Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу відбудеться триб’ют-концерт гурту Queen у виконанні PIANOБОЙ

Опубліковано

#LiveAIDS — PIANOБОЙ грає QUEEN з любов’ю до музичного кумира. Онлайн-концерт пам’яті жертв СНІДу. Музикант Дмитро Шуров та гурт Pianoбой 17 травня виконають пісні британскього гурту на онлайн-концерті.

17 травня — Всесвітній день пам’яті людей, які померли від СНІДу. До цього дня найбільша пацієнтська організація БО “100% Життя” ініціює онлайн концерт пам’яті LIVE AIDS — триб’ют-концерт гурту Queen у виконанні PIANOБОЙ. 

У 1992 році на стадіоні Уемблі у Лондоні відбувся концерт пам’яті Фредді Мерк’юрі та усіх жертв СНІДу. Музиканта шанували десятки артистів на сцені та мільйони глядачів по всьому світові. З того моменту пройшло вже майже 30 років, та ВІЛ/СНІД продовжує поширюватися.

“Через стільки років ми все ще ведемо нашу боротьбу за життя та проти ВІЛ. Ми впевнені, що переможемо, адже вже сьогодні з ВІЛ можна жити повним життям, мати сім’ю, народжувати здорових дітей. Існує лікування, яке дозволяє ВАМ, а не захворюванню обирати якість свого життя. Фреді Меркьюрі є символом боротьби, він жив на 100%, незважаючи на статус. Цим концертом ми хочемо вшанувати пам’ять всіх, кого забрала епідемія та наголосити — від ВІЛ вже можна не вмирати! Ми дуже раді і вдячні, що саме Дмитро Шуров та гурт PIANOБОЙ  у цей день виконає пісні Queen, які є музикою боротьби для мільйонів людей з ВІЛ по всьому світу”, — говорить Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”.

У Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу, Дмитро Шуров разом із сином Левом та сестрою Ольгою зіграють кавери на пісні гурту QUEEN. 

“Я фанат групи Queen буквально з юності. Ця унікальна життєстверджуюча музика не раз і не два витягувала мене з емоційного дна, давала сили жити і творити. Навіть в найпохмуріших піснях, записаних Фредді під час хвороби, є якась стійкість і феноменальна любов до життя. Мені теж було дано шанс доторкнутися до цього kind of magic — я познайомився з Брайаном Меєм і ми зіграли з ним і Земфірою разом одну з моїх улюблених пісень — Life Is Real. Для мене вшанувати пам’ять видатного музиканта, який до цих пір впливає на світову музику — велика честь і головне — радість. Буду радий поділитися нею з усіма, хто так само любить життя, як любив його Фредді”, — розповідає Дмитро Шуров. 

Онлайн концерт відбудеться 17 травня о 20:00 на сторінці БО “100% Життя” в Фейсбук

Назва LIVE AIDS  — це відсилка до Live Aid, благодійного музичного фестиваля в Лондоні  у 1985 році, на якому виступив Фреді Меркурі. 

Долучитись до концерту силами онлайну може кожен бажаючий у будь-якому куточку світу. 

За хештегом #LiveAIDS до Дня пам’яті шукайте більше історій про життя з ВІЛ на 100%.

Хочемо наголосити — від ВІЛ вже можна більше не вмирати. Є доступні ліки та сервіси, які дозволяють жити на 100%. Тестуйтесь на ВІЛ, знайте свій статус та живіть!  

Знайти найближчий до вас пункт тестування, можна у мобільному додатку HIVtest чи на сайті prozdorovia.in.ua. 

Довідка про епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні (за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України)

● Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб.

● За  оціночними даними, на початок 2019 року в Україні проживає близько 240 тисяч ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону.

● За період 1987–2018 рр. в країні офіційно зареєстровано 333 717 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 111 044 випадки захворювання на СНІД і 48 456 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

● Протягом 2018 року в Україні щодня реєстрували 50 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 — захворювання на СНІД і дев’ять випадків смерті від хвороб, зумовлених СНІДом.

● Основною причиною смерті у хворих на СНІД залишається туберкульоз — понад 50% всіх випадків.

● Станом на 1 січня 2019 року у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебував 142 061 ВІЛ-інфікований громадянин України.

● Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції – у Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Чернігівській областях та Києві.

● Зростання захворюваності відбувається у всіх областях західної частини України, а також у Донецькій, Житомирській, Київській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській областях та м. Київ.

● Станом на 1 січня 2019 року 102 432 особи отримувало терапію, тоді як ще у 2009 році – 15 871 особи. Терапія дозволяє людям з ВІЛ жити!

● Більш ніж 50% осіб віком від 15 років виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров’;я вже незадовільний. Вчасне тестування може виправити цю ситуацію!

● Основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевий — 65,6%.

● Вчасне діагностування ВІЛ-статуса та початок лікування — гарантує довге повноцінне життя.

● Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним. Найближчий до вас пункт тестування ви можете знайти у мобільному додатку HIVtest чи на сайті  prozdorovia.in.ua

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...