Суспільство
У Вінниці встановлять понад 300 контейнерів для збору макулатури
У бюджетних установах Вінниці з’являться спеціальні контейнери для збору макулатури. Понад 300 картонних коробок передали у комунальну власність на баланс “Інституту розвитку міст”, повідомляє місцеве видання Vежа.
Загалом ТОВ “Еко-Драйв” передали 385 картонних контейнерів, загальною вартістю 33 264 гривні. Їх придбали за кошти проєкту з енергоефективності, який фінансувався Швейцарською Конфедерацією.
Наразі ще невідомо, де саме встановлять контейнери, а також хто і яким чином збиратиме вторинну сировину.
“Ще вирішуємо, де вони будуть стояти, в яких бюджетних установах та на яких умовах. Ми їх (контейнери – авт.) лише прийняли, закупили та розповсюджувати будемо вже з січня. До того часу вже напрацюємо систему передачі, логістики й плануємо розповсюджувати їх саме у бюджетних установах, оскільки у школах вже є пластикові контейнери. Можливо, будемо співпрацювати з бізнесом, щоб їх також долучати, щоб вони збирали вторинну сировину та здавали її. Наразі якоїсь схеми, що макулатуру забиратиме у всіх хтось один, немає. Ми вже маємо контейнери й думаємо на яких умовах будемо їх впроваджувати, щоб було якомога дієвіше”, – прокоментувала Янна Чайковська, менеджер проектів “Інститут розвитку міст”.
Читайте також: Уперше українці добилися утилізації 20 тонн батарейок
Крім того, з осені пластикові контейнери з’явились у школах Вінниці. Кожен заклад отримав три контейнери, які надали змогу учням сортувати сміття на декілька фракцій: папір, пластик та решта сухих відходів. Також для школярів передали матеріали для проведення уроків на екологічну тему, а ще настільні ігри та комікси.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі