Військо
Сили оборони атакували в росії аеродром та завод, де виготовляли компоненти для «Іскандерів»

У ніч на 6 червня українські військові атакували російську військову інфраструктуру, зокрема аеродроми базування авіації. Сили оборони вразили об’єкти в Саратовській, Рязанській і Курській областях рф.
Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.
Які об’єкти атакували
Захисники вразили аеродром Енгельс у Саратовській області, де після попередньої операції СБУ залишалась російська авіація. У Рязанській області уразили аеродром Дягілєво — місце базування повітряних заправників, винищувачів супроводу та стратегічних бомбардувальників рф.
Унаслідок удару по Енгельсу зафіксували численні влучання по резервуарах з паливом і масштабну пожежу. На Дягілєво — роботу ППО та займання в районі цілі.
Уночі також атакували логістичний пункт 30-го мотострілецького полку рф біля населеного пункту Кульбаки на Курщині. До операції залучили підрозділи ЗСУ, ГУР МО та інші компоненти Сил оборони.
Читайте також: СБУ показала записи зі спецоперації «Павутина», під час якої знищили 41 ворожий літак (ВІДЕО)
Ураження заводу «Прогрес»
Як зазначив керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко, завод «Прогрес» є одним із ключових підприємств оборонної промисловості росії, що спеціалізується на виробництві високоточних електронних приладів для систем наведення, стабілізації та управління артилерією і реактивними системами залпового вогню (РСЗВ).
Підприємство також розробляє елементи для автоматизованих систем управління військами, які забезпечують координацію ударів по українських містах.
Читайте також: «Павутина» і не тільки: 8 блискучих спецоперацій України
Коваленко наголосив на тісній кооперації «Прогресу» з іншими оборонними підприємствами росії, зокрема з «Ростехом» та «Техмашем». Завод є одним із ключових постачальників компонентів для серійного виробництва артилерійських систем «Гіацинт», «МСТА», «Торнадо», а також деяких елементів для ракетних комплексів «Іскандер».
Нагадаємо, що українські військові вразили установки ОТРК «Іскандер», які готували для удару по Києву (ВІДЕО).
Фото обкладинки: телеграм-канал Андрія Коваленка
Військо

Нідерланди передають Україні 100 радарів для виявлення дронів і 20 безпілотних евакуаційних автомобілів у новому пакеті підтримки на суму близько 175 мільйонів євро. До пакета також увійшли 80 мільйонів євро на закупівлю безпілотних літальних апаратів. Кошти надходитимуть через міжнародну коаліцію з підтримки дронів.
Про це оголосив міністр економіки та клімату Нідерландів Рубен Брекельманс перед початком Форуму оборонної промисловості НАТО в Гаазі.
У межах допомоги Україна отримає:
- 100 радарів для виявлення дронів — системи передаватимуть цю інформацію засобам ППО, які можуть нейтралізувати безпілотники; постачання має завершитися до кінця року;
- 20 евакуаційних автомобілів для транспортування поранених із зони бойових дій;
- 80 мільйонів євро на виробництво дронів, які додали до раніше оголошених 20 мільйонів євро.
Читайте також: Україна та Велика Британія запускають спільне виробництво дронів
Цей пакет на 175 мільйонів євро доповнює нещодавно оголошену допомогу на 400 мільйонів для морської безпеки та контракти з українською промисловістю на 500 мільйонів для виробництва 600 тисяч дронів у рамках ініціативи Drone Line Initiative.
«Безжальні російські авіаудари щодня демонструють, що протиповітряна оборона для України буквально питання життя і смерті. Тому так важливо, щоб ми могли постачати радари виявлення дронів. Крім того, це важливий крок, що ми уклали великі виробничі контракти з українською дрон-індустрією, а також збільшуємо нашу підтримку ще на 80 мільйонів євро. Таким чином дрони та безпілотні системи стають новим списом у нашій підтримці України», — заявив Рубен Брекельманс.
Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів доларів у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: сайт Міноборони Нідерландів
Військо

Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів. Домовленостей досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер.
Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
Що відомо про проєкт
У межах нової ініціативи британська сторона протягом перших трьох років фінансуватиме закупівлю цілого спектра українських безпілотників, які будуть налагоджені у Великій Британії.
Завдяки цьому британські оборонні компанії зможуть оперативно проєктувати та виготовляти сучасні дрони у великих обсягах. Поки триває війна, усі зразки продукції спрямовуватимуть на потреби Збройних сил України.
Читайте також: Король Чарльз ІІІ зустрівся з українською правозахисницею Олександрою Матвійчук
Після завершення воєнних дій вироблені безпілотники розподілятимуть між собою Україна та Великобританія. За словами міністра, такий проєкт сприятиме масштабуванню передових технологій, зростанню виробництва дронів і глибшій інтеграції оборонних промисловостей двох країн.
Нагадаємо, що Велика Британія передасть Силам оборони України 100 тисяч дронів.
Фото обкладинки: Pixabay
Військо

У ніч на 23 червня підрозділи Сил спеціальних операцій ЗСУ спільно з Ракетними військами та артилерією завдавали удару по нафтобазі «Комбінат “Атлас”», що використовують для постачання пально-мастильних матеріалів російським військам на Донбасі.
Про це повідомили в Генштабі.
За повідомленням Генштабу, ракети й артилерійські снаряди влучили в район об’єкта, через що спалахнула пожежа. «Комбінат “Атлас”» забезпечує ПММ підрозділи російської армії, залучені у збройній агресії проти України на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.
Військові підтвердили досягнення наших засобів ураження цілі, на місці зафіксували пожежу. Наразі наслідки удару ще уточнюють.
Нагадаємо, що українські військові уразили об’єкти ВПК росії, що виробляють компоненти для вибухівки.
Раніше ми писали, що Україна отримала легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС