

Суспільство
У Вінниці відкрили центр допомоги для постраждалих від домашнього насильства
У Вінниці запрацював денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, а також відкрили кризові кімнати.
Про це повідомили у пресслужбі міської ради.
Зазначається, що у 2020 році Вінниця стала переможницею конкурсу «Міста, вільні від домашнього насильства» представництва фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
У рамках проекту розпочав функціонувати денний центр соціально-психологічної допомоги. Це ще один крок до створення потужної муніципальної системи протидії насильству у Вінницькій міській територіальній громаді європейського рівня.

Виконавчі органи міської ради передали приміщення площею 109 м. кв. для функціонування денного центру та 2 квартири для кризових кімнат.
Читайте також: На скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків
Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні взяв на себе зобов’язання забезпечення технічним оснащенням дані об’єкти. Також від фонду проведено навчання спеціалістів, буде організована інформаційна кампанія з протидії домашнього насильства і подальша підтримка спеціалізованих служб. Міська територіальна громада завдячуючи Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні залучила майже 1 млн грн на ці потреби, і робота продовжується.
У приміщенні закладу зробили ремонт, закупили необхідне обладнання, техніку. На базі центру працюватимуть кризові кімнати, де жінки разом із дітьми можуть перебувати не більше 10 діб.
Які послуги надають?
Це дасть можливість постраждалим, які зіткнулися з проблемою насильства, у денний час отримати психологічну підтримку, юридичні консультації, систему інтегрованих соціальних послуг, спрямованих на розвиток навичок безконфліктних сімейних комунікацій, розкриття внутрішнього потенціалу особистості.
Також у центрі буде проводитися корекційна програма для жінок та дівчат, які постраждали від насильства, групи підтримки, тренінги та навчальні програми з метою якнайшвидшого подолання наслідків насильства.
Як звернутися?
Вінничани, які потребують допомоги, можуть звернутися до мобільних бригад соціально-психологічної допомог. Контакти: м. Вінниця, вул. Соборна, 50 т. (0432)67-04-60, 093-900-15-60, 098-900-15-60.
Довідка
За даними фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, 22% жінок в Україні у віці 14 – 49 років зазнають фізичного та сексуального насильства. Майже 90% від усіх звернень щодо домашнього насильства надходять від жінок, а понад 60% постраждалих від насильства взагалі не повідомляють про його вчинення та не звертаються за допомогою. До офіційної статистики потрапляє лише мізерна частка випадків домашніх знущань.
Нагадаємо, стартувала кампанія із протидії насильству “Бийся як дівчина”.
Головне фото: suspilne.media.

Суспільство

У Луцьку стартував проєкт «Вирішуєш ТИ», що допомагатиме жінкам, які потерпають від насилля в сім’ї.
Про це йдеться у повідомленні на сторінці руху в фейсбуці.
Проєкт створений спеціально для жінок, які потерпають від насилля в сім’ї. Консультуватимуть їх фахівці: адвокати та юристи, які об’єдналися, щоб допомогти таким жінкам вирішити конфлікт з рідною людиною мирно та отримати фахову підтримку і захист від кривдника.
Читайте також: Український музей створив футболки проти стереотипів, пов’язаних з жінками
Фахівці провели вже дві зустрічі. Консультуватимуть жінок онлайн і безкоштовно.
Проект назвали «Вирішуєш ТИ», бо його головна мета – дати будь-якій жінці можливість самостійно ухвалювати важливі рішення, а не миритися з обставинами і продовжувати страждати далі.
Нагадаємо, в Україні стартувала акція «16 днів проти насильства».
Головне фото: facebook.com/your.decide.forfuture.
Суспільство

У Києві в середній загальноосвітній школі №224 облаштували зону для розвитку «Домашня кухня», що слугуватиме для навчання навичкам куховаріння і домогосподарства.
Про це повідомили у пресслужбі Дніпровської РДА у місті Києві.
Зазначається, що в межах виконання проектних робіт відремонтовано приміщення, встановлено нове LED-освітлення, придбано меблі (столи, стільці, кухонні шафи) та електроплитку.

Відтепер в кожної дитини закладу освіти є можливість самостійно, але виключно під керівництвом педагога, приготувати якусь страву, випекти смаколик чи просто навчитися сервірувати святковий стіл.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Всьому цьому навчатимуть учнів під час практичних занять, майстер-класів на уроках трудового навчання, тематичних занять і впродовж класних годин.

Нагадаємо, у Херсоні водій маршрутки возить безкоштовно школярів-відмінників.
Як ми повідомляли раніше, для педагогів створили інтерактивний порадник «Школа в умовах пандемії».
Усі фото: dnipr.kyivcity.gov.ua.
Суспільство

Американське космічне агентство NASA для мапи свого нового марсохода Perseverance використовує рішення українського розробника Володимира Агафонкіна.
Про це пише Аin.ua з посиланням на пост самого розробника у фейсбуці.
Йдеться про інтерактивну карту, що показує місце розташування Perseverance на поверхні Марса, її можна подивитися в онлайні.
Карта створена за допомогою популярної opensource-JavaScript-бібліотеки Leaflet. Вона використовується багатьма відомими проектами, серед яких – Foursquare, Pinterest, Flickr, Craigslist, GitHub, 500px, The Washington Post, USA Today, Financial Times.

18 лютого марсохід Perseverance («Наполегливість») здійснив успішну посадку на поверхню Марса. Після посадки апарат передав на Землю перше зображення поверхні.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Нагадаємо, українсько-американська ракета-носій вивела на орбіту вантажний корабель для МКС.
Як ми повідомляли раніше, американська компанія з офісом у Дніпрі виведе на орбіту супутник NASA.
Головне фото: Радіо Свобода.