Суспільство
У селі на Рівненщині встановили вказівники з історичними назвами вулиць
У селі в Дермані на Рівненщині встановили вказівники з історичними назвами вулиць з прив’язкою до історичних назв і прізвищ, які домінували у тому чи іншому кутку села.
Про це пише history.rayon.
За їхньою інформацією, це ідея місцевої жительки Олени Демчук.
Попри бізнес у Здолбунові, вона принципово залишається в рідному селі. А нині взялася популяризувати його історію. Односельці підтримали її ідею грошима.
Жінка каже, що це лише початок і акцентує на тому, що назва села – чоловічого роду, а не жіночого. Тож правильно говорити – Дермань Перший і йому 1300 років.
Читайте також: Кондитерська Milly Filly: в карантин найкоротша доставка була — на метр
На вказівниках – не офіційні назви вулиць, а історичні.
«Це такий острівець природи, можна сказати, недоторканий, який є найкращий в Дермані… Вулиця Марчуки і це називається Марчуківський скит. За легендою, з цього скита почалося перше поселення Дермані», – розповідає Олена Демчук.
«Вулиці шукають за старими назвами в селі. Тому й вирішили прив’язати старі, колишні назви», – зазначає ініціаторка.
«Стара-стара криниця, яка утворилася завдяки декільком джерелам. І старожили іменують її як криниця “Безодня”. І місцина така тут, що колишні господині тут, зазвичай, зустрічалися. Тут було таке центральне місце, де хто прав, хто воду носив», – розповідає Олена Демчук.
Влітку 2020-го дерманці зорганізувалися й облаштували це місце. І коли чистили криницю, то зрозуміли, що назва Безодня – не лише через стрімкий спуск. Під час літньої толоки і з’явилася ідея появи таких вказівників.
«Спонтанне рішення. Вирішила наша команда дерманська просто від себе щось зробити хороше і приємне для села» – каже ініціаторка.
Самі зібрали кошти і самі ж встановили загалом 10 таких вказівників по всьому селу.
«Вулиця Марчуки – зараз як Вискокогірна зареєстрова. Вулиця Шинковці, де зараз теж встановили табличку, офіційно – Шевченка. Семенюки – вулиця Лесі Українки. Сліпці – вулиця Миру. Змінені вулиці. Але деякі й так залишилися», – розповіла секретарка сільради Наталія Кочаровська.
Читайте також: Мікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові
Офіційна назва вулиці Сидори від історичної на вказівнику різниться лише однією кінцевою буквою. Це найстаріша у Дермані вулиця і теж названа за домінуючим на ній прізвищем. Вона йде праворуч від в’їзду в село.
А зліва – герб Дерманя Першого. Його теж встановили одночасно із вказівниками. Це сучасна розробка геральдистів за замовленням Олени Демчук і уродженця Дерманя, історика Андрія Жив’юка.
«Взагалі селу 1300 років. І не було в нас ні прапора, ні герба. Починався Дермань з монастиря і починався Дермань з міфу… що колись давно богатир заснув під дубом і його роздер дермань, тобто звір», – каже Олена Демчук.
Наразі ще мають завершити встановлення прапора Дерманя, – каже Олена Демчук. І додає, що це лише початок візуалізації історії в їхньому селі.
Нагадаємо, сільрада на Закарпатті заборонила використання пластикових пакетів.
Як ми повідомляли раніше, занедбаний будинок культури на Рівненщині перетворили на сучасну школу.
Усі фото: history.rayon.in.ua.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі