасажир платить виключно за ту відстань, яку проїхав.

«На впровадження е-квитка у Львівській області не витратили жодної копійки – ні з державного, ні з обласного, ні з місцевих бюджетів. Близько 40 млн гривень на втілення проєкту скерував інвестор – «Смарт-Тикет Технолоджи». Єдине незмінне завдання для громад, – компенсація вартості проїзду пільговим категоріям. Пільговики можуть користуватися громадським транспортом на тих умовах, що й раніше», – зазначає Максим Козицький.

Читайте такожМайже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають питну воду для переселенців та військових

Обладнання для безготівкової оплати за проїзд встановили у всіх 1050 автобусах, які курсують на території Львівської області. Наразі триває перехідний період – у приміських та міжміських автобусах Львівщини можна розрахуватись і готівкою, і безготівково.

Безкоштовна Гаряча лінія щодо роботи е-квитка у приміських та міжміських автобусах Львівської області: 0 800 300 844.

Нагадаємо, у застосунку «Київ Цифровий» можна створити QR-квиток з лімітованих проїзних.

Раніше ми повідомляли, що у Чернівцях з 1 червня переходять на безготівкову оплату в електротранспорті. Як платити за проїзд.

Фото: Максим Козицький.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство22 години тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство23 години тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство2 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство2 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА: