Суспільство
У Єгипті презентували партію нових українських трамваїв
Трамвайний парк єгипетського міста Олександрія поповнився ще чотирма новими трамвайними вагонами К1Е6 українського виробництва. Про це повідомляє видання Пасажирський транспорт.
Як зазначається, постачає новий електротранспорт в Олександрію українське ТОВ «Татра-Юг» з офісом в Одесі і виробничими потужностями в Дніпрі на «Південмаші».
Нагадаємо, що контракт на поставку 15 трамвайних вагонів в єгипетське місто Олександрія був підписаний ще в 2017 році. На тендері, який проводила транспортна компанія міста Олександрія, український виробник переміг низку відомих світових виробників трамваїв. Спочатку очікувалося, що контракт на поставку 15 трамвайних вагонів буде виконано впродовж 2,5 років, проте через фінансові проблеми у єгипетської сторони поставка трамвайних вагонів затягнулася.
Читайте також: Український автозавод виготовив перший каркас трамвая (ФОТО)
Чим особливі трамваї «Татра-Юг»
Трамвай К1Е6 – двосекційний зчленований вагон на трьох поворотних візках. Він має вузький європейський розмір 2200 мм. – трамваї такого габариту в Україні раніше не випускалися (ширина вузькоколійної трамвая «Електрон» для Львова становить 2300 мм.). Нова модель розроблена компанією «Татра-Юг» у 2018 році, трамвай К1Е6 проходив випробування в Дніпрі. Довжина вагона становить 22 метри.
Новий трамвай обладнаний для маломобільних пасажирів кнопками відкриття дверей, рампами для інвалідів-візочників і спеціальним місцем для них в салоні з можливістю фіксації інвалідного візка.
У трамваях К1М6 встановлюються камери внутрішнього і зовнішнього відеоспостереження, а також пристрої WIFI. Трамваї мають 70% низької підлоги і тому повністю відповідають вимогам інклюзивності.
Такий трамвай К1М6 споживає на 58% менше електрики, ніж більш ранні вагони. Цього показника досягли за рахунок зниження ваги кузова трамвая і пристрої рекуперації електричної енергії при гальмуванні, яке дозволяє повертати електрику в мережу.
Що варто знати про компанію “Татра-Юг”?
ТОВ “Татра-Юг” — український виробник трамвайних вагонів з 1993 року. Компанія в Дніпрі виробляє сучасні трамвайні вагони, які за своїми технічними, ергономічними параметрами та дизайном стоять в одному ряду з кращими світовими зразками.
Протягом багатьох років компанія “Татра-Юг” займає провідне місце серед виробників трамвайних вагонів у Східній Європі, будучи при цьому повністю українським виробником. Підприємство досягло локалізації виробництва до 95%.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі