Суспільство
У Трускавці відкрився Карпатський Офіс українсько-польської співпраці
У Трускавці на Львівщині почав роботу Карпатський офіс українсько-польської співпраці.
Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.
«Передвісниками» цього офісу були туристичні форуми і молодіжні обміни, спортивні табори, з яких виріс міжнародний гірськолижний молодіжний кубок «Карпатія Оpen», занесений до календаря міжнародної федерації спорту.
Наголошується, що у Трускавці Україна та Польща заснували і розвивають Східноєвропейський форум. А також є туристичний кластер «Бескиди», в межах якого успішно співпрацюють чотири міста: Трускавець, Старий Самбір, Сянок та Риманув Здруй.
Яка мета?
Головна ідея створення офісу – налагодження контактів і якісна співпраця між Україною та Польщею в різноманітних сферах, головна з яких – популяризація туристичної та інвестиційної привабливості частини Східних Карпат, котрі охоплюють гористу місцевість України та Польщі з їх рекреаційним і оздоровчим потенціалом.
Ще одна стратегічна мета відкриття такої установи – сприяння та підтримка дружніх і добросусідських відносин через об’єднання і кооперацію зусиль між громадянами, урядовими й неурядовими організаціями обох країн, пропагування культури обох народів, збереження спільних природних, історичних та культурних надбань і цінностей.
Читайте також: Old Khata Project: як дві містянки подорожують селами у пошуках давніх хат
Створили установу спільними зусиллями Міжнародного центру «Європейська інтеграція України» і Департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА при підтримці Генерального консульства Польщі у Львові.
Розташований головний офіс в готельно-курортному комплексі «Карпати» м. Трускавець.
Тут проводитимуть спільні заходи: симпозіуми, конференції, круглі столи тощо. Офіс стане майданчиком для обміну досвідом та реалізації спільних проєктів.
Надалі філії офісу співпраці планують відкрити й в інших містах та курортних населених пунктах карпатських регіонів України.
Читайте також: Куди українці їздять під час пандемії? Тенденції закордонних мандрівок
Організацію і координацію діяльності офісу здійснюватиме МЦ «Європейська інтеграція України».
Нагадаємо, презентували новий 150-кілометровий екомаршрут «Волинський спадок».
Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині презентували проєкт «Волинь туристична».
Головне фото: tamtour.com.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі