

Суспільство
У центрі Харкова відкрили оновлений пам’ятник Українській Повстанський Армії
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Молодіжному парку в центрі Харкова відкрили оновлений у первісному вигляді пам’ятний знак воїнам Української повстанської армії.
Про це повідомив у фейсбуці Український Харків.
Історія Пам’ятного знаку УПА в Харкові є доволі драматичною. З часу його відкриття у жовтні 1992 року над пам’яткою було вчинено понад 100 актів вандалізму. Пам’ятник обливали фарбою, били кувадлами, обстрілювали з вогнепальної зброї, вибухівкою підривали фундамент, викрадали основні композиційні елементи.

Проте українська громада Харкова щораз знешкоджкувала дії вандалів й послідовно збирала ресурси для повноцінного відновлення єдиного на Східній Україні пам’ятника воїнам Української повстанської армії.
Зокрема у серпні 2021 року для реконструкції основної частини монументу було придбано камінь у Лезниківському кар’єрі на Житомирщині, де розробляють високоякісні поклади граніту.

У вересні 2021 профільними спеціалістами було проведене експертне обстеження уцілілої частини пам’ятника. Виявивши, що старий фундамент внаслідок дії вибуху не може бути використаний для відновленого пам’ятного знаку, було спроектовано і залито новий капітальний фундамент. Так, для спорудження основи зв’язану спеціальним способом арматуру залили 5,5 кубомерами бетону маргки Б-40.
Читайте також: Луцька вишиванка підкорює світ. Як бренд «Укргламур» одягає в українське Європу та Америку
Нині пам’ятний знак УПА відновлено з ретельним дотриманням концепції максимально точного відворення зруйнованої частини пам’ятки.

Здійснено упорядкування навколішньої території, реконструйовано земельний пагорб навколо кам’яної брили.
Загалом, завдяки цілеспрямованій технічній роботі фахівців і активній ресурсній підтримці з боку громадськості ініціатива з відновлення у Харкові Пам’ятного знаку загиблим воїнам УПА успішно зреалізувалася й стала прикладом переможної консолідації українських сил краю.

Нагадаємо, на Прикарпатті громада відремонтувала криївку.
Як ми повідомляли раніше. на Прикарпатті відкрили музей-криївку УПА з входом через криницю.
Фото: facebook.com/openkharkiv.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Уряд Північної Македонії схвалив передачу 12 бойових гелікоптерів Мі-24 Україні.
Про це повідомляє видання «Balkan Insight».
Зазначається, що міністерка оборони країни Слов’янка Петровська на цьому тижні заявила, що існує можливість передачі Україні 12 одиниць техніки.
Петровська також уточнила, що ці гелікоптери раніше, у 2001 році, були закуплені в Україні. Ще 8 років тому закінчився їхній ресурс, вони не використовуються через відсутність запчастин.
Дивіться також: «Йди за мною». Як українські військові врятували подружжя за допомогою дрона
«Деякі з них були модернізовані – тобто два, але ця модернізація була пристосована до тих умов тоді й абсолютно не відповідає тому, що потрібно зараз, навіть якщо ми хочемо говорити про розвиток технологій», – додала міністерка.
Про Мі-24
Мі-24 – радянський гелікоптер підтримки піхоти. Був основним штурмовим гелікоптером країн соцтабору. Концепція Мі-24 передбачала тісну взаємодію з бронетанковими та піхотними частинами під час широкомасштабного воєнного конфлікту другої половини XX століття.
Нагадаємо, бюджетний комітет бундестагу в Німеччині 29 березня схвалив надання ще 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.
Крім того, уряд Японії виділив Україні новий пакет гуманітарної допомоги на 470 млн доларів.
Фото: balkaninsight.com
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Прага передасть гуманітарну допомогу на 15 млн чеських крон столичним лікарням.
Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
«Міська влада Праги передасть гуманітарну допомогу на суму 15 млн чеських крон (понад 25 млн грн за курсом НБУ) київським лікарням», – повідомив Паворозник.
Також він зауважив, що сьогодні, в умовах воєнного стану, є черговий виклик для медичної сфери Києва. Медики працюють і надають допомогу жителям міста, а також пораненим бійцям, які повертаються з фронту.
Зокрема, під час зустрічі з представниками міської влади Праги обговорили можливості надання допомоги у сфері розвитку транспортної системи Києва, зокрема її адаптацію до умов воєнного стану.
Нагадаємо, Україна отримала польовий шпиталь, подарований Естонією, Норвегією та Нідерландами.
Крім того, три херсонські лікарні отримали медичне обладнання від Міністерства охорони здоровʼя.
Фото: pixabay.com
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Громадська організація «Ла Страда – Україна» створила для українок серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях.
Про це повідомляє ШоТам.
Серія з 20 роликів, розповідає як убезпечити себе в громадських місцях. Вона розміщена на каналі ГО «Ла Страда – Україна» в YouTube.
«Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі. Останнім часом збільшується кількість гучних випадків, пов’язаних із сексуальними домаганнями у вишах, громадському транспорті, потягах, на роботі, в громадських місцях», – наголосили в організації.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Відеоінструкції були створені спільно з медіа «ШоТам» та фітнес-студією «Інтеграл». Також організація провела курс із самозахисту для дівчат.
Довідка
В Україні 49% жінок віком від 15 років і старше стверджують, що зазнавали сексуального домагання, причому 17% респонденток стверджують це сталося протягом 12 місяців, що передують дослідженню. Про це говорять дані дослідження, проведеного ОБСЄ.
Сексуальні домагання це не лише пропозиція або примус до інтимних стосунків. Це порушення особистих кордонів та субординації без згоди, висловлювання, жести та дії, які змушують людину відчувати себе некомфортно, принижують її чи лякають.
Раніше ми розповідали, як цивільним підготуватися до зустрічі з нападником. Поради інструктора з самооборони.
Фото: скриншот з відео.