Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

СБУ показала записи зі спецоперації  «Павутина», під час якої знищили 41 ворожий літак (ВІДЕО)

Опубліковано

Служба безпеки України показала записи зі спецоперації «Павутина», під час якої уразили 41 військовий літак стратегічної авіації рф.

Кадри з атакою на російські аеродроми СБУ поширила на своїх сторінках у соцмережах.

Спецоперацію «Павутина» контролював особисто президент Володимир Зеленський, а реалізовував голова СБУ Василь Малюк та його колектив. За даними СБУ, із 41 ураженого літака значну частину знищили безповоротно, а окремі з них будуть відбудовувати довгими роками. 

На кадрах зафіксували удари FPV-дронів СБУ по чотирьох ворожих аеродромах: «Олєнья», «Іваново», Дягілєво» та «Бєлая». Саме там базувалася стратегічна авіація держави-агресора, що регулярно обстрілює мирні українські міста. СБУ назвала уражені повітряні судна: «А-50», «Ту-95», «Ту-22», «Ту-160», а також «Ан-12» та «Іл-78».

Читайте також: Новий український дрон Chief-1 з «повітряною рушницею» застосовуватимуть у ЗСУ

Під час операції застосовували сучасну технологію керування безпілотниками, у якій поєднали автономні алгоритми штучного інтелекту та ручне втручання оператора.

«Частина БпЛА через втрату сигналу переходила на виконання місії з використанням штучного інтелекту за завчасно спланованим маршрутом. А після наближення і контакту до конкретно визначеної цілі автоматично спрацьовувала бойова частина», — поділилися подробицями в службі безпеки.

Крім того, в СБУ нагадали, що орієнтовна вартість техніки, ураженої за результатами спецоперації СБУ, перевищила 7 мільярдів доларів США.

Нагадуємо, що «Спільнота Стерненка» зібрала понад 85 мільйонів гривень на дрони для збиття «Шахедів».

Фото обкладинки: ютуб-канал СБУ

Військо

Дрони від «Спільноти Стерненка» знищили 12 російських «Буків» на 472 мільйони доларів

Опубліковано

За п’ять місяців 2025 року українські дрони, які закупив БФ «Спільнота Стерненка» знищили 11 зенітно-ракетних комплексів «Бук» — ключових елементів протиповітряної оборони російських військ. Ще один комплекс уразили у 2024 році.

Про це повідомили у благодійному фонді.

Комплекс «Бук» — це зенітно-ракетна установка середньої дальності, призначена для ураження літаків, гелікоптерів, ракет і безпілотників. Їх знищення відкриває небо для українських дронів та авіації й знижує ефективність російської оборони.

У 2023 році не було зафіксовано жодного влучного удару по системах «Бук». Проте вже цьогоріч динаміка суттєво змінилася завдяки розвитку технологій і ефективній роботі операторів безпілотників.

Читайте також: На Курщині український дрон підірвав склад мін і бронеавто «Ахмат» (ВІДЕО)

Опубліковано БФ Спільнота Стерненка Середа, 11 червня 2025 р.

Нагадаємо, що «Спільнота Стерненка» зібрала понад 85 мільйонів гривень на дрони для збиття «Шахедів».

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Спільноти Стерненка»

Читати далі

Військо

На Курщині український дрон підірвав склад мін і бронеавто «Ахмат» (ВІДЕО)

Опубліковано

Бійці 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем завдавали нових ударів по позиціях противника на території Курської області. Підрозділ діє у складі зведеного загону БПС 78-ї окремої десантно-штурмової бригади «Джміль».

Про це повідомили в СБС.

Цього разу воїни виявили склад протитанкових мін, залишений росіянами без належного маскування, та знищили його за допомогою безпілотника. Також оператори БПЛА вразили бронеавтомобіль З-СТС відомий під назвою «Ахмат», який використовують силові структури Чечні.

Крім того, під вогонь українських дронів потрапили вантажівки, пікапи та мікроавтобуси противника. Як вказують у СБС, ці втрати ускладнюють логістику та знижують мобільність окупаційних сил.

Читайте також: Сили безпілотних систем уразили одне з найбільших російських виробництв пороху для зброї

🔥 Оператори СБС продовжують знищувати противника на Курщині Воїни 413-го батальйону «Рейд» Сил безпілотних систем, які діють на Курщині у складі зведеного загону БПС 78 ОДШП «Джміль», виявили та знищили склад протитанкових мін. Противник залишив їх у посадці без належного маскування – за що й поплатився. Крім того, бійці підрозділу за допомогою БПЛА уразили бронеавтомобіль З-СТС – відомий як «Ахмат» через те, що був створений на замовлення силових структур Чечні. Серед інших втрат противника від ударів операторів «Рейду» – вантажівки, пікапи та мікроавтобуси. Кожна така знищена ціль ускладнює логістику противника та знижує його мобільність на передовій. 🇺🇦 СБС: На крок попереду! #силибезпілотнихсистем

Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Четвер, 12 червня 2025 р.

Нагадаємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС

Читати далі

Військо

З російського полону повернули нову групу важкопоранених і тяжкохворих військових (ФОТО)

Опубліковано

12 червня 2025 року в межах чергового етапу великого обміну, погодженого у Стамбулі, до України повернулися військовополонені з-поміж важкопоранених і тяжкохворих захисників.

Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Що відомо про новий обмін

Серед звільнених є військовослужбовці Збройних сил України, зокрема Десантно-штурмових військ, ВМС, Повітряних сил, Сил територіальної оборони, Служби безпеки, Держприкордонслужби та Нацгвардії. Усі визволені — чоловіки з рядового та сержантського складу.

Усі воїни воювали на Донеччині, Херсонщині, Харківщині, Запоріжжі та Луганщині. Частину оборонців вважали зниклими безвісти. Деякі з них захищали Маріуполь та перебували в полоні понад три роки.

Читайте також: «Нічого не чув від родини 2 роки»: військові розповіли про листи, які отримували в полоні (ВІДЕО)

Після повернення додому захисники пройдуть медичне обстеження, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також належні державні виплати за весь час перебування у полоні.

Сьогоднішній обмін є частиною ширшого процесу повернення військових у категоріях: віком до 25 років, поранені та хворі. Координаційний штаб продовжує роботу і найближчим часом відбудеться наступний етап звільнення.

Нагадаємо, що 23-річний військовий вивчив українську мову у російському полоні (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство4 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...