Суспільство
У Вінниці поблизу малих річок встановили мапи з QR-кодом
У Вінниці біля річки Дьогтянець почали тестувати навігацію малими річками міста. Там встановили вказівники, що показують на водойми і містять QR-код зі спеціальними мапами.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Вінницької міської ради.
«Два роки тому, коли ми вперше провели експедицію малою річкою, учасники були вражені тим, що ніколи не знали про ці стежки, хоч і завжди проживали неподалік», – розповіла керівниця відділу інфраструктурних проєктів «Інституту розвитку міст» Яна Чайковська.
Підкреслюється, що проєкт про створення навігаційної системи зафіксовано у Концепції розвитку малих річок Вінниці, а тестові вказівники наразі інформують містян про Дьогтянець на частині його відрізку у парку Вишенському.
Зазначається, що протоптана стежка вздовж Дьогтянця тепер «говорить» про те, що тут є річка і що ця річка має назву.
Мапа за QR-кодом на вказівниках показує, звідки Дьогтянець починається та які є доступні шляхи вздовж між Вишенькою та Слов’янкою.
Читайте також: Вогняне мереживо Києва, або Хто врятує дачу Брадтмана у Пущі-Водиці
«Навіть без додаткового благоустрою, шлях вздовж русла малої річки несе цінність чистого повітря, унікальних для міста природних ландшафтів, тиші та контакту з природою, – йдеться у повідомленні.
Тестування навігації малих річок Вінниці розпочалось у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст України ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії.
Нагадаємо, Німеччина виділила €1 млн на підтримку зеленого відновлення України.
Також ми розповідали, що на Вінниччині стартувало будівництво екожитла для переселенців.
Фото: vmr.gov.ua.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі