

Технології
У Вінниці тестують мобільний додаток Е-квитка
У Вінниці запустили тестування мобільного додатка Е-квитка. Як розповіли у міськраді, завдяки застосунку можна буде слідкувати за балансом на рахунку, поповнити рахунок, перевірити кількість доступних поїздок та переглядати історію реєстрацій.
Наразі ці опції вже тестує понад 60 вінничан. Після завершення цього періоду завантажити додаток на свій смартфон зможе кожен бажаючий вінничанин.
Як працює додаток?
У місті все більше пасажирів громадського транспорту користуються Е-квитком. Для того, щоб пасажири могли швидко перевірити свої поїздки, витрати та маршрут пересування ІТ-спеціалісти розробили спеціальний мобільний додаток «Е-квиток Вінниця».
Читайте також: У Вінниці запустили електронний квиток
Додаток повністю показує статистику проїзду. Він дозволить контролювати витрати коштів. В ньому є можливість переглянути усі витрати по муніципальній та банківських картках. А також можна швидко поповнити свій е-квиток. У разі втрати муніципальної картки через додаток її можна заблокувати та не витрачати часу на дзвінки чи візити до КП «Вінницякартсервіс».

«Зараз додаток тестують звичайні жителі нашого міста, які виявили бажання. Ми розміщували оголошення про початок тестування у нашому телеграм-чаті по техпідтримці (https://t.me/Vinnytsiakartservis ). Це зробили для зручності комунікації з тестувальниками та швидкому реагуванню на усі питання та зауваження. Через мобільний додаток можна перевіряти баланс, статистику поїздок, як по банківських картках так і Муніципальній картці вінничанина, поповнювати картку, прикріплювати банківську картку», – розповіла речниця КП «Вінницякартсервіс» Вероніка Савчук.
Після періоду тестування додаток буде доступний для скачування у Play market та App Store. Наразі ж можна долучатися до тестування через телеграм-чат https://t.me/Vinnytsiakartservis .
Довідка
– Муніципальна картка вінничанина є носієм електронного квитка й відповідає міжнародному стандарту захисту ISO 14443, що забезпечує найвищий ступінь захисту даних.
– Стаціонарний валідатор підтримує технологію NFC, що забезпечує можливість оплати через IPay, Google Pay та має сертифікований рідер, який відповідає стандарту PCI DSS й програмне забезпечення для роботи з банківськими картками.
Технології

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.
Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.
Як використають інвестиції
У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.
«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.
Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва
Що відомо про застосунок
Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.
Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.
До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.
Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill
Технології

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.
Про це повідомили розробники.
Сюжет та ігровий процес
У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.
Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.
Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.
Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою
У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.
Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares
Технології

Вісім стартапів уперше представлять Україну на європейській технологічній конференції The Next Web Conference, яка пройде 19-20 червня в Амстердамі.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
The Next Web Conference — одна з головних ІТ-подій Європи, що формує тренди у сфері інновацій, цифрової трансформації та технологій. Участь у ній відкриває нові можливості для залучення інвестицій та міжнародного партнерства.
Критерії для участі:
- наявність інноваційного software- або hardware-продукту, створеного на основі українських технологій;
- команда до 100 людей для стартапів або до 200 — для скейлапів;
- рік заснування: 2018–2024 (стартапи) або 2014–2021 (скейлапи);
- стадія фінансування — від bootstrapped до раунду Series C.
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
Участь можуть брати як молоді стартапи, так і зрілі скейлапи, які вже пройшли кілька етапів розвитку. Заявки прийматимуть до 30 квітня 2025 року. Податися можна за посиланням.
Ініціаторами участі України в конференції виступили Мінцифри, Український фонд стартапів, YEP Accelerator, Plug and Play та Seeds of Bravery.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: TNW