Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Освіта

У Запоріжжі відкрили інклюзивну підземну школу (ФОТО)

Опубліковано

У Запоріжжі збудували третю підземну школу в області, у якій зможуть навчатися близько тисячі учнів. Проєкт втілили завдяки фінансуванню від держави та благодійному збору від фонду savED та KFC в Україні.

Про це повідомили у фонді savED.

Як облаштували підземну школу

Навчальний простір створили з нуля на території спеціалізованої школи-інтернату «Січовий колегіум». У школі облаштували 17 класів, інклюзивні вбиральні, зону відпочинку та медичний кабінет. У закладі встановили камери відеоспостереження, а також закупили генератори на випадок відключень світла.

Школу будували пів року. Для створення простору місцева влада звернулася до благодійників. Будівельні роботи на понад 112 мільйонів гривень провели завдяки співфінансуванню з держсубвенції та місцевого бюджету. На меблювання та дооблаштування школи savED та KFC в Україні організували збір на три мільйони гривень.

Наразі «Збір із зірочкою» досі триває, аби облаштувати ще одне укриття для навчання. Долучитися до ініціативи можна завдяки одній зі спеціальних позицій у меню KFC. Кошти одразу перераховуватимуть на благодійність.

Читайте також: В Україні запрацював безплатний ШІ-сервіс для вивчення англійської

Навчальний процес у новій школі

У школі вже можуть вчитися у змішаному форматі три сотні учнів школи-інтернату «Січовий колегіум». Разом із цим у класах вистачає місця для учнів з інших установ, зокрема в ній уже навчаються 50 дітей з релокованих закладів та шкіл деокупованих громад. Усього тут навчатимуться близько тисячі дітей у кілька змін.

«Важливо, що це саме повноцінний освітній простір під землею, а не лише укриття. Тобто діти можуть продовжувати навчання під час тривалих повітряних тривог у безпеці та зі світлом. Для savED створення таких підземних просторів у прифронтових громадах є пріоритетом наразі і буде ним у перспективі. Ми вже маємо такі об’єкти на Миколаївщині. У Запоріжжі відбувся старт співпраці, і плануємо розширювати ініціативу далі», — зазначила співзасновниця фонду savED Анна Пуцова. 

Читайте також: У Дніпрі для студентів відкрили перше в східному регіоні смартукриття CLUST SPACE (ФОТО)

Про savED

Благодійний фонд savED відновлює доступ до освіти у громадах, які постраждали від війни. Організація облаштовує укриття, підземні освітні простори, відновлює школи, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад завдяки програмі UActive. Фонд працює в п’яти областях України: Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській та Дніпропетровській.

Раніше ми писали, що у Запорізькій області будують підземну школу для тисячі дітей.

Також ми повідомляли, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).

Фото: БФ savED

Освіта

На Запоріжжі відкрили підземну школу, що розташована за 20 км від лінії фронту (ВІДЕО)

Опубліковано

Четверту підземну школу у Запорізькій області відкрили у селищі Балабине. У ній зможуть у дві зміни навчитися до тисячі дітей. Школа серед інших розташована найближче до фронту.

Про це повідомили в Запорізькій ОВА.

Як облаштували школу

Школу обладнали сучасною технікою та автономним живленням. У класах встановили мультимедійні дошки, інтерактивні панелі та сучасні меблі. У закладі навчатимуться діти селища Балабине, а також учні Малокатеринівської гімназії «Мрія».

Діти у новому просторі зможуть не тільки навчатися, але й відпочивати, адже в школі облаштували спортивну залу з аерохокеєм, настільним тенісом, баскетболом та зону для перепочинку.

«Ми намагаємося жити нормальним життям навіть тут, за 20 кілометрів від лінії фронту. І школярі, і наші героїчні вчителі та персонал роблять усе можливе і неможливе, щоб показати: ми хочемо спокійно жити на своїй землі. Саме для цього ми відкриваємо вже четверту підземну школу»‚ — сказав Іван Федоров.

Читайте також: «Укрпошта» випустила марку «Міста Героїв. Волноваха», яку намалював військовий художник Dante (ФОТО)

Відео: ютуб-канал Запорізької ОВА

Будівництво навчального простору

На будівництво школи «Престиж» виділили 108,9 мільйона гривень, з яких 98,3 мільйона гривень — державна субвенція, 10,8 мільйона гривень — співфінансування з місцевих бюджетів.

Фахівці будували нову школу протягом семи місяців. Під час робіт використовували проєкт багаторазового використання, який профінансував ЮНІСЕФ за підтримки Міністерства освіти і науки України. 

«Перше, що мене вразило, ваша стійкість та вміння жити навіть у кількох десятках кілометрів від лінії фронту. Всі ми розуміємо потребу дітей бачитися та спілкуватися один з одним. Ми пам’ятаємо «дистанційне» життя під час пандемії COVID-19, і зараз освітній процес в Україні продовжується в такому форматі через війну. Саме тому одним із моїх пріоритетних проєктів у 2024 році була підтримка обладнання укриттів»‚ — розповів під час відкриття надзвичайний і повноважний посол Королівства Швеція Мартін Оберг.

Нагадаємо, що на Дніпропетровщині облаштували новий освітній простір в укритті (ФОТО).

Також ми писали, що в Запоріжжі відкрили інклюзивну підземну школу (ФОТО).

Фото: сайт Запорізької ОВА

Читати далі

Освіта

На Дніпропетровщині облаштували новий освітній простір в укритті (ФОТО)

Опубліковано

Благодійний фонд savED разом зі словацькими міжнародними партнерами облаштував підземний простір для навчання дітей в Апостолівській громаді на Дніпропетровщині. Оновлене укриття відкрили у місцевому будинку культури.

Про це повідомили в savED.

Про навчання в місті

Місто Апостолове розташоване між Кривим Рогом та Нікополем за кількадесят кілометрів від зони бойових дій. Російська армія у ніч на 23 липня 2022 року зруйнувала всі три ліцеї у місті. Через це понад два роки поспіль близько двох тисяч учнів навчалися онлайн.

«Два роки на дистанційному дуже вплинули: моя старша донька була відмінницею, але мотивація упала, оцінки теж. Повертаємося в офлайн-режим поступово, зараз у нас 8 клас. Ще важче 9-річному сину, який всю початкову школу не ходив на уроки в реальний клас», — розповіла мама двох учнів з Апостолового Людмила.

Читайте також: Леді Гага підтримала дівчинку з України, яка заспівала її нову пісню (ВІДЕО)

Облаштування освітніх просторів

БФ savED у 2024 році на базі будинку культури в Апостоловому створив цифровий освітній центр. Тоді ініціативу втілили в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Завдяки цьому школярі могли долучатися до позакласних гуртків, а також надолужувати освітні втрати з учителями за програмою кетчапів savED.

У будинку культури вдалося дооблаштувати освітній простір в укритті на початку 2025 року. У просторі за принципами інклюзивності створили кілька класів та вбиральню. Одночасно в ньому можуть навчатися до 150 дітей. Також у майбутньому будинок культури в місті функціонуватиме як тимчасова школа. Фонд savED планує створити ще кілька нових класів.

Читайте також: На Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО)

«Аби діти з прифронтових територій могли здобувати навички соціалізації та сидіти за реальними партами, а не навчатися виключно онлайн, пріоритетом для фонду є гнучкі та комплексні рішення в громадах. У місті Апостолове на Дніпропетровщині ми розпочали з освітнього центру, але продовжували доповнювати це рішення і, зрештою, створили там підземні класи в укритті, а також облаштували в місті додатковий модульний освітній простір. В цілому, це все вже дало можливість проводити освітні офлайн-активності для понад 600 учнів у громаді», — зазначила співзасновниця savED Анна Пуцова.

Ремонт та облаштування укриття вартістю понад 3,2 мільйона гривень фонд savED організував завдяки фінансовій підтримці Фундації Відкритого Суспільства Братислава та Фундації Понтіс.

Про savED

Благодійний фонд savED відновлює доступ до освіти у громадах, які постраждали від війни. Організація облаштовує укриття, підземні освітні простори, відновлює школи, а також залучає підлітків до відбудови та розвитку власних громад завдяки програмі UActive. Фонд працює в п’яти областях України: Чернігівській, Київській, Миколаївській, Харківській та Дніпропетровській.

Нагадаємо, що в Запоріжжі відкрили інклюзивну підземну школу (ФОТО).

Фото: БФ savED

Читати далі

Освіта

Школярі із Запоріжжя показали Тімоті Снайдеру, як працює екосистема «Мрія» (ФОТО)

Опубліковано

Учні запорізьких шкіл, де тестують освітню екосистему «Мрія», продемонстрували американському історику та амбасадору UNITED24 Тімоті Снайдеру, як працює застосунок на їхніх телефонах.

Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.

Досвід використання «Мрії»

Школярі показали Тімоті Снайдеру, як вони переглядають розклад, оцінки, домашні завдання, чати та як користуються іншими функціями. Про вебпортал та застосунок американському історику й очільнику Мінцифри Михайлу Федорову розповіли також вчителі та батьки.

Досвідом роботи з «Мрією» під час першого семестру поділилися в Приморській гімназії №1 та в Запорізькому ліцеї №31.

«Ми впровадили “Мрію” в умовах суто дистанційної форми навчання, адже будівлю закладу розміщено на тимчасово окупованій території Запорізької області. Та ми розуміли, що саме в таких умовах це навіть більш важливо: нам потрібен був єдиний інструмент для безпечної комунікації з вчителями, батьками та дітьми для відстеження динаміки кожної дитини, збереження інформації про їхні навчальні результати, щоб вони могли продовжувати навчання навіть з іншого регіону чи країни», — розповіла директорка Приморської гімназії №1 Олена Ткаченко.

Читайте також: В Україні запускають нове медіа про освіту

Що відомо про «Мрію»

Наразі команда екосистеми тестує «Мрію» у 40 школах шести областей України. Фахівці збирають зворотний зв’язок від директорів, вчителів, учнів, їхніх батьків і покращують екосистему.

«Уже цього року будемо підʼєднувати всі охочі школи до “Мрії”, а також плануємо інтегрувати штучний інтелект, гейміфікацію, систему заохочень для досягнення освітніх цілей та багато інших оновлень», — зазначив Михайло Федоров.

Проєкт реалізують фахівці Міністерства цифрової трансформації та Міністерства освіти і науки України за підтримки програми EGAP, що виконує БО «Фонд Східна Європа» коштом Швейцарії.

Подати заявку на підʼєднання до екосистеми можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Запоріжжі відкрили інклюзивну підземну школу (ФОТО).

Також ми писали, що амбасадори UNITED24 зібрали понад 480 тисяч доларів на розмінування України.

Фото: сайт МОН

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Татко в декреті»: автор блогу з порушенням слуху ламає упередження щодо батьківства

Бути татом, що залишив роботу заради догляду за дитиною — це вже зіштовхуватись із стереотипами,...

Суспільство7 днів тому

Супергерої у кімоно: як діти з вродженими хворобами борються за те, щоб жити як всі

«Кііііі-яаааа» — кричать в один голос троє хлопчиків у білих кімоно в залі для реабілітації....

Військо1 тиждень тому

Їх познайомила війна: це історія подружжя з Інтернаціонального легіону

Ян «Кенобі» — командир 1-го Інтернаціонального легіону оборони України, а Анастасія «Acid» — бойова медикиня....

Суспільство2 тижні тому

«У нього така старість, якої хотілося б і мені». Це дідусь із Тернопільщини, що почав власну справу після 70

У свої 73 Ярослав Мельничук не любить сидіти на місці: він опанував смартфон, допомагає онучці...