

Суспільство
У серпні стартує хвиля фестивалів “З країни в Україну”: що цікавого
Організатори вже оголосили програму. фестивалів “З країни в Україну”, що стартує у серпні. Українські винаходи, смаколики, танці, фотовиставка, знайомства, відкрита бібліотека, розіграш призів та нереально драйвовий рок-концерт. Все це чекає на фестивалі «З країни в Україну».
Як повідомляється, мандрівний фестиваль відбудеться у 18 містах України. Закарпаття, Одещина, Приазов’я, Донеччина і Луганщина – хвиля змінотворчих фестивалів прокотяться цими регіонами.
Чому це цікаво для всіх?
Програма фестивалів охопить різні напрямки, що стане цікавим для будь-якого віку та інтересів.
Ви знали, що таке караїмський пиріжок, які таємниці приховує Аккерманська фортеця і що перша українка, яка підкорила Еверест, родом з Мукачево? А це лише частина того, що буде представлено на фестивалях «З країни в Україну».
Читайте також: Налагодити діалог з містянами через… фестиваль. Досвід URBAN FEST Druzhkivka
За один день фестивалю відвідувачі зможуть знайти для себе активності на 14 майданчиках. На алеї майстрів всі охочі зможуть взяти участь у майстер-класі з ткання бісеру, створення ляльки-мотанки, етно-листівок. Переглянути соціальну рекламу та короткометражні фільму від молодих українських режисерів, взяти участь у майстер-класі з робототехніки, та моделювання на 3D-принтері, позмагатися в естафетному забігові, пограти у регбі чи флорбол.
Як розвинути мізки цього літа?
Хочете фізично перепочити, але не дати розслабитися мозку? Тоді вам до клубу інтелектуальних ігор, де можна пограти в «Життєвий капітал», «Ерудит», шахмати та ін. Буде представлена на фестивалі і студія оригінальних ігор з різних країн світу, яка представить динамічні, азартні, корисні і доступні ігри для дітей і дорослих (Новус, морський більярд з Латвії, Карум з Індії, Крокинол з Канади, Джаколо з Нідерландів, Кульбуто з Франції, Єластік з Франції, Кватро-Єластік з Чехії, Корнхол зі США, Рибалка з України, Акробати з Кореї).
А що робити батькам з дітьми?
Організатори фестивалю подумали і про сімейний відпочинок.
Поки батьки братимуть участь у різних активностях, діти зможуть погратися на спеціальному тематичному майданчику.
Кого послухати?
Кожен вечір фестивалю завершуватиметься музичним концертом. Цього року до фестивалю приєднаються такі українські гурти: NESPROSTA, Balaklava Blues, One Light Insight, SECRET FORÉST, Alex Silakov, ERMAKOV, Олена Луценко, Роялькіт, MOTANKA, KiRA MAZUR.
«Якщо ми говоримо про культуру в малих містах України, ми не можемо говорити про неї виключно в малих містах, бо це цілісне поняття. Займаючись розвитком культури в малих містах України, допомагаючи їм формувати свою ідентичність, ми розвиваємо самих себе. Ми даємо можливість нашій нації ставати на ноги з розумінням того, хто вона і навіщо існує. Як музикант – я не можу себе уявити виокремленням від цілого, як щось окреме від культурного шляху цілої країни. Я себе відчуваю частиною культури, частиною країни. Вкладаючи свій час і енергію в розвиток культури в малих містах України, я інвестую в самого себе», – розказав лідер гурту NESPROSTA та ідейник фестивалю Денис Блощинський про те, чому йому важливо взяти участь у розвитку культури в малих містах України.
Олена Луценко, переможниця Голосу Країни 2019 теж взяла участь у фестивалі: «Для мене фестиваль “З Країни в Україну ” – це можливість подарувати людям трішки щастя та радості. Обмінятися з людьми новими враженнями та емоціями. Донести до слухачів, що таке українська пісня. Співати разом, бути на одній хвилі та звучати в унісон разом з їхніми серцями!»
KiRA MAZUR на фестивалі презентує свій новий кліп до альбому. «Цей фестиваль для мене, в першу чергу, — зустріч з людьми. Це можливість подарувати свято та нагадати, що українська культура житиме вічно! Це все — про любов, якщо вже зовсім узагальнено. Їду, щоб любити людей своєю музикою!»- розказала фронтвумен гурту.
Де знайти фестиваль?
Перша хвиля фестивалів чекає Закарпаття:
- 2 серпня у Тячеві
- 3 серпня – Берегове
- 4 серпня – Мукачево.
Всі заходи фестивалю – безкоштовні. Шукай подію у своєму місті.
Не пропусти головну культурну подію міста, адже фестиваль “З країни в Україну” – це там, де збираються твої друзі.

Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»