Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Вінниці під час екопробіжки зібрали понад 1000 кг сміття

Опубліковано

У Вінниці влаштували масову екопробіжку із прибиранням сміття, передає Моя Вінниця.

“Плогінг по-вінницьки”

Під час пробіжки зібрали майже 2 тисячі скляних та пластикових пляшок, а також 600 кг відходів, які не підлягають переробці!

Ініціаторами екологічної акції “Плогінг по-вінницьки”, яка відбулася 3 серпня, стали учасники спортивного клубу “Вінницькі Вовки”. 

“Сьогодні плогінг вже досить поширене явище у країнах Європи, тож ми захотіли організувати щось подібне й у Вінниці. Зараз у нас міжсезоння, ігор немає, і ми подумали, чому б не зробити щось корисне та приємне для нашого міста і нас самих”, – пояснює організатор екопробіжки, віце-президент СК “Вінницькі Вовки” Євген Хомин.

Читайте також: Худнути з допомогою сміття: як переселенка впроваджує новий екологічний тренд

Приєдналося більше сотні громадян

На заклик відгукнулось більше сотні екосвідомих громадян, 84 з яких власноручно за кілька годин вдалось прибрати парк “Бригантина”, територію набережної та частину пляжу “Хімік”, посортувати і здати зібрану вторсировину на переробку. 

Загалом кожен учасник “Плогінгу по-вінницькі” зібрав 12,3 кг сміття, на переробку було здано 1006 скляних пляшок, 936 ПЕТ-пляшок та 108 бляшанок, а 600 кг сміття, яке не підлягає переробці, вивезли на полігон.

Вінничан навчали сортуванню вторсировини

Активісти із вінницької сортувальної станції “Eco Hope” розповіли, як правильно збирати сміття для вторинної переробки. Місцева компанія “PRO service” забезпечила учасників сміттєвими пакетами, рукавичками та серветками.

Після екопробіжки організатори влаштували спортивні розваги та смачний пікнік, продукти для якого безкоштовно надав супермаркет “Грош”.

Читайте також: Українська дизайнерка пропонує подарунки свого бренду за прибирання сміття на вулицях

Кошти, отримані за здачу відходів, організатори акції передадуть в одну з місцевих шкіл, де заплановано відкриття сортувальної станції.

Що таке плогінг?

Плогінг – це новий вид спорту: бігуни під час ранкової пробіжки або прогулянки збирають побутові відходи, досягаючи таким чином одразу двох цілей – підтримують гарну фізичну форму та чистоту рідного міста.

Суспільство

Школа пацієнтів, QR-коди і електронні картки. Чому сімейним лікарям потрібно брати приклад з Вознесенська

Опубліковано

Поки інших влаштовувало отримувати гроші за пусті ліжко-місця, Вознесенська лікарня подумала над тим, як зробити ефективнішою працю для людей. Лікарів тут ніхто не змушував реформуватись – вони зробили це давно. Ще у 2000-х роках тут запровадили сімейну медицину, ввели електронну систему та оснастили лікарів комп’ютерами. Однак, з приходом команди Супрун, Вознесенський центр отримав у два рази більше фінансування та показав на власному прикладі, якою має бути сучасна медицина.

Головний лікар центру Тетяна Дяченко погодилась розповісти нам, чому медики України повинні брати приклад з Вознесенська та чому пацієнти готові їздити до лікарів за 30 км на прийом.

Тетяна Дяченко

Тетяна Дяченко

Головний лікар

Навчалась в Ужгородському медичному університеті, проходила інтернатуру на базу Вознесенської ЦРЛ. Потім працювала лікарем терапевтичного відділення. До 2008 року була завідуючою лабораторії і до 2012  – заступником головного лікаря з медичного обслуговування населення Вознесенської ЦРЛ. У 2012 році Тетяна стала головним лікарем Комунальної установи (з 2018 року – підприємства) “Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги”.

Медреформа у Вознесенську почалась ще у 2000-х

Справді, ми випередили медичну реформу вже давно. Наш центр раніше був у складі комунальної установи. Ще у 2000-х роках у Вознесенську почали впроваджувати медичну реформу. Лікарі проходили навчання у спеціалістів з Одеського медичного університету і паралельно приймали пацієнтів. У 2004 році була введена електронна система та база даних пацієнтів, де з легкістю можна було знайти всю історію хвороби за лічені секунди. Тоді ж оснастили всіх лікарів комп’ютерами.

Разом з цим ще тоді обов’язковою умовою для лікарів стало укладання договорів з пацієнтами. Звісно, вони не мали такої юридичної сили, бо лікарня залишилася працювати у загальному законодавчому полі. Але цей договір засвідчував відносини між лікарем і пацієнтом.

У 2012 році ми відокремились від комунальної установи і тоді я стала головним лікарем центру.

З приходом медреформи ми почали працювати за новою системою. Всі ці зміни і 20 років тому і зараз робляться тільки для пацієнта. Ми хочемо покращити надання медичної допомоги, а для цього потрібно змінюватись самим.

Сьогодні наш центр є сучасним закладом з новісіньким ремонтом, інтернетом, комфортними кабінетами, куточками для дорослих і дітей, телеекранами і т.д.

Ми маємо 2 амбулаторії, які розміщені по різних густонаселених кутах нашого містечка. Це зроблено, щоб пацієнти могли зручно отримувати допомогу неподалік від свого будинку. Зараз ремонтуємо ще одну амбулаторією, яка буде супер сучасною, енергоощадною та з чудовим ремонтом. Місцева влада підтримує наш розвиток, тому на ремонт виділила 5 млн гривень з бюджету.

Зарплати лікарів зросли втричі!

Складається враження, що у нас й так все було добре, проте медреформа нам дуже допомогла.

По-перше, ми перейшли з бюджетного кодексу на господарський.

Це дає нам можливість управляти центром самостійно. Ми створили колективний договір, у якому прописали всі правила лікарні, заробітну плату і те, на що плануємо витрачати кошти.

По-друге, збільшилась заробітна плата медичних працівників.

Нарешті рівень роботи лікаря оцінили гідно! Якщо до реформи зарплата медика була 4-6 тис. гривень, то після, в середньому, 15 тис. гривень, залежно від кількості декларацій. Ми пішли ще далі й прописали у колективному договорі заробітну плату лікаря, яка залежить не тільки від декларацій, а й від якості надання медичної допомоги. Є певні рейтингові показники (консультація пацієнта, ведення амбулаторної картки, виявлення хворих на ранніх стадіях і т.д.), за кожним з яких ми вираховуємо відсоток, який додається до заробітної плати. Це формує імідж лікаря та значно покращує якість медичного обслуговування, бо додаткові бонуси є стимулом для медиків.

Читайте також: Як працює медреформа на Львівщині: приватна клініка може бути безкоштовною. Приклад Сколе

По-третє, наш бюджет збільшився вдвічі.

Якщо раніше ми фінансуватися державою і отримували близько 12 млн, то після підписання договору з НСЗУ – 24 млн. Різниця між цими суммами два роки – 2017 і 2019 роки. Щомісяця від НСЗУ отримуємо близько 1,5 млн гривень.

По-четверте, ми значно покращили якість надання медичної допомоги.

Реформа допомогла створити комфортні умови для пацієнта у межах клініки і витрачати кошти на те, що нам необхідно. У нас є креативні мінібібліотеки для дітей та дорослих, великі ТБ-екрани транслюють відеоролики про здоров’я та здоровий спосіб життя, створено умови для перебування пацієнтів з особливими потребами.

По-п’яте, більшість послуг стали безкоштовними.

Ми можемо надавати всі послуги, які передбачені на первинному рівні – консультація,  аналізи, швидко-тести, електрокардіограма, вакцинація і т.д. От буквально кілька днів тому була пацієнта, яка каже, що зручно прийти на огляд лікаря, одразу пройти все обстеження і здати аналізи. І не потрібно йти в поліклініку і проходити квест по різних кабінетах. 

Наші лікарі почали підписувати декларації ще у 2004 році, тому з початком медреформи більшість з них вже мали свою базу пацієнтів. Потрібно було лише ще раз уточнити чи не передумала людина й укласти новий договір. Сьогодні у нас працює 130 осіб, з них – 112 медичного персоналу. Люди настільки радо йшли до лікарів, що ми підписали 37 000 декларацій. А це значно більше, ніж населення Вознесенської ОТГ. Чому так? Бо до нас захотіли приходили люди з інших сіл.

Підписали декларацій більше, ніж населення в ОТГ

Я завжди спілкуюсь з пацієнтами, які живуть далеко і рекомендую знайти лікаря десь ближче, щоб в разі чого легше було дістатися. От є у нас один пацієнт поважного віку, який живе за 30 кілометрів від міста.То він каже: “Все одно буду до вас їздити. Якщо щось серйозне – викличу швидку, а так – до вас. Дайте мені найкращого лікаря і все”. І от хіба я можу йому відмовити? До нього можемо поїхати, попри велику відстань.

Команда Вознесенського міського центру первинної медико-санітарної допомоги

Наша лікарня є базою для інтернів. Протягом останніх 5-ти років ми приймаємо по 3-5 молодих спеціалістів. Хтось може залишитись працювати й після інтернатури. Раніше у центрі був дефіцит з кадрами, але з приходом медреформи і підвищення зарплат він зник . Проте, ми все одно набираємо молодих спеціалістів. Річ у тім, що більшість наших лікарів – пенсійного віку. А так ми створюємо конкуренцію і готуємо кадри, які згодом прийдуть на заміну.

Скануй штрих-код і залиши відгук

Для нас головне – задоволений лікарем і сервісом пацієнт. І щоб зрозуміти правильність наших змін – ми зробили зворотний зв’язок.

У кожній амбулаторії є фліпчарти, де люди можуть написати все, що захочуть. Хтось дякує лікарю, хтось пише зауваження, хтось просить полагодити Wi-Fi.

Біля кожного кабінету лікаря є QR-коди. Їх потрібно сканувати смартфоном і відкриється анкета, де можна написати своє враження від сервісу та роботи лікаря. Ці питання стосуються того, наскільки лікар уважно слухав, чи достатньо часу приділяв, тощо. Так само працюють і паперові анкети. Їх створили, переважно, для бабусь та дідусів, які не можуть користуватись смартфоном, але можуть написати свій відгук. Є відповідальна особа, яка аналізує ці анкети та робить висновки.

Перед колективом ми розбираємо ці відгуки з анкет, зв’язуємось з пацієнтом для вирішення проблеми. Негативні відгуки розбираємо окремо з кожним лікарем і медичною сестрою, адже вони працюють в тандемі. Таким чином хочемо все більше і більше покращувати нашу роботу.

Також ми створили контакт-центр з єдиним безкоштовним номером. Там спеціалісти можуть допомогти і з записом на прийом, і з викликом лікаря додому, і з консультацією.

Картка, яка знає про вознесенців все

Наша ОТГ має власну фішку – “картку вознесенця”, яку запровадили у 2017 році. На ній є ім’я та прізвище власника та штрих-код для зчитування особистої інформації. Для нас така система дуже корисна, адже замінює ті купи макулатури з медичних карток. Вона містить всю історію хвороб, групу крові, лабораторні дослідження та інші дані, які кожен лікар нашого центру може дістати за лічені секунди завдяки сканеру. Це значно пришвидшує надання допомоги.

Читайте також: Як працює медреформа на Черкащині? Історія сімейного лікаря із зарплатнею ІТ-шнитка

Але, крім медичної, картка має і соціальну складову. Для пенсіонерів діє знижка на проїзд в громадському транспорті, а також знижка у крамницях.

Ця картка стала плодом співпраці лікарні і міської влади. Як з ними, так і з вторинною ланкою ми постійно комунікуємо, разом впроваджуємо ідеї та беремо участь у грантових програмах. У нас немає такого, що первинка та вторинка по різні сторони барикад. Звісно, на початку була напруга через різницю у зарплаті, але зараз вторинна ланка також реформується і все налагодилось. Ми всі об’єднались заради одного – добробуту пацієнта.

Школа пацієнта

Попри всі зусилля, бувають і невдоволені пацієнти. То хтось не зміг записатись на прийом у той же день, то хтось хоче одразу до вузького спеціаліста. І тому ми вирішили створити школу пацієнта, де розказуємо людям про нюанси їх хвороб, здоровий спосіб життя і т.д.. Ми сформували кілька груп по 10-15 осіб, за певними категоріями – цукровий діабет, грудне вигодовування, гіпертонічна хвороба, опорно-рухова система тощо. Якщо у нас проходять заняття з хворими на цукровий діабет, то ми розказуємо про те, як доглядати за ногами, як правильно вводити інсулін, як приймати ліки. Тобто відповідаємо на головні питання, які турбують пацієнтів. Такі навчання значно зменшують ризики ускладнень хвороб у пацієнтів.

Крім того, ми виділили окремий час, коли пацієнти можуть телефонувати лікарям з нагальними проблемами – щоб і нам було зручно відповісти, і пацієнти були задоволені.

У нашому місті є Університет третього віку, де навчаються пенсіонери. То ми також до них регулярно приходимо, проводимо заняття і розказуємо про хвороби чи щеплення. Крім того, навчаємо їх записуватись на прийом до лікаря в електронному форматі і розказуємо, що не потрібно щоразу приходити в реєстратуру. У багатьох є вдома комп’ютери чи телефони – головне навчити та показати як це зробити.

Не будете навчатись – будемо прощатись 

Ми намагаємось не стояти на місці, а постійно розвиватись, впроваджувати все нові і нові зміни. Для лікарів важливе навчання, бо так вони надають пацієнтам кращу допомогу і підтягують свій рівень.Саме тому постійно проводимо тренінги, майстер-класи, запрошуємо на лекції спеціалістів. Навіть на карантині не лінуємось, а проходимо навчання. Також ми постійно ділимось досвідом з колегами з різних куточків України.

Читайте також: Як працює медреформа на Дніпропетровщині? Сільський лікар заробляє близько 20 тисяч гривень на місяць

І як важливий показник нашої роботи – багато питань закриваються саме на первинному рівні, без звернення до вузьких спеціалістів.

Наші лікарі навчаються на платформі Британського медичного журналу (BMJ). Ще з 2018 року лікарі там проходять тестування і отримують сертифікати, які допомагають у підвищенні кваліфікації. Тому коли МОЗ впровадило систему безперервного професійного розвитку для лікарів – ми були готові і мали сертифікати.

Читати далі

Суспільство

У Києві рятувальники навчалися гасити пожежі в лісовій зоні (ФОТО)

Опубліковано

У Києві на території комунального підприємства «Лісопаркове господарство Конча-Заспа» відбулися командно-штабні навчання рятувальних служб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої лісовими пожежами.

Про це повідомили у пресслужбі Київської міської держадміністрації.

Читайте також: Поціловані вогнем: як луцький майстер створює середньовічні щити та обладунки

До навчальної ліквідації пожежі, спричиненої трьома джерелами загоряння, були залучені:

  • 15 одиниць техніки,
  • понад 50 представників особового складу київського підрозділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій у місті Києві, комунальної аварійно-рятувальної служби «Київська служба порятунку» (КАРС), а також працівники лісопаркових господарств столиці.

Їхня мета – перевірити командну роботу різних відомств, які у небезпечних і відповідальних ситуаціях мають страхувати один одного та діяти оперативно.

Зазначається, що тренування відбулись на невеличкій ділянці, де розпалили вогнище на трав’яному настилі.

Читайте також: Як викладач філософії став Карпатським волоцюгою, Або як заробляти 1000$ на походах в гори

Такі навчання потрібні, щоб сили комунальної аварійно-рятувальної служби, і підрозділ ДСНС міста Києва, а також працівники лісопаркових господарств працювали єдиною потужною командою.

Відомо, що у столиці перебуває на цілодобовому чергуванні близько 400 рятувальників ГУ ДСНС у м. Києві. На цілодобовому чергуванні від КАРС – 16 рятувальників.

Аби уникнути ситуацій самовільного розпалювання вогнища, облаштували понад 40 зон відпочинку із необхідним інвентарем (лісові меблі, сформоване місце для багаття, накриття від негоди).

Нагадаємо, на Чернігівщині ДПСУ патрулює кордон на гелікоптерах Airbus H-125.

Як ми повідомляли раніше, український всюдихід «Богун» ліквідовує наслідки негоди.

Усі фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

На Житомирщині знімають кіно про бригаду Князя Острозького

Опубліковано

На Житомирщині почали знімати фільм «Щит з острогою» про 30-ту окрему механізовану бригаду імені князя Костянтина Острозького.

Про це пише Укрінформ.

«Знято перші кадри документальної стрічки про 30-ту окрему механізовану бригаду імені князя Костянтина Острозького», – зазначається у повідомленні.

За традицією, 1 липня розбили тарілку з назвою «Щит з острогою» та іменами учасників творчої групи.

Читайте також: Вийшов офіційний трейлер першого козацького вестерну (ВІДЕО)

У бригаді пообіцяли, що найближчим часом покажуть перший відеоанонс стрічки.

30-та окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького дислокується у Новограді-Волинському на Житомирщині.

Читайте такожЗахоплення іграми стало бізнесом: українець локалізує ігри та заробляє від $30 000 за проєкт

Нагадаємо, фільм української режисерки отримав головну нагороду кіноринку у Франції.

Як ми писали раніше, голлівудська компанія купила фільм українського режисера.

Усі фото: facebook.com/30brigade.

Читати далі

Суспільство

Завершується ремонт дороги Станиця-Луганська – Сєвєродонецьк (ФОТО)

Опубліковано

У Луганській області завершується ремонт дороги Станиця-Луганська – Сєвєродонецьк. Ремонт завершиться вже в липні 2020 року.

Про це повідомили у пресслужбі Укравтодору.

Відомо, що маршрут складається з чотирьох ділянок дороги 128,2 км.  Роботи ведуться одночасно трьома підрядними організаціями. 

Йдуть повним ходом  роботи з поточного дрібного ремонту на дорозі  Р-66 КПП «Демино-Олександрівка» – Сватове – Лисичанськ – Луганськ км 140+000 – 145+000 (між Кремінною та Рубіжним).

Читайте також: На Рівненщині ремонтують дорогу до одного з 7 чудес України

Здати в експлуатацію об’єкт планують до 1 серпня 2020 року. Втім, всі дорожні роботи мають завершитися вже 15 липня. 

Читайте також: Як триває ремонт історичної вулиці у центрі столиці (ФОТО)

Дороги не перекриті, роботи ведуться по одній стороні. Місця проведення робіт огороджені, техніка безпеки суворо дотримується, люди працюють у спецодязі.

Нагадаємо, у Миколаєві стартував ремонт Інгульського мосту.

Як ми повідомляли раніше, дороги до курортів ремонтують 200 одиниць техніки.

Усі фото: lg.ukravtodor.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

В армії відпрацьовують тактику застосування Джавелінів

Опубліковано

У Збройних Силах України на базі однієї з бригад відпрацьовується тактика застосування ПТРК Javelin.

Про це пише Український мілітарний портал з посиланням на Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Руслана Хомчака.

У майбутньому заплановано оснащення кожної з бригад у складі Операції об’єднаних сил цими протитанковими ракетними комплексами.

Щодо кількості розрахунків, котрі планується підготувати Головнокомандувач ЗСУ не розказав, зіславшись на державну таємницю.

Лише за останній місяць стало відомо про прибуття двох партій ПТРК Javelin до України.

«Скажу лише, що в подальшому кожну з бригад, яка заходитиме в район ООС, підсилюватимуть «Джавелінами», – прокоментував Руслан Хомчак

Крім того, він додав, що під час підготовки цієї бригади до чергової ротації буде відпрацьовано  застосування ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 з бойовим ураженням цілі.

Нині українські ударні безпілотні літальні апарати проводять тренувальні польоти, а їхні екіпажі набувають необхідних для бойового застосування навичок.

Нагадаємо, ЗСУ отримали на озброєння американські ракети Javelin.

Із 2018 року перші комплекти почали надходити до України.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Українець став найкращим футбольним тренером сезону в Угорщині

Опубліковано

Українського тренера “Ференцвароша” Сергія Реброва визнали найкращим тренером сезону в Угорщині.

Про це пише espreso.tv.

Під керівництвом Реброва “Ференцварош” в сезоні, що завершився, захистив чемпіонський титул та зіграв на груповому етапі Ліги Європи.

Сергій Ребров відзначив, що його визнання було б неможливим без порозуміння з футболістами “Ференцвароша”.

“У мене була хороша комунікація з командою, у нас була взаємна довіра. Гравці впоралися із захистом титулу, вони хотіли грати ще краще”, – сказав Ребров.

Нагадаємо,

Головне фото: dynamo.kiev.ua.

Читати далі
Реклама
Суспільство11 хв. тому

Школа пацієнтів, QR-коди і електронні картки. Чому сімейним лікарям потрібно брати приклад з Вознесенська

Суспільство52 хв. тому

У Києві рятувальники навчалися гасити пожежі в лісовій зоні (ФОТО)

Технології2 години тому

КБ «ЛУЧ» розробляє ударний БПЛА

Суспільство3 години тому

На Житомирщині знімають кіно про бригаду Князя Острозького

Технології4 години тому

Українській армії передали БТРи з кулеметами (ФОТО)

Суспільство5 години тому

Завершується ремонт дороги Станиця-Луганська – Сєвєродонецьк (ФОТО)

Економіка5 години тому

Лоукостер Wizz Air відкрив другу базу в Україні

Суспільство6 години тому

В армії відпрацьовують тактику застосування Джавелінів

Суспільство6 години тому

Українець став найкращим футбольним тренером сезону в Угорщині

Економіка7 години тому

Британський необанк запускає сервіси для українського бізнесу

Суспільство7 години тому

У Києві облаштовують ще один об’єкт велоінфраструктури (ФОТО)

Економіка8 години тому

На Волині робітники заробляють на зборі полуниці до 1500 гривень на день (ВІДЕО)

Суспільство8 години тому

В Україні стартував міжнародний фотоконкурс «Вікі любить Землю»: як взяти участь

Суспільство9 години тому

У Дніпрі відкрили притулок для безхатьків (ФОТО)

Економіка9 години тому

Українські виробники експортуватимуть до Китаю ріпаковий шрот

Суспільство4 дні тому

Як українські медики перетворюють захисні костюми на вишиванки (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Мистецтво з брухту: як на Запоріжжі механік робить звірів із запчастин (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Як у Кропивницькому відкрили школу лицарів і вчать середньовічному бою (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Волинянин заснував першу в Україні оленячу ферму (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Як в Україні створюють гуцульський Гобітхіл для туристів (ВІДЕО)

Економіка2 тижні тому

На Луганщині навчатимуть професії бджоляра

Суспільство2 тижні тому

Як у 20 років українка стала першою жінкою-водолазом у ЗСУ (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як на Закарпатті форелева ферма приваблює туристів (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Українка із синдромом Дауна створює унікальні хустини (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як українка відкрила спортзал і стала успішною в карантин (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

У Тернополі бігуни розчистили від сміття парк і створили трасу (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як 18-річний хлопець у Кропивницькому став “суперменом” для безхатьків (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як заробити на бататі 600 тисяч гривень (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Тернопільський художник перетворив на галерею свій балкон і зачарував усе місто (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як на Вінниччині школяр рятує криниці від хімікатів (ВІДЕО)

Реклама

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.