

Суспільство
У прокат виходить українська комедія «Мої думки тихі»
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У четвер, 16 січня, у прокат виходить українська комедія «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча.
Про це йдеться на сайті Держкіно України.
Зазначається, що головні ролі у фільмі виконали актори Ірма Вітовська та Андрій Лідаговський.

Сюжет
За сюжетом, зазнавши безлічі невдач в роботі та особистому житті, молодий звукорежисер із Києва Вадим здобуває шанс розпочати все спочатку.

Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» та вирушити до «привабливої Канади», подалі від проблем.

Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі стає найменш підхожа для цього людина – мама Вадима.
Також: Дивіться трейлер української комедії “Мої думки тихі” з Ірмою Вітовською (ВІДЕО)

«Відповідаючи на питання – чи хвилююсь я за долю нашого прокату – я кажу що ні, анітрохи. В нашій стрічці є все для успішного релізу: еротична сцена, двометровий головний герой, який потрапляє в серйозні неприємності, зворушливі моменти з тваринками та спекуляції на тему любові матері до сина. Ці чотири компоненти просто не дадуть глядачам залишитись байдужими», – коментує режисер Антоніо Лукіч.
Флешмоб #зводимамувкіно
Фільм розповідає про стосунки різних поколінь та має присвяту мамам, тому глядачів запрошують підтримати флешмоб #зводимамувкіно.
Читайте також: Мережу підірвала українська версія пісні зі серіалу «Відьмак» (ВІДЕО)
А з 9 січня до 5 лютого у київському метрополітені курсуватиме спеціальний потяг, брендований постерами із цитатами героїв фільму.

Нагороди стрічки і визнання
«Мої думки тихі» – повнометражний дебют Антоніо Лукіча.
Кінофестиваль у Карлових Варах
Вперше фільм було показано у секції East of West Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, де «Мої думки тихі» удостоїлись Спеціальної премії журі.
Одеський міжнародний кінофестиваль
Українська прем’єра відбулася в рамках Одеського міжнародного кінофестивалю, де робота Лукіча здобула приз глядацьких симпатій, премію FIPRESCI за найкращий український фільм, премію за найкращу акторську роботу (Ірма Вітовська) та спеціальну згадку журі (Андрій Лідаговський).
Кіноколо
Також режисер здобув нагороду національної премії кінокритиків КІНОКОЛО у категорії «Відкриття року», яка відзначає автора найкращого повнометражного дебюту, а Ірма Вітовська була нагороджена за найкращу жіночу роль.

Вартість фільму
Кінопроєкт фільму «Мої думки тихі» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно та отримав 8 млн 678,7 тис. грн. державної фінансової підтримки при загальній вартості виробництва у 9 млн 230,8 тис. грн.
Читайте також: Литовці зняли документальне кіно про Хортицю
Ще на стадії виробництва проєкт стрічки був представлений у багатьох професійних індустріальних секціях в Україні та Європі (Industry Office ОМКФ, Connecting Cottbus, Boat meeting КМКФ «Молодість», лабораторії First Cut Lab та Meeting Point Vilnius) та отримав там низку нагород. Зйомки картини проходили в Києві, в Карпатах та на Закарпатті.

Графік прем’єрних показів
Напередодні старту прокату, 14 січня, у київському кінотеатрі Сінема Сіті у ТРЦ Ocean Plaza відбудеться урочиста київська прем’єра за участі режисера Антоніо Лукіча, виконавців головних ролей Ірми Вітовської та Андрія Лідаговського, а також творчої групи фільму.
- 14.01, вт – Сінема Сіті у ТРЦ Океан Плаза – головна прем’єра
- 17.01, пт – Лінія кіно у ТРЦ Аладдін – творча зустріч
- 18.01, сб – Ліра – Q & A після показу
- 19.01, нд – Жовтень – творча зустріч
- 20.01, пн – Планета кіно у ТРЦ Рівер Молл – творча зустріч
- 21.01, вт – КІНО42 – Late Night Q&A з Антоніо Лукічем.
Нагадаємо, стрічку “Мої думки тихі” показали на найбільшому фестивалі Австрії.
Як ми писали раніше, фільм “Мої думки тихі” режисера Антоніо Лукіча здобув головний приз на індустріальній платформі Вільнюського міжнародного кінофестивалю Meeting Point Vilnius.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Національний банк України 26 вересня ввів у обіг нову пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!».
Про це повідомили на сайті НБУ.
«Щодня та щоночі під ворожими обстрілами та в негоду, попри втому та загрози, ці звичайні незвичайні люди робили свою справу…Тому, щоб увічнити їх подвиг, ми створили цю сучасну мінімалістичну монету, із закодованими символами переможного світла», – сказав голова Національного банку Андрій Пишний.
Дизайн нової пам’ятної монети створив відомий український художник, ілюстратор, графічний дизайнер Сергій Майдуков.
На аверсі нової монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовану композицію, що символізує енергетичну систему України.
«Її образ втілено в символічному суцвітті соняшника, кожна пелюстка якого, неначе ліхтар, осяює світлом нашу країну. Він сяє, попри ворожі ракетні обстріли, як схід сонця, який обов’язково настане після найстрашнішої ночі», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «Дім зруйнувало повністю, а собаки дивом вціліли». Як волонтерка з Одещини рятує тварин від війни
На реверсі монети у вигляді трьох непорушних та сяючих брил зображено стилізований тризуб, який під час обертання монети трансформується в літеру «Е» – «Енергетика».
Зазначається, що монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!» виготовлено з нейзильберу, її тираж – до 50 000 штук.
Придбати пам’ятну монету можна з 4 жовтня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Крім того, монети будуть поступово реалізовуватися і банками-дистриб’юторами.
Нагадаємо, з нагоди Дня воєнної розвідки, який святкують 7 вересня, Нацбанк ввів у обіг тематичну пам’ятну монету.
Також в Україні випустили нову монету, присвячену ЗСУ.
Фото: bank.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська чемпіонка світу з армреслінгу Лілія Занько з початком повномасштабної війни стала на захист України. Відсутність страху крові та травм допомогли їй стати бойовою медикинею і врятувати не одне людське життя на фронті.
Історію української військової розповідає ШоТам.
З 8 років Лілія Занько займалася дзюдо, самбо та карате, а пізніше знайшла себе в армреслінгу. Разом із перемогами на змаганнях Лілія здобула педагогічну освіту та тренує молодь у Полтаві.
Однак 24 лютого 2022 року вона твердо вирішила: тепер її місце – серед захисників України. Вона зібрала речі та пішла до військкомату, і невдовзі вже підтягувала військових фізично.
Лілія не боїться крові та переломів, то ж у війську перекваліфікувалася в бойового медика. Бахмут, Красногорівка, Авдіївка – вона здійснювала бойові виїзди в найгарячіших місцях фронту. І вони завершилися успішно – усі бійці, яким допомогла Лілія, лишилися живі.
Також жінка навчає воїнів надавати собі допомогу під час поранень. Рука – «вільна каса». Другою рукою – «дзвінок мамі», і ніжка – «потанцюємо». Коли ж з’являється вільна хвилина – тренується в польових умовах.
Дивіться відео: Після порятунку з окупації композитор Ігор Поклад повернувся до Ворзеля і провів творчий вечір
Відсутність професійних тренувань не завадили їй привозити додому перемоги. Торік Лілія здобула 5 перемог на Чемпіонаті світу та 3 нагороди Чемпіонату Європи. А нещодавно підтвердила титул найкращої серед армреслерок.
Крім золотої, виборола срібну та бронзову медалі на праву й ліву руку в категорії ветерани 40+. А пліч-о-пліч із Лілією на змаганнях перемагали і її вихованці!
«Хлопці дуже гарні результати показали також. Вони виступали по спортсменам, які мають інвалідність. У мене три хлопця, які мають ДЦП, і вони всі позаймали дуже високі нагороди. Перші, другі місця», – розповідає Лілія.
Лілія продовжує працювати заради Перемоги. Попереду – повернення на фронт та порятунок життів. А ще – Всесвітні ігри єдиноборств у жовтні в Саудівській Аравії, до яких Лілія вже готується.
«Коли грає гімн України, і я тримаю перед собою прапор, то виникає відчуття, що в мене виростають крила за спиною», – Лілія Занько, військовослужбовиця, Чемпіонка світу з армреслінгу.
Раніше ми розповідали історію паралімпійця, який відмовився від евакуації за кордон, аби допомагати ЗСУ.
Також ШоТам розповідав про найцікавіші факти із життя Ольги Харлан.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Норвегія надасть Україні 1 мільярд норвезьких крон ($92,5 млн – ред. ШоТам).
Про це повідомили на урядовому сайті Норвегії.
«Цивільне населення України сильно постраждало внаслідок жорстокої війни, яку веде росія. Зусилля українського народу по боротьбі зі щоденними нападами на мирних жителів і цивільну інфраструктуру були героїчними. Їм потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни», – зазначила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хуітфельдт.
Читайте також: Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами
Гроші спрямують для надання життєво-необхідної допомоги найбільш уразливим верствам населення, дітям, біженцям і переселенцям. Їм допомагатимуть з питаннями притулку, їжі, води та санітарії, освіти, охорони здоров’я та психосоціальної підтримки.
Кошти отримають гуманітарні організації, які діють в Україні: ООН (650 мільйонів норвезьких крон), Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (350 мільйонів норвезьких крон).
Нагадаємо, Україна отримала 10 шведських танків Stridsvagn 122, які є модифікацією німецьких Leopard 2A5.
Також у Міноборони Іспанії анонсували новий пакет військової допомоги для України.
Фото: unsplash.com.