Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

Українські військові вразили установки ОТРК «Іскандер», які готували для удару по Києву (ВІДЕО)

Опубліковано

Підрозділи Служби безпеки України та Збройних сил завдали удару по району зосередження російських ракетних військ поблизу міста Клінци Брянської області. Військовим вдалося вразити три пускові установки ОТРК «Іскандер».

Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.

За даними Генштабу ЗСУ, ціллю став підрозділ 26-ї ракетної бригади рф, який готував удар, імовірно, по Києву. Завдяки злагодженій операції, щонайменше одну пускову установку ОТРК «Іскандер» знищили вибухом, ще дві, за попередніми даними, зазнали пошкоджень.

«Ефективна та своєчасна бойова робота українських захисників дозволила уникнути жертв серед цивільного населення», — зазначили в Генштабі.

Читайте також: «Павутина» і не тільки: 8 блискучих спецоперацій України

Уражено установки ОТРК "Іскандер" Сьогодні підрозділи Збройних Сил України, у взаємодії зі Службою безпеки України та іншими складовими Сил оборони, завдали ракетного удару по району зосередження підрозділу ракетних військ рф. Підрозділ 26 ракетної бригади російських військ, з району міста Клінци Брянської області рф, намагався завдати удару по одному з українських населених пунктів. Ймовірно, по Києву. Завдяки ефективній дорозвідці та у результаті злагодженої роботи підрозділів Збройних Сил та Служби безпеки України цілі успішно уражено. Одна російська ракетна пускова установка здетонувала, а ще дві – з великою ймовірністю зазнали пошкоджень. Результати ураження уточнюються. Ефективна та своєчасна бойова робота українських захисників дозволила уникнути жертв серед цивільного населення. Боротьба триває. Слава Україні!

Опубліковано Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine Четвер, 5 червня 2025 р.

Нагадаємо, що французькі винищувачі «намалювали» над Чорним морем тризуб на підтримку України (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБУ

Військо

Нідерланди передадуть Україні техніку на 400 млн євро для морської безпеки

Опубліковано

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс оголосив нову військову допомогу Україні на 400 мільйонів євро. До неї увійдуть понад 100 катерів і судна, які можуть використовувати спецпідрозділи. Також Україні передадуть більше 50 морських дронів.

Про це політик повідомив Контактній групі з питань оборони України в Брюсселі у форматі «Рамштайн», пише WNL

Брекельманс пояснив, що в пакет військової допомоги увійдуть патрульні й транспортні катери, перехоплювачі та кораблі спеціальних операцій. Україні передадуть морські безпілотники, системи озброєння, датчики, запасні частини.

Нідерланди також допоможуть у навчанні українських морських піхотинців. Вони інвестують 20 мільйонів євро в навчальний центр у Румунії. 

За словами Брекельманса, раніше вони надавали Україні винищувачі F-16 та артилерію, а тепер хочуть допомогти Києву впоратися із загрозою росії у Чорному морі та в районі Херсона на річці Дніпро.

Нагадуємо, що новий український дрон Chief-1 з «повітряною рушницею» застосовуватимуть у ЗСУ.

Також ми писали, що Велика Британія передасть Силам оборони України 100 тисяч дронів.

Фото обкладинки: 37 окрема бригада морської піхоти ВМС ЗСУ

Читати далі

Військо

«Павутина» і не тільки: 8 блискучих спецоперацій України

Опубліковано

Служба безпеки України (СБУ) та Головне управління розвідки (ГУР) продовжують втілювати сміливі й інноваційні операції, які завдають відчутних ударів по військовому потенціалу росії як на окупованих територіях, так і в глибокому тилу. Ось добірка подій за першу половину 2025 року, що вже увійшли в історію.

СБУ втретє вразила Кримський міст

У ніч на 3 червня Служба безпеки України провела нову операцію, втретє уразивши Кримський міст — цього разу під водою. Підготовка тривала декілька місяців, протягом яких агенти відомства заміновували опори мосту. 

О 4:44 ранку вони активували перший вибуховий пристрій. Це призвело до серйозного пошкодження підводних підпірок на рівні дна. На це використали 1100 кг вибухівки в тротиловому еквіваленті. Зараз міст фактично в аварійному стані.

Голова СБУ генерал-лейтенант Василь Малюк зазначив:

«Бог любить Трійцю, а СБУ завжди доводить задумане до кінця й ніколи не повторюється. Раніше ми двічі вразили Кримський міст у 2022 та 2023 роках. Тож сьогодні продовжили цю традицію вже під водою. Жодним незаконним обʼєктам рф немає місця на території нашої держави. Тому Кримський міст — абсолютно законна ціль, особливо зважаючи на те, що ворог використовував його як логістичну артерію для забезпечення своїх військ. Крим — це Україна, і будь-які прояви окупації будуть отримувати нашу жорстку відповідь».

Фото: СБУ

Згадаймо, як це було минулі два рази. 

Підрив мосту у 2022 році

8 жовтня 2022 року о 6:07 ранку Кримський міст сколихнув потужний вибух, який спричинив значні пошкодження як автомобільної, так і залізничної частин споруди.

Рух мостом тимчасово зупинили, що створило серйозні логістичні проблеми для російських військ, оскільки Кримський міст є ключовою артерією постачання для російських сил на південному напрямку.

У липні 2023 року заступниця міністра оборони України Ганна Маляр підтвердила, що Україна здійснила цю атаку. Пізніше у Службі безпеки України офіційно підтвердили свою причетність до підриву мосту.

Атака на міст у 2023 році 

17 липня 2023 року Кримський міст знову опинився під ударом. Цього разу Служба безпеки України застосувала експериментальний морський безпілотник «Морський малюк» (Sea Baby).

Цей дрон, повністю розроблений українськими фахівцями вже після початку повномасштабного вторгнення, доправив до бетонної опори мосту близько 850 кг вибухівки. Американський телеканал CNN оприлюднив відео атаки, яке надала СБУ, де видно екран пілота за лічені хвилини до удару.

На кадрах з камер спостереження зафіксовані два послідовні вибухи різницею приблизно в п’ятнадцять хвилин.

Голова СБУ Василь Малюк підтвердив, що ця операція була результатом багатомісячної підготовки.

Операція «Павутина»

1 червня 2025 року Служба безпеки України провела масштабну й успішну спецоперацію під кодовою назвою «Павутина». Удар був націлений одразу на пʼять військових аеродромів у глибині росії: «Бєлая», «Дягілєво», «Олєнья», «Украінка» та «Іваново».

У результаті операції вразили 41 літак стратегічної авіації рф. Серед них — потужні бомбардувальники Ту-95, Ту-22М3, Ту-160 та літаки далекого радіолокаційного виявлення А-50. Загальну вартість знищеної техніки оцінюють у понад 7 мільярдів доларів США.

Операцію «Павутина» готували понад півтора року. Для її реалізації СБУ використала 117 дронів, які були заздалегідь доставлені на територію росії та майстерно замасковані в мобільних дерев’яних будиночках. У потрібний момент дрони активували для синхронного удару по цілях. Це робить «Павутину» найбільшою атакою на військову інфраструктуру в глибині російської території за весь час повномасштабної війни.

Викриття воєнної розвідки Угорщини 

У травні стало відомо, що Служба безпеки України викрила та нейтралізувала агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка діяла на Закарпатті. Затримали двох агентів, що збирали секретні дані про обороноздатність регіону та настрої місцевого населення.

Одним із затриманих виявився 40-річний колишній військовий з Берегівського району. Угорські спецслужби завербували його ще у 2021 році, а активували діяльність у вересні 2024-го. Основними завданнями агента було збирати інформацію про:

  • реакцію населення на можливу появу угорських військ;
  • наявність озброєння на «чорному ринку»;
  • міграцію угорців у регіоні;
  • дислокацію українських військ і чисельність правоохоронців.

У березні 2025 року СБУ зафіксувала його другу зустріч з куратором, під час якої агент отримав спеціальний телефон з програмним забезпеченням для таємного зв’язку. До нових завдань входили виявлення службових автомобілів Сил безпеки та оборони, а також передача даних про втрати ЗСУ та події на фронті.

Другою затриманою стала ще одна колишня військовослужбовиця, яка звільнилася у 2025 році. Вона передавала угорській розвідці інформацію про наявність літаків і гелікоптерів на Закарпатті, а також про оборонні системи своєї військової частини.

Запобігання замаху на Сергія Стерненка

1 травня СБУ запобігла замаху на відомого громадського активіста та волонтера Сергія Стерненка, на якого скоїли напад з використанням вогнепальної зброї.

Нападницю затримали на місці злочину. Життю Сергія нічого не загрожує — він підтвердив, що його прооперували, і куля пройшла навиліт, не зачепивши життєво важливих органів.

«Дякую СБУ за блискавичну реакцію. Якби не вони, я б нічого вже не міг писати. Буквально врятували мені життя», — написав Стерненко у своїх соцмережах.

ГУР звільнило українських військовополонених завдяки дронам 

На Запорізькому напрямку у травні 2025 року спецпризначенці ГУР провели спецоперацію — вони звільнили трьох бійців підрозділу «Артан Х», які потрапили в полон до росіян. Головну роль у порятунку зіграли FPV-дрони.

Українські військові з «Артану Х» виконували розвідувальне завдання, коли зіштовхнулися з трьома російськими десантниками. Під час сутички наші бійці потрапили під дію невідомої хімічної речовини, тож втратили сили й опинилися в полоні.

Окупанти почали відходити з полоненими, але їхній рух помітили українські розвідники з повітря. Щойно вороги дісталися першого укриття, оператори дронів завдали точного удару.

Під час атаки один з полонених — боєць з позивним Кеца — зміг утекти й сховатися в руїнах. Українські дрони тим часом знищили решту окупантів, які супроводжували полонених.

Після цього до місця події прилетів розвідувальний дрон з інструкціями для евакуації. Двоє бійців рушили за вказаним маршрутом, а третій дістався своїх самостійно вночі.

Знищення ворожого бойового літака дроном Magura

Також у травні воїни спецпідрозділу ГУР МО України «Group 13» здійснили удар, збивши багатоцільовий винищувач росії ракетою з безпілотної морської платформи Magura. Орієнтовна вартість знищеного літака становить близько 50 мільйонів доларів.

Ворожий бойовий літак спалахнув у повітрі та зрештою впав у море. Успішний удар відбувся в акваторії неподалік від порту в місті Новоросійськ, де росіяни ховають залишки свого Чорноморського флоту.

Пожежі на російській залізниці

Упродовж березня 2025 року на території росії значно почастішали випадки пожеж на залізниці, яка відіграє ключову роль у забезпеченні військових потреб. За даними ГУР, ці інциденти завдають відчутного удару по логістиці ворога.

Зокрема, у Московській, Самарській та Тверській областях вогонь знищив шість одиниць тягового рухомого складу. Крім того, на території Республіки Марій Ел, Ставропольського та Красноярського країв вивели з ладу дев’ять пристроїв залізничної сигналізації, централізації та блокування.

Також у Московській області вигоріли силовий трансформатор та вагон-цистерна з пальним.

Порятунок української вчительки з окупації

Після чотирьох років російського полону на окупованих територіях України вчителька Наталія Шило нарешті повернулася додому. Її затримали у 2021 році, коли вона їхала до хворої матері в Горлівку, звинувативши в шпигунстві. Деталі унікальної операції з порятунку розкрили в ГУР МО України.

План евакуації жінки в ГУР МО України почали розробляти одразу після того, як росіяни звільнили її, не надавши права виїзду з окупованих територій.

«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися», — розказала представниця ГУР МО України Гайде Різаєва.

Читайте також: Повернула з полону сотні людей: працівниця ГУР стала лавреаткою премії WOMAN 2024

Фото обкладинки: Спецпідрозділ ГУР МО України «Артан»

Читати далі

Військо

СБУ показала записи зі спецоперації  «Павутина», під час якої знищили 41 ворожий літак (ВІДЕО)

Опубліковано

Служба безпеки України показала записи зі спецоперації «Павутина», під час якої уразили 41 військовий літак стратегічної авіації рф.

Кадри з атакою на російські аеродроми СБУ поширила на своїх сторінках у соцмережах.

Спецоперацію «Павутина» контролював особисто президент Володимир Зеленський, а реалізовував голова СБУ Василь Малюк та його колектив. За даними СБУ, із 41 ураженого літака значну частину знищили безповоротно, а окремі з них будуть відбудовувати довгими роками. 

На кадрах зафіксували удари FPV-дронів СБУ по чотирьох ворожих аеродромах: «Олєнья», «Іваново», Дягілєво» та «Бєлая». Саме там базувалася стратегічна авіація держави-агресора, що регулярно обстрілює мирні українські міста. СБУ назвала уражені повітряні судна: «А-50», «Ту-95», «Ту-22», «Ту-160», а також «Ан-12» та «Іл-78».

Читайте також: Новий український дрон Chief-1 з «повітряною рушницею» застосовуватимуть у ЗСУ

Під час операції застосовували сучасну технологію керування безпілотниками, у якій поєднали автономні алгоритми штучного інтелекту та ручне втручання оператора.

«Частина БпЛА через втрату сигналу переходила на виконання місії з використанням штучного інтелекту за завчасно спланованим маршрутом. А після наближення і контакту до конкретно визначеної цілі автоматично спрацьовувала бойова частина», — поділилися подробицями в службі безпеки.

Крім того, в СБУ нагадали, що орієнтовна вартість техніки, ураженої за результатами спецоперації СБУ, перевищила 7 мільярдів доларів США.

Нагадуємо, що «Спільнота Стерненка» зібрала понад 85 мільйонів гривень на дрони для збиття «Шахедів».

Фото обкладинки: ютуб-канал СБУ

Читати далі

Шопочитати