Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
53241063 2568769959831232 3702254920024457216 o 53241063 2568769959831232 3702254920024457216 o

Суспільство

У Вінниці запускають електронний квиток: усі подробиці

Опубліковано

У квітні у вінницькому транспорті почнуть встановлювати валідатори для оплати за проїзд. Електронну систему оплати проїзду встановлять на 628 одиницях громадського транспорту, повідомляє портал vezha.vn.ua.

За інформацією КП “Вінницякартсервіс”, така система буде працювати у тролейбусах, трамваях і автобусах, а також у маршрутних таксі приватних перевізників. До Вінниці уже прибула одна третина від загальної кількості валідаторів та інших приладів, які виготовила чеська компанія “Mikroelektronika”.

Читайте також: У київській електричці можна оплатити проїзд карткою чи смартфоном

За проїзд можна буде заплатити 4 способами: банківською карткою з чіпом, смартфоном з емулятором банківської картки, купивши паперовий квиток за готівку, та за допомогою електронного квитка.

Собівартість е-квитка – 60 грн; для пільговиків – безкоштовно.

Як працюватимуть е-квитки?

За інформацією “Вінницякартсервіс”, планується запровадити два види електронних квитка: персоніфікований та неперсоніфікований.

Персоніфікований електронний квиток потребує подання попередньої заявки на оформлення та часу на її обробку, проте має значну перевагу: після сплати за проїзд в першому транспорті ВТК (тролейбусі, трамваї чи муніципальному автобусі) можна буде протягом 30 хвилин безкоштовно пересісти в інший транспорт ВТК (але не в маршрутку).

Читайте також: У Києві затвердили правила використання єдиного е-квитка

До прикладу, можна буде доїхати від зупинки «Меморіал визволення» до Барського шосе на тролейбусі і трамваї, заплативши всього 4 грн замість 8 грн.

Неперсоніфікованій е-квиток серед переваг має простоту та доступність придбання. Його можна буде придбати в місцях поповнення рахунку та продажу, яких буде близько 550 по всьому місту: зокрема, у кіосках «Преса», відділеннях «Укрпошти», торгових центрах тощо.

Читайте також: У Чернігові тепер можна оплатити проїзд карткою

Поповнити рахунок електронних квитків можна буде через офіційний сайт «Вінницякартсервіс», мобільний додаток (в розробці) та звичайні платіжні термінали. Замовити отримання карток для електронної оплати можна буде вже з наступного тижня.

Планується також збільшити контроль за оплатою квитків в транспорті. Як і раніше, займатись відловом «зайців» будуть контролери, проте їх присутність у транспорті міста збільшиться. Контроль буде здійснюватись за допомогою спеціальних пристроїв, а на час перебування контролера в транспорті валідатори будуть блокуватись, так що сплатити за проїзд, «поки кондуктор не дійшов» буде неможливо.

Що робити пільговикам?

З 5 березня 2019 року у пільговиків, що мають право на безоплатний проїзд у міському транспорті, буде можливість подати заявки для отримання персоніфікованих пільгових е-квитків. Для цього необхідно звернутися в місця видачі таких карток – у Центри обслуговування КП «Вінницякартсервіс» і управляючих компаній Вашого району (колишніх ЖЕКів) з паспортом, ідентифікаційним кодом та документом, що посвідчує право на пільговий проїзд.

Читайте також: Ще одне місто запровадило безготівкову оплату проїзду

Фото для такого квитка робитимуть на місцях. Максимальний строк виготовлення е-квитка складатиме 1 місяць. Щоправда, кількість пільгових поїздок буде обмежена тридцятьма на місяць.

З 1 жовтня 2019 року пільговий проїзд на міському транспорті буде здійснюватись виключно за персоніфікованими е-квитками. Інші категорії населення також можуть подавати заявки на отримання персоніфікованого електронного квитка – для цього потрібні паспорт та ідентифікаційний код. Що стосується учнів та студентів, то видача карт цим категоріям розпочнеться в кінці літа.

Де оформити е-квитки на пільговий проїзд?

  • Центр обслуговування споживачів, КП «Вінницякартсервіс», вул. Соборна, 36
  • Центр обслуговування споживачів МКП «Управляюча компанія “Київська”», вул. Київська, 31
  • ЦОС МКП «УК “Територія комфорту”», пр. Космонавтів 23
  • ЦОС МКП «УК “Господар люкс”», вул. Келецька, 65
  • ЦОС МКП «УК “Житло-Грант”», вул. Ващука, 16
  • ЦОС МКП «УК “Замостя”»,вул. Коцюбинського, 11
  • ЦОС ТОВ «Бокуд», вул, Олега Антонова, 64
  • ЦОС ТОВ «ЖЕО», вул Оводова, 1

Нагадаємо, у транспорті комунального підприємства “Вінницької транспортної компанії” з’явились наліпки з QR-кодом, які дозволяють пасажирам платити за проїзд, не використовуючи готівку.

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Опубліковано

Дніпро став ще одним містом, у якому була представлена економічна платформа “Зроблено в Україні”. Таку заяву зробив Президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомляє пресслужба Володимира Зеленського у Telegram.

 Платформа має стати дієвим інструментом у розвитку українського бізнесу.

Загалом, програма «Зроблено в Україні» покликана налагодити ефективну співпрацю між державою і бізнесом та сприяти розвитку українських виробників.

Читайте також: Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Нагадаємо, на програму «Зроблено в Україні» в бюджеті держави закладено рекордні за останній час понад 45 мільярдів гривень. З них для Буковини — 800 мільйонів гривень в рамках усіх програм. Чернівецька область входить у трійку регіонів за кількістю релокованого бізнесу, а показник частки переробної промисловості в області 11.9% – найвищий з 2012 року.

Фото: ОП

Читати далі

Суспільство

В Україні запрацював перший інтерактивний простір психосоціальної підтримки: де можна відвідати

Опубліковано

У Фастові запрацював перший в Україні інтерактивний простір «Час на себе» та простір психосоціальної підтримки «Дбаю про себе». Завдання обох – навчити людей піклуватися про свій фізичний та психічний стан.

Про це повідомляє Київська ОВА.

  • Простір «Час на себе» облаштований в парку «Європейський» і складається з трьох зон:
  • Інтерактивний «годинник дій» з ідеями щоденних звичок, які допоможуть кожному бути здоровими.
  • Зона фізичної активності із тренажером, спортивною лавкою та інструкцією для виконання фізичних вправ.
  • Зона психічного здоров’я із «ментальною лавкою» та QR-кодом, відсканувавши який можна послухати і виконати вправи для розслабленя та заспокоєння.

Читайте також: Українці створили гру про життя у харківському метро під час війни

Простір психосоціальної підтримки «Дбаю про себе» розташований у Фастівському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Він має розширити доступ населення до послуг із психічного здоров’я.

Тут будуть індивідуальні консультації психолога, групові заняття для опанування навичок самодопомоги та подолання стресу, а також спеціалізована психотерапевтична допомога.

Нагадаємо, у Києві біля будинків облаштують пандуси.

Фото: КОВА

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: